Thursday, February 27, 2020

Turkcell Telsim Vodafone Telesekreter iptali. Bosa kontur gitmesin..

telesekreterTelesekreterden nasıl kurtulunur? Boşu boşuna kontör kaybetmeyin! Cep telefonu artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Görüşme yapılırken cep telefonuyla yapılan her arama esnasında ekranda beliren ‘aktif aramalar’ yazısı sebebiyle karşıdaki kullanıcıdan bir kontör düştüğü tespit edildi.

Cep telefonu şirketleri de aktif arama sonrasında oluşan kontör kaybını doğruluyor. Cep telefonu kullanıcılarının aradıkları kişinin kontör kaybına uğramaması için ekranda beliren aktif arama yazısını iptal etmesi gerekiyor.
Telefonda sırasıyla ##002# tuşlanarak arama yapıldıktan sonra ekranda ‘Aktarma iptal edildi‘ yazısı beliriyor. Bu sayede gelen her aramada ekranda beliren aktif arama yazısı kaldırılıyor.

‘Aktif aramalar’ yazısı iptal edilmediği müddetçe, aranan kişiye ulaşamayanlardan bir kontör düşülüyor. Eğer aranan kişinin telefonu telesekreter ayarlı ise dinlenen bir saniyelik ‘aradığınız kişiye ulaşılamıyor’ mesajı için de bir normal arama karşılığı ücretlendiriliyor. Kullanıcı, eğer iki dakika sonra yine ulaşamazsa 1.5 kontör kaybı daha oluyor.

Telesekreterin ücretsiz zannedilmesi de tüketicileri mağdur ediyor. Telefon şebeke istasyonu yetkilileri bilgi almak isteyen kullanıcılara; telesekreterin kaldırılabileceğini anlatıyor.

Kaynak=http://haberturk.com/haber.asp?id=101367&cat=210&dt=2008/10/07