Tuesday, September 29, 2020

Isde Budur: Türk insansız hava aracı hangardan çıktı

By , in @Ufoss'dan on . Tagged width: , , , , ,

Isde budur.. Son zamanlarda kendi tank ucak vs vs yapabiliyoruz…
Biz yapamayacaksak kim yapacak… Biz zeki insanlariz ama imkanlar kisitli yada sans yaratilmiyor..

Herneyse; ANKA ne ilk ne de son olur ins…..http://ufoss.com
————————
Haberin Detayi..
——————–

TUSAŞ Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TAI) tarafından tamamıyla yerli imkanlar ve özgün tasarımla imal edilen Türk İnsansız Hava Aracı ANKA hangardan çıktı.

İŞTE ANKA’NIN İLK GÖRÜNTÜLERİ

İnsansız Hava Aracı (İHA) sistemleri bilgilendirme toplantısı ile TUSAŞ mühendisleri tarafından tasarlanan Türk İHA’nın hangardan çıkış (Roll Out) töreni yapıldı. TUSAŞ tesislerinde düzenlenen tören öncesinde, TUSAŞ Mühendisleri Tarafından Tasarlanan İHA Sistemleri Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. http://ufoss.com
Programa Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ ve çok sayıda kuvvet komutanı katıldı. Programda ilk yerli malı İnsansız Hava Aracı’nın tanıtımı yapılırken, emeği geçenlere plaket verildi. Yerli İHA yapılan törende alkışlar eşliğinde motoru çalıştırılırken, Orgeneral Başbuğ ve Bakan Vecdi Gönül incelemelerde bulundu.

“Orta irtifa, yüksek uçuş süresi” diye adlandırılan sınıftaki insansız hava aracının tasarımı, detay üretimi ve montajı bir süre önce tamamlandı TİHA’nın 1,5-2 ton ağırlığında olduğuna vurgulayan yetkililer, TİHA’nın, aşamalı olarak havada 24 saat kalma, 30 bin fit irtifaya kadar tırmanabilme özelliklerine sahip olacağını ifade ediyorlar. TİHA ilk olarak, 23 bin fite çıkıp 18 saat havada kalacak. Daha sonra 30 bine çıkıp 24 saat kalacak. TİHA’nın, 17 metre kanat açıklığı, 9 metre boyu, 1,70 yüksekliği bulunuyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15337738.asp?gid=373

Önerilen makaleler