Thursday, October 17, 2019

Ücretsiz Antivirüs Virus programlari

1-) Avira Antivir Personal

Antivirüs dünyasinin en popülerlerinden olan Alman Avira firmasinin günlük ev kullanicilari için hazirladigi ücretsiz bir yazilim. Premium versiyonuna göre bir kaç özelligi (WebGuard, AntiPhishing, AntiVirProActiv gibi )eksik olsa da ücretsiz antivirüs dünyasinin en çok tercih edilenlerinden biri.

Programin en büyük eksikligi olarak Türkçe dil desteginin bulunmamasi görülse de, Avira’nin av-comparatives testlerinde 2010 yilinin en iyi antivirüslerinden biri seçildigini düsünürsek günlük ev kullanicilari için mutlaka denenmesi gereken bir yazilim.

Download

2-) Avast Free http://ufoss.com
Önceleri antivirüs dünyasinda pek basarili bulunmayan Avast özellikle 4.8 versiyonuyla kendinde büyük gelisme gösterdi. Son olarak 5 numarali versiyonuyla da çok büyük asama kaydeden Avast, antivirüs piyasasinda tekrar ben de varim dedi. Yeni gelismis özellikleri, sade ve sik kullanici arayüzü ve düsük sistem kaynaklari tüketmesiyle bilgisayar kullanicilari tarafindan tercih edilen bir program oldu.

Ücretsiz rakiplerine göre Web Kalkani ve Ag Kalkani gibi online koruma özellikleriyle avantaj saglayan Avast, son av-comparatives testlerinde de basarili bir grafik çiziyor. Türkçe dil desteginin de bulunmasiyla bilgisayar kullanicilari tarafindan denenmesi gereken bir yazilim.

Program hakkinda detayli bilgiye ve indirme baglantisina buradan ulasabilirsiniz.

3-) AVG Anti-Virus Free Edition 2011http://ufoss.com

Uzun zamandir ücretsiz versiyona sahip olan AVG, 2011 versiyonuyla büyük gelisme yasadi. Önceden antirootkit korumasina sahip olmayan AVG free bu versiyonla bu korumaya da sahip oldu. Ücretli versiyonuna göre identity protection ve online shield özelliklerinden yoksun olan AVG free günlük ev kullanicilari tarafindan denenmesi gereken bir yazilim.

Program hakkinda detayli bilgiye ve indirme baglantisina buradan ulasabilirsiniz.

4-) Comodo Antivirus
Özellikle firewall alaninda dünyanin en iyileri arasinda olan Comodo, 5 numarali versiyonuyla antivirüs alaninda da en iyiler arasina girmeye aday. Kurucusu bir Türk olan olan Comodo, hem gelismis virüs veritabaniyla hem defense+ özelligiyle hem de tanimadigi uygulamalari cloud tabanli taramasiyla zararli yazilimlara karsi bilgisayarinizi geçilmez bir kale haline getiriyor.

Sadece firewall, sadece antivirüs yada internet security olarak kullanabileceginiz Comodo Türkçe dil desteginin de tekrar gelmesiyle mutlaka denenmesi gereken bir yazilim hâline geldi.

Program hakkinda detayli bilgiye ve indirme baglantisina buradan ulasabilirsiniz.

5-)Microsoft Security Essentials

Microsoft tarafindan gelistirilen yazilim ücretsiz antivirüsler arasinda gün geçtikçe popülerligini arttiriyor. Özellikle windows sistem dosyalarini iyi tanimasi, sistem kaynaklarini sömürmemesi, basit kullanici arayüzü, kullanim kolayligi, sürekli güncellenmesi ve av-comparatives testlerinde basarili sonuçlar almasi programin günlük ev kullanicilari tarafindan tercih edilen bir yazilim hâline gelmesini sagladi.

Tek dezavantaj olarak virüsleri temizleme hizinin yavasligi olarak bilinen mse, Türkçe dil destegiyle ücretsiz antivirüs kullanicilari için güzel bir alternatif.

Program hakkinda detayli bilgiye ve indirme baglantisina buradan ulasabilirsiniz.

6-) Panda Cloud Antivirus http://ufoss.com


Cloud tabanli antivirüs olan Panda Cloud, antivirüs dünyasina hizli bir giris yapti. Virüs veri tabanini online olarak okumasiyla güncelleme derdi olmayan ve sürek güncel olarak güçlü bir koruma saglayan program, sistem kaynaklarini az tüketmesiyle dikkat çekiyor. Günlük ev kullanicilari tarafindan denenmesi gereken bir yazilim.

Program hakkinda detayli bilgiye ve indirme baglantisina buradan ulasabilirsiniz.

7-) PC Tools AntiVirus Free 2011

Özellikle ünlü antispyware yazilimi Spyware Doctor ile ün salan Pc Tools tarafindan günlük temel koruma için hazirlanmis bir yazilim. Intelliguard korumasiyla zararli yazilimlara karsi bilgisayarinizda etkin bir koruma sagliyor.

Sistem kaynaklarini az tüketmesiyle günlük ev kullanicilari tarafindan denenmesi gereken bir yazilim.

Program hakkinda detayli bilgiye ve indirme baglantisina buradan ulasabilirsiniz.