Tuesday, May 26, 2020

En Tuhaf Ölüm Biçimleri!!

By , in Hikayeler ( yasanmis ) on . Tagged width: , , ,

Ülkemizde 1980’li yıllarda gösterilen Zamanda Yolculuk adlı dizinin başrol oyuncusu Hexum, 1984 yılında henüz 27 yaşındayken inanılmaz bir kaza sonucu öldü. Cover adlı dizinin setinde çekime ara verildiği sırada bir sahnede kullanılan tabancayı alıp şakağına dayadı. Silah boştu ama geri tepti ve kafatasında kırıklar meydana geldi. Bu da aktörün beyninde hasara yol açtı. Aktör kurtarılamadı.

Cherly Sarate
Filipinli genç kız 2006’da öldüğünde sadece 16 yaşındaydı. Bir güzellik yarışmasında giydiği elbise, yanmakta olan bir muma değdi ve alev aldı. Genç kız korkunç bir şekilde öldü

Sevişirken öldüler
2007 yılında, Columbia’da bir taksi şoförü bir gökdelenin hemen yakınında genç bir kadın ile genç bir adamın cesetlerini buldu. İkisi de çıplaktı. Polise haber verdi. Olay yerinde araştırma yapan polis, genç çiftin giysilerini gökdelenin çatısında buldu. Sonunda korkunç gerçek ortaya çıktı. İki sevgili gökdelenin çatısında sevişirken aşağıya düşüp ölmüşlerdi.

Lee Seung Seop
Bilgisayar 28 yaşındaki Koreli Lee Seung, 2005 yılında bir internet kafede tam 50 saat boyunca bilgisayarın başından kalkmadan oyun oynadı. Bu onun son oyunu oldu. Genç, 50 saatin sonunda hayata veda etti.

Renato Di Paolo
Aktör sahnede öldü, seyirciler anlamadı… Bu, İsa’ya ihanet eden havarilerinden Judas’ın asılmasını temsil eden bir çizim, 200 yılında 23 yaşındaki İtalyan aktör, Renato Di Paolo, Paskalya’dan bir gün önce Roma yakınlarında sahnelenen bir oyunda Judas’ı canlandırıyordu. Genç aktörün asılma sahnesi o kadar gerçekçiydi ki, hiç kimse Di Paolo’nun gerçekten de kazayla kendini astığını anlayamadı. Seyirciler gerçeği fark ettiklerinde ise artık Renota Di Paolo için yapılacak hiç bir şey yoktu.

Tom ve Eileen Lonergan
İki yıl önce sinemalarda gösterilen ve başrollerini Blanchard Ryan ve Daniel Travis’in paylaştığı Açık Deniz adlı filmi sinemaseverler hatırlayacaktır. Karayipler tatili sırasında dalmaya giden ancak yüzeye çıktıklarında orada olması gereken tekneyi bulamayan çiftin soluk kesici öyküsünü anlatan film esin kaynağını gerçek bir olaydan alıyor. Bu olayın kahramanları olan Tom ve Eileen Lonergan, 1998’de gerçekten de bir tekneye binip dalmaya gitti. Ancak onları bir daha

Brandon Lee
Kendisi de genç yaşta hayata veda eden aktör Bruce Lee’nin oğlu Brando Lee, 1993 yılında The Crow adlı filmin çekimi sırasında aslında boş olması gereken ama yanlışlıkla doldurulmuş olan bir silahla vurularak öldü. Olay meydana geldiğinde çekimlerin bitmesine 8 gün, Lee’nin evlenmesine de 2 hafta kalmıştı.

Tennessee Williams
Sinemaya da uyarlanan Arzu Tramvayı, Kızgın Damdaki Kedi gibi eserleriyle tanınan ünlü oyun yazarı Tennessee Williams’ın ölümü de akla hayale gelmeyecek biçimde oldu. Williams, 1983’te New York’ta bir otel odasında burun damlası sıkıyordu. Spreyin kapağı yanlışlıkla ünlü yazarın boğazına kaçtı ve Willimas son nefesini verdi. Yazarın intihar ettiği iddiaları olsa da resmi kayıtlara bu trajik ölüm geçti

Steve Irwin
Yaptığı doğa belgeselleriyle tanınan “timsah avcısı” Steve Irwin yine bir belgesel çekimi sırasına, bir vatozun göğsüne indirdiği ölümcül darbe sonucu hayata veda etti.

Sonny Bono
Ünlü şarkıcı ve oyuncu Cher’in eşi de eski eşi müzisyen ve politikacı Bono, kayak yaparken ağaca çarparak öldü.

Timothy Treadwell
Çevreci Timothy Treadwell, boz ayıları çok seviyordu. Hatta uzunca bir süre yaz aylarını da onlarla geçirdi. Ama 2003 yılında bir boz ayı hem onu hem de sevgilisini öldürdü.

Garry Hoy
Kanadalı avukat Hoy, 1993 yılında yaptığı deneyi canıyla ödedi. Kendisini ziyarete gelen bir grup hukuk öğrencisine içinde bulundukları gökdelenin camlarının ne kadar zor kırıldığını göstermek istedi. Camlardan birine kuvvetlice abandı ve gerçekten de cam kırılmadı. Ancak aynı şeyi bir kez daha deneyince 24’üncü kattan aşağıya düşerek öldü.

Dick Shawn
Sahnede ölen bir aktör daha. Shawn, 1987 yılında San Diego’da yaptığı bir gösteri sırasında kalp krizi geçirdi. Ancak bunu da gösterinin bir parçası sanan seyirciler gerçeği fark edene kadar iş işten geçmişti.

Jim Fixx
Fixx, 1977 yılında yayınlanan Complete Book of Running adlı kitabıyla ABD’de bir koşu çılgınlığı başlatmıştı. Fixx, 1984 yılında koşu sırasında kalp krizi geçirerek öldü.

Sergei Chalibashvili
1983’te Kanada’nın Alberta kentinde düzenlenen Üniversite Oyunları sırasında korkunç bir kaza yaşandı. Rus yüzücü Chalibashvili tramplenden atlama sırasında başını tramplenin kenarına çarpıp komaya girdi. Bir kaç hafta sonra da öldü.

Vic Morrow
o da çekimde ölen aktörlerden. Ükemizde Alacakaranlık Kuşağı adıyla gösterilen gerilim dizisinin sinema uyarlamasının çekimleri sırasında korkunç bir kaza geçidi. Helikopter pervanesinin kafasına çarpması sonucu öldü

 

Kaynak=wardom.org

Önerilen makaleler