Wednesday, May 27, 2020

Hemserime Bak: karadeniz zekası budur

Hemserime bak. Yoklukdan varlik uretiyor..
Fikrami pratik zekami.. Ama sonucta hemserim amacina ulasmis. Helal olsun ona. Tebrik ediyorum.

———————

Tarih=5-11-2010
Sonucda hemserim amacina ulasti. Evinin onu simdi asfalt. TV leride dereye atti.
Belirteyim=Dereye atmasini tasvip etmiyorum

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/11022/16228017/1/yola-televizyon-koymustu-ama.aspx

————————–

Artvin’de çok ilginç bir olay
Karadeniz zekasıyla sorunu halletti.

Artvin’de evinin önündeki toprak yoldan geçen araçların kaldırdığı tozdan rahatsız olan kişi, yolun her iki tarafına eski televizyonlar yerleştirdi.

Borçka ilçesinin Alaca köyüne bağlı Yanıklı Mahallesi’nde yaşayan Kenan Yılmaz (57), Artvin’deki bir televizyon tamircisinden çalışmayan 3 adet televizyon satın aldığını anlatarak, sistemin başarıyla çalıştığını belirtti.

KAMERA ŞAKASI MI YAPIYORSUNUZ? http://ufoss.com

Bazı sürücülerin araçlarından inip televizyonları incelediklerini vurgulayan Yılmaz, ”Zaman zaman eve kadar gelen sürücüler, televizyonların niçin yola koyulduğunu soruyorlar. ‘Kamera şakası mı yapıyorsunuz’ diyen bile oluyor. Bu sistemi öğrenenler, yoldan tekrar eskisi gibi hızlı geçmeye başlıyorlar” dedi.
kaynak:
”MOBESE SİSTEMİ OLDUĞUNU SANMIŞTIM”

Yoldan geçen sürücülerden Nurettin Gündoğdu ise yol kenarında bulunan televizyonların dikkatini çektiğini belirterek, ”İlk zamanlar bunların MOBESA sistemi olduğunu sanmıştım. Mecburen yavaş geçiyordum. Merak edip aradan inip ev sahibine sordum. Aldığım cevap karşısında çok şaşırdım” diye konuştu.

Gündoğdu, böyle bir yöntemi, ancak Karadenizli birinin yapacağını ifade ederek, ”Karadeniz insanın üstün zekasını bir kez daha burada gördüm. Bence başarılı da olmuş. Biz de bu sistemi kendi evimizin önünü kurmayı düşünüyoruz. Bizim evimizde yol kenarında” dedi

http://www.stargazete.com/guncel/tam-karadeniz-isi-haber-288876.htm

Önerilen makaleler