Wednesday, July 17, 2024

Windows 10 Yükseltme Bildirimi Kapatma

By , in PC Soru? Cevap? Program - Software on .

Microsoft’un son işletim sistemi olarak tanıtılan Windows 10, güncelleştirmeler konusunda kullanıcıların canını sıkmakta.

Fakat tamamen kapatılmasına izin vermeyen bir güncelleştirme algoritmasına sahip olsa da Windows 10, hala oldukça yüksek kullanım rakamlarına sahip. Bunun sebeplerinden birisi ise, Microsoft’un eski işletim sistemlerine koyduğu Windows 10 Yükseltme Aracı isimli ufak program.

Bu aracın yaptığı otomatik yükseltme işlemi ile çoğu kullanıcı farkında olmadan Windows 10’a geçiş yaptı. Bu durum Microsoft açısından istatistikleri yükselten bir hareket olsa da, kullanıcı memnuniyeti açısından pek hoş karşılanmamıştı.

16-04/01/disable-windows10-upgrade.png

Fakat Windows 7 veya Windows 8.1’den hala memnun olan kullanıcıların yaşadığı bir problem var. Bu araç iptal edilemiyor. Güncelleştirmeyi ertelemeniz mümkün fakat Microsoft, Windows 10 güncelleştirmesini tamamen iptal etmenize olanak vermiyor.

Never10 isimli 81 kB boyutunda ufak bir program ile Windows 10 Yükseltme Aracından kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Bu araç ile yapacağınız işlem sonrasında Windows 10’a siz istemediğiniz sürece geçmeyeceksiniz.

Ayrıca programın kullanımı da oldukça basit. Programı açtıktan sonra “Disable Win 10 Upgrade” butonuna basmanız yeterli. Ekranda yeşil bir uyarı mesajı ile karşılaştıysanız, işlem tamamlanmış demektir.

Never10’i indirmek için tıklayın!

Önerilen makaleler