Tuesday, February 18, 2020

3G teknolojisi kullanarak kurbanlik alma :)

3gkurbanbayramiArtvin’de nişanlı genç, hediye olarak alacağı oğlağı nişanlısına 3G teknolojisinden yararlanarak seçtirdi.
3G TEKNOLOJİSİ KURBAN PAZARINDA

Artvinli Tarık Yiğit, Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşayan nişanlısı Dilek Tilkioğlu’na Kurban Bayramı hediyesi olarak oğlak almaya karar verdi. Hayvan pazarını giden Yiğit, 3G teknolojisini kullanarak görüntülü arama yaptığı nişanlısına hediye olarak alacağı oğlağı seçtirdi.

Hayvan pazarındakilerin dikkatini çeken Yiğit, AA muhabirine, 3G’nin mükemmel bir buluş olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bir yıl önce nişanlanmıştık, nişanlıma hediye olarak bir oğlak satın alıyorum. Aynı zamanda da bir kurban satın alacağım. Sorun olmazsa otobüste kucağımda oğlağı Ankara’daki nişanlıma götüreceğim. Cep telefonumun 3G özelliğini kullanarak ona oğlak beğendirdim. En azından sevdiğim kıza beğendiği oğlağı satın alıyorum”

Yiğit’in nişanlısı Dilek Tilkioğlu ise teknolojinin imkanlarından faydalandıklarını ifade ederek, “Nişanlım hayvanları çok sevdiğimi bildiği için bana Artvin’den gelirken oğlak getirecek. Ben Artvin’de olmadığım için birlikte seçme şansımız olmadı. Telefonlarımızın 3G özelliğini kullanarak pazardan oğlak beğendik. Otobüste nakliye sorunu olmazsa nişanlım hediyemi bana ulaştıracak” diye konuştu.