Onurlu Olum: Patronu ginger kurbanı oldu

Ne diyelim. Trajik komik bir haber…
Kimse dusmez dediler once Amerikanin baskani bush dustu…
Aleti icat eden kiside gigerla ucuruma yuvarlandi.

Acaba ilahi bir olaymi?

———————————————-
İki tekerlekli elektrikli araç Segway’i (Ginger) üreten fabrikanın şimdiki sahibi İngiliz işadamı Jimi Heselden, ürettiği araçla uçurumdan düşüp öldü. http://ufoss.com

İngiliz gazetelerinin haberlerine göre, İngiltere’nin kuzeyindeki West Yorkshire polisi, 62 yaşındaki multimimilyonerin cesedinin dün evinin yakınındaki bir ırmakta bulunduğunu belirtti.

Polis, geçen yıl aralık ayında fabrikası ABD’de kurulu Segway şirketini satın alan Jimi Heselden’ın düşüp öldüğü yerde, Segway tipi bir araç bulunduğunu kaydetti.

GİNGER NASIL ÇALIŞIR?

Ginger İngilizce’de zencefil anlamına gelen, ve yeni adı Segway konulan 2002’de yüzyılın icadı olarak duyurulan bir araç. En önemli özelliği kullanıcısının hareketlerine göre yönünü belirlemesi. Freni, gazı, direksiyonu olmayan araç, içindeki yazılım ve donanım sayesinde kullanıcısının dengesindeki en ufak değişikliklere göre hareket ediyor. Yeni modelleri daha da hassas hale getirilen segwayler kullanıcısının nereye gitmek istediğini anlayıp ona göre hareket ediyor. Kullanıcının ağırlığını gitmek istediği yöne vermesiyle yön değiştiren araç saatte en fazla 20 km. hız yapıyor.

BUSH ÜZERİNDEN DÜŞTÜ

Gingerın en önemli özelliği devrilmemesi ancak ABD eski Başkanı George W Bush bu aracı kullanırken üzerinde düşmeyi başardı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/15883737.asp?gid=373

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.