Yüzünüzdeki aknelerin anlami

Yüzdeki aknelerin bulunduğu alanlar ne tür bir rahatsızlığınız olduğunu anlamada önemli sinyallerdir.
Her zaman yüzün belirli alanlarında çıkan ve rahatsız edici boyutlara ulaşan aknelerin neye işaret ettiğini ve neden çıktığını hiç düşündünüz mü? Yüzünüzü vücudunuzu yansıtan bir harita olarak düşünün. Vücuttaki rahatsızlıklar bu şekilde sinyal veriyor.

Bölge 1 ve 2: Sindirim sistemi sorunları

Yağ düzeyinizin yüksek olduğuna işaret eder. Bu nedenle Fast- food ve diğer yağlı yiyeceklerden kaçının. Sebze ve taze meyveye dayalı bir diyet uygulayın, bol su içmeyi ihmal etmeyin

Bölge 3: Karaciğer

Bu alandaki akneler bir alerji belirtisi olabilir. Bu sebeple yiyeceklere dikkat edin. Alkollü içecekler ve ağır yemeklerden kaçının.

Bölge 4 ve 5: Dehidrasyon sinyalleri

Aşırı sıvı kaybına işarettir. Bol su için ve sulu gıdalar tüketin.

Bölge 6: Kalp

Düzenli kan basıncını kontrol edin. Baharatlı yiyeceklerden kaçının.

Bölge 7 ve 8: Böbrekler

Bol bol sıvı tüketin. Alkollü içecekler ve kahve içmekten kaçının.

Bölge 9 ve 10: Solunum sistemi

Alerji eğilimi olan kişilerde genellikle bu bölgede akne problemi baş gösterir. Bu durumda ağırlıklı olarak taze meyve ve sebze tüketin, şeker, kafein ve alkolden uzak durun.

Bölge 11 ve 12: Hormonlar

Bu alan stres ve hormonal değişikliklere işaret eder. Steresinizi azaltmaya çalışın ve her zaman cildinizi temiz tutmaya özen gösterin.

Bölge 13: Mide

Bitkisel çaylar için ve daha yüksek lifli yiyecekler tüketin

Bölge 14: Bakteriler ve virüsler

Bu bölgedeki akne görünümlü belirtiler bir bakteri veya virüs ile mücadelenin sinyalidir. Yeterli uyku olmak ve rahatlatıcı bir takım aktivitelerde bulunmak faydalı olacaktır.

Etiketler: ,

Yazar Hakkinda

yazi sayisi 236 .

Yorum Birak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Copyright © 2017 eng.Ugur Demirci. Tüm Hakları Saklıdır.
Ciyiz Subdomain, Your Free Programs, Gercek Ask Hikayeleri, Online Yabanci Dil, Trabzon Duzkoy Hacka, Hollandaca Destek Forumu, Yedoy Videolu Yemek Tarifleri, Hollandaca Türkce Sozluk, Hollandaca Türkce Almanca Fransizca Sozluk, Pratik Bilgiler, Maranki Sifali Bitkiler, Hollandadaki Türk Isyerleri Firmalari, Gurbetci Basarili Türkler Isadamlari, Türk Isyerleri, Goedkoop Bouwmaterialen , Trabzon Akcaabat Hacka Duzkoy, Turk Is Pazari, Unutmadik Unutmayacagiz, Bize Her Yer Trabzon Gurbetci, Zaza Dayi | Seref Zazaoglu, Hollandada Kofteci, Website Websayfa Tasarimi, Akgun hali temizleme Edirne,
TÜRKIYE CANIM FEDA TÜRKIYE CANIM FEDA