Tobe Tobe:)) Nufus müdürlüğü yaşlı kadından ölü olmadığını ispatlamasını istedi

Tobe Tobe:)) Bu habere ne yorum yapilabilirki. Ama tarajik komik yani..
1-)Ya ordaki memur isguzarlik etmis !!
2-)Ulkemin burokrasisi boyle isliyor!!
3-) Yada kadin dolandirici
4-) Kadin oldude hayalet olarak geri dondu

Neysem Haberin detayi asagidadir !!!!

————————–

Sen ölüsün dediler

Nüfus Müdürlüğü sen ölüsün dedi

Nüfus Müdürlüğündeki yetkililerin, yaşlı kadına kendisinin ”nüfustan düşürüldüğünü” ve ölü olmadığını ispatlaması gerektiğini söyledi.

Kırıkkale’de yaşayan 75 yaşındaki yaşlı kadın, eskiyen nüfus cüzdanını değiştirmek için gittiği Kırıkkale Nüfus Müdürlüğünde kendisine ölü göründüğünü söyleyen yetkililere, yaşadığını ispatlamaya çalışıyor. http://ufoss.com/

Edinilen bilgiye göre, Ovacık Mahallesi’ndeki evinde tek başına yaşayan ve ölen eşinin emekli aylığı ile yaşamını sürdüren Türkan Bal, eskiyen nüfus cüzdanını değiştirmek için oğlu Sinan Altıntaş ile Kırıkkale Nüfus Müdürlüğüne gitti.

Türkan Bal, nüfus cüzdanının üzerindeki fotoğrafın artık çok eskidiğini ve bu fotoğrafı değiştirmek için Nüfus Müdürlüğüne gittiğini belirterek, ”Bana ölü olduğumu söylediklerinde çok şaşırdım. Madem ben ölüyüm, eşimin maaşını nasıl alıyorum? Muhtardan alacağım evraklarla yaşadığımı ispatlamam gerekiyormuş. Ben bu yaşlı halimle bunlarla nasıl uğraşacağım” dedi.

Sinan Altıntaş da Nüfus Müdürlüğünün yaptığı yanlışı bir an önce düzeltmesi gerektiğini, annesinin ölü olmadığını ispatlamak zorunda kalmalarının doğru bir şey olmadığını söyledi.  http://ufoss.com/

Yaşadıkları duruma anlam veremediklerini dile getiren Altıntaş, ”Devlet dairesinde böyle bir ihmal olur mu? Kime sormuşlar annemi ölü gösterirken? Bize, ‘Nüfus cüzdanı üzerinde yıllarca işlem yapılmadığı için nüfustan düşürüldüğünü’ söylüyorlar. Bu nasıl bir uygulama? Yaptıkları bu yanlışı bir an önce düzeltmelerini bekliyoruz” diye konuştu.
son haber

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.