Monday, September 25, 2023

Ölen Vefat eden Kişinin Facebook,Twitter, hotmail,yahoo ve flickr Hesabı Nasıl Kapatılır?

By , in PC Soru? Cevap? Teknoloji on . Tagged width: , , , , , , , ,

$facebook-hesabi-kapatmaFacebook hesabı olup ölmüş olan 5 milyon insanın facebook hesapları kapatılması için gerekli işlemleri yazının devamında okuyabilirsiniz. Ölen yakınınızın facebook hesabını kapatmak için yazımızın devamını okuyunuz…

 

Ölen bir yakınızın hesabını kapatmak için yapmanız gereken bazı işlemler var. Eğer hesapların yakını iseniz yazılı belge yollayarak veya uygulanması gereken işlemleri yaparak facebook hesabını kapatabilirsiniz.

Facebook ve Twitter ölen kişinin facebook hesabını kapatma

Facebook, vefat eden yakınlarının hesabını kaldırmak isteyen birinci dereceden akrabaların isteklerini bir başvuru formuyla işleme alıyor. Bu işlem sonunda vefat eden kişinin profili ve ilişkili tüm içerikler Facebook’tan tamamen kaldırılıyor. Veya vefat edenlerin profilleri bir anı sayfasına dönüştürülebiliyor. Başvuru formunahttps://www.facebook.com/help/contact_us.php?id=228813257197480 adresinden ulaşılabilir.

Vefat etmiş bir Twitter üyesinin hesabının kaldırılması için Twitter’a e-mail veya posta yoluyla başvuru yapılabiliyor. Başvuru dosyasında vefat eden kullanıcının Twitter kullanıcı adı, vefat belgesinin bir kopyası, başvuruyu yapan kişinin kişisel bilgileri ve bir başvuru dilekçesi olması gerekiyor. Twitter’ın iletişim bilgilerine ve konu ile ilgili daha detaylı bilgiyehttps://support.twitter.com/articles/87894-how-to-contact-twitter-about-a-deceased-useradresinden ulaşılabilir.

GOOGLE, akrabalara yetki veriyor

Google, vefat etmiş kullanıcıların hesaplarına erişmek isteyen yakın akrabalara veya resmi temsilcilerine yetki verebiliyor. Bunun için hem vefat eden kişinin hem de başvuruyu yapan kişinin bilgilerinin posta veya faks yoluyla Google’ın Kaliforniya’daki merkezine ulaştırılması gerekiyor. Bu merkezin iletişim bilgileri ve daha detaylı bilgi Vefat eden bir kişinin e-postalarına erişme – Gmail Yardım adresinde mevcut. Eğer başvuru Google yetkililerince onaylanırsa vefat eden kişinin yakınları hesabın erişim haklarına sahip oluyor.

YAHOO ve FLICKR için ölüm belgesinin kopyası şart

Vefat eden Yahoo veya Flickr kullanıcılarının hesaplarının kaldırılması için kişinin hesap bilgilerinin ve ölüm belgesinin bir kopyasının, İngilizce noter tasdikli çevirisiyle Yahoo yetkililerine ulaştırılması gerekiyor. Başvurular posta yoluyla 701 First Avenue Sunnyvale, California 94089 USA adresine yapılabilir. Daha detaylı bilgi için Yahoo merkezinin müşteri hizmetleri ile +1 408 349 79 41 No’lu telefondan temasa geçmek mümkün. Başvuru uygun bulunursa Yahoo yetkilileri internetteki tüm içeriği siliyor.

MICROSOFT LIVE-MSN HOTMAIL, 9 ay sonra hesapları siliyor

9 aydan fazla kullanılmayan Microsoft servisleri otomatik olarak siliniyor. Eğer vefat eden bir yakınınızın hesabına bu süre öncesinde erişmek ve hesabındaki bilgilerin bir kopyasını edinmek istiyorsanız msrecord@microsoft.com adresine bir e-mail atmalısınız. E-mail’de bazı kişisel bilgi ve belgeleri vermeniz gerekiyor. Detaylı bilgi için Microsoft’un sayfasına göz atılabilir. My family member died recently/ is in coma, what do I need to do – Microsoft Answers