Sunday, May 31, 2020

Hey gidi yurdum insani : imam üst katta, cemaat alt katta namaz kılıyor

Hadi gelde bu habere yorum yapma…
Imam cemaate kusermi?
Imamin gorevi kuskunluk yaratmak degil, kuskunleri baristirmak degilmiydi?

Eski bir atasozu var, bosami demisler…
Imam osurursa cemaate sıcarmış diye :(((
———————–
Cemaat ile imam küsünce
DENİZLİ İbrahim Sırma Camisi’nde, cemaat- imam küskünlüğü ilginç görüntülere sahne oluyor. Aralarında anlaşmazlık olan imam Hasan Akbal’a kızan cemaat arkasında saf tutmuyor. Cemaat caminin alt, imam Akbal ise üst katında namaz kılıyor.

Hürriyet’i Takip Et!Cemaat ile imam küsünceRamazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)21 Nisan 2011DENİZLİ İbrahim Sırma Camisi’nde, cemaat- imam küskünlüğü ilginç görüntülere sahne oluyor. Aralarında anlaşmazlık olan imam Hasan Akbal’a kızan cemaat arkasında saf tutmuyor. Cemaat caminin alt, imam Akbal ise üst katında namaz kılıyor.İMAM VE CEMAAT BİRBİRİNE KÜSTÜ / FOTO GALERİ

Yunus Emre Mahallesi’ndeki İbrahim Sırma Camisi’nin 10 yıllık imamı Hasan Akbal ile namazı eksik kıldırdığını ileri süren cemaat arasında, 6 ay önce anlaşmazlık başladı. Bunun üzerine cemaat, topladıkları imzalarla bir çok kez Denizli Müftülüğü’ne başvurup, aralarında inanç ve güven problemi olduğunu belirtikleri imam Akbal’ın görevden alınmasını istedi. Müftülük, imam Akbal’ın görev yaptığı camiyi iki kez değiştirdi. Ancak, Akbal her defasında mahkeme kararıyla eski görev yerine döndü. Bunun üzerine imam Akbal ile cemaat arasındaki anlaşmazlık daha da büyüdü. Cemaat imam Akbal’ın arkasında saf tutmamaya başladı. Buna rağmen camiye gelmeye devam eden imam, namazını üst katta tek başına cemaatten ayrı kılıyor. Vakit namazlarını içlerinden birini hoca seçerek kılan cemaat, cuma ve bayram namazları için ise müftülükten gönderilen imamın arkasında saf tutuyor.

Denizli Vali Yardımcısı Abdullah Acar, konuyla ilgili mahkemenin verdiği bir karar olduğunu, onu uyguladıklarını söylemekle yetindi. Müftülük yetkileri ile imam Akbal ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17607127.asp?gid=381