Tuesday, April 23, 2019

Kablosuz USB teknolojisi

www.teknolojihaberleri.nl

http://www.kablosuzusb.com/
Yıllar önce icat edilen fakat çok az insanın bildiği ve bir türlü yaygınlaşamayan bir teknoloji olan kablosuz USB, Samsung’un geliştirdiği düşük güç tüketimli yonga ile hayatımıza adım atabilir.

USB’nin tak-çalıştır rahatlığını kablosuz olarak yaşamak ister misiniz? Böyle bir teknoloji var mı ki diye sorabilirsiniz. Buna cevabımız evet olacak. (USB 3.0 Hakkında Her Şey)
Aslına bakılırsa 2005 yılında ortaya çıkan ve özellikleri yayınlanan kablosuz USB teknolojisi bir türlü yaygınlaşabilmiş değil.
Samsung, bu unutulmuş fakat çok faydalı olabilecek teknolojiyi yaygın bir şekilde kullanıma sunmaya kararlı gözüküyor.
Çok düşük güç tüketen ve tüketici elektroniği ürünlerinde yer alması düşünülerek geliştirilen yeni bir yonga bunu mümkün kılabilir. http://ufoss.com/

Samsung’un yeni yongaları düşük güç tüketimine sahip
Düşük Güç Tüketimi
Ultra geniş bant kablosuz bağlantı kullanan bu yongaların 480 MB/sn’lik veri aktarım hızına ulaştığı belirtiliyor.
Biri cihazda, biri de bilgisayarda bulunacak bu yongalar sayesinde kablolara ihtiyaç duymadan, USB bağlantısının nimetlerinden faydalınabilecek.  http://ufoss.com/
Bu faydalı teknolojinin bugüne kadar yaygınlaşamamasının en önemli sebebi, yongaların çok fazla güç gerektirmesiydi. Yani bu yongaya sahip olan harici cihazın bir güç kaynağına ihtiyacı var.
Samsung, düşük güç tüketimi yapan bu yonga ile taşınabilir cihazlardaki pillerin buna yetmesini sağlayabildiğini iddia ediyor.

Önerilen makaleler