Wednesday, May 22, 2019

“Hocam Şike yapacağım, Caizmidir? Günahmıdır?

 

 

Yok Yok bu habere yorum yaparsam bana gulerler :))

HABERIN DETAYI:İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu futbolcu İbrahim Akın’ın, kendisine Fenerbahçe maçı için gelen şike teklifini bir din görevlisine sorduğu ortaya çıktı.

Habertürk’ün haberine göre Belediyeli oyuncu “Hocam F.Bahçe maçında gol atmamam için 100 bin dolar veriyorlar. Parayı alırsam günah olur mu” diye sordu, onayı aldı!

Soruşturma dosyasının en ilginç delillerinden birini de İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da forma giyen İbrahim Akın’ın Fenerbahçe’ye yönelik teknik takibe takılan bir telefon konuşması oluşturuyor. 31. haftada Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan ve 2-0 F.Bahçe’nin galibiyetiyle biten karşılaşma öncesi yıldız oyuncunun ismi bilinmeyen bir ‘hoca’yı aradığı ortaya çıktı. İddiaya göre Akın, “Hocam bir şey soracağım. Önümüzde Fenerbahçe karşılaşması var, biliyorsun. Bana gol atmamam karşılığında 100 bin dolar teklif ediyorlar. Hocam eğer bu parayı alırsam günaha girer miyim, ne dersiniz?” diye sordu.

150 BİN DOLARI ALMIŞ http://ufoss.com
Hocanın verdiği yanıt da en az bu soru kadar ilginçti. Kayıtlara göre ‘hoca’, “Sorun olmaz” diyerek İbrahim Akın’a ‘gol orucu fetvası’ verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu oyuncunun bunun üzerine anlaştığı kişiden 150 bin dolar aldığı iddia edildi. Fenerbahçe, Kadıköy’deki maçta 2. dakikada Stoch ve 45. dakikada Alex de Souza’nın golleriyle galibiyete ulaşmıştı.

Alinti= http://sabah.com.tr/SabahSpor/Futbol/2011/07/05/hocam-sike-yapacagim-gunah-mi