Wednesday, May 27, 2020

ttnet, Turk telekom tarafindan yasaklanmis, engellenmis sitelere girmek.

By , in PC Soru? Cevap? on . Tagged width: , , , , , ,

youtube.com megaupload.com , wordpress.com gibi bazı popüler siteler bilindiği üzere illegal paylaşıma katkı sağladığı için türkiye’den erişim engelleniyor (yakında rapidsharede engellenirse şaşmamali).Yalnızca illegal dosya paylaşımına destekten dolayı kapanmıyor tabi siteler. youtube ornegi gibi.Hatta bir ara ekşisözlük bile engellenmişti.

Türk Telekom engelinden kurtulmak için telekomun dns’leri kullanmamak gerek. DNS’leri asagidaki sekilde degistirebilirsiiniz..

dns
Ağ bağlantılarınızdan USB_ADSL özelliklerine girin.Ağ İletişimi seçeneğine tıklayıp özellikler bölümünü açın.Şuan DNS sunucu adresini otomatik olarak al seçeneği işaretlenmiş olmalı.Onun yerine hemen altındaki Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini işaretleyip yeğlenen DNS sunucusuna 4.2.2.2 , diğer DNS sunucusuna ise 4.2.2.1 yazıp uygulayın.
yada

Daha sonra bilgisayarinizda BASLAT-AYARLAR-DENETIM MASASI- AG BAGLANTILARI  na giriniz yerel ag baglantisinin ozelligini aciniz. Orada ” Internet iletisim kurallari TCP/IP”  yi bulup ozelliklerini acin Resimdeki gibi ayarlayiniz.
Daha sonra internet bağlantınızı kesip tekrar açın.Artık engele takılmayacaksınız.Bu yöntemle sopcast, tvu player gibi engellenen p2p programlarınıda kullanabilirsiniz.

Uyarı: Bu yöntemi kullanmak suç sayılabilir.Bu sizin sorumluluğunuzdadır.

Alinti= http://www.eerdi.com/genel/turk-telekom-tarafindan-engellenmis-sitelere-girme.html