Wednesday, February 19, 2020

Karisik Fikralar

By , in Fikralar on . Tagged width: ,

Temel
Temel bir yarışta doping yapmış,anlaşılmasın diye sonuncu olmuş.
 ——————————————————————————–

Adamin biri bi kafe den iceri girmis.Bir adami yrinden kaldirip duvara dayamis, basina bir elma koymus.Biraz uzaklasip silahiyla ates etmis ve elmayi vurmus.Sonra cafe dekilere donup ” I am John Wayne ” demis ve Caafe den ayrilmis. Ertesi gun baska bir adam yinee ayni adami duvara yaslayip basina elma koyup. Biraz uzaklasip okunu cikarmis ve okuyla elmayi vurmus ve ” I am Robin Hood ” demis ve Cafeden ayrilmis. Ertesi gun ayni Cafe ye Temel gelmis, aynı adamin basina yine elma koyarak duvara dayamis. Silahini cikarmis ve ates etmis. Fakat adami alnindan vurmus. Cafedekilere donerek ” I am sorry ” demis.

——————————————————————————–
Cenaze
ADAMIN BİRİ BİRGÜN ÖLÜR VE BUNUN CENAZESİNİ DEFNETMEK İÇİN ARABAYA YÜKLERLER.ARABANIN AŞIRI HIZ YAPMASI VE BOZUK KÖY YOLUN YÜZÜNDEN SARSINTI SONUCU CENAZE DÜŞER.ARKADAN GELEN BİR ARABA CENAZENİN ÜSTÜNDEN GEÇER.KORKUYLA GERİ DÖNER.KENDİSİNİN ONU ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SANAR.KORKUYLA ÖLÜYÜ YOLKENARINDAN YUVARLAR.ÖLÜ DENİZE DÜŞER. EPEY BİR SÜRE SÜRÜKLENDİKTEN SONRA BİR GEMİNİN ÇARKINA TAKILIP İYİCE HAŞAT OLDUKTAN SONRA KIYIYA VURUR.BUNU BULUP OTOPSİ İÇİN DOKTORA GÖTÜRÜRLER.DOKTOR BAŞLAR OTOPSİYE.HERKES ÖLÜM NEDENİNİ MERAK EDERKEN BİRKAÇ SAAT SONRA DOKTOR ÇIKARVE ”KURTULACAK.”DER. 25.12.1998/CUMA 15:37
 
——————————————————————————–
Ali 
temel treni sürerken raylar üzerinde bir cocuk görmüş yantarafdada piknik yapan 200 kişi insanları yada çocuğu ezecekmiş ve cocuğu tercih etmiş ertesi gün haberlerde 201 kişi tren kazasında öldü haberi duyulmuş polisler makinist temeli sorguya cekmişler temel olayı ve kararını anlatmış ve eklemiş cocuğu ezeceydum oda kalabalıga dogru kaçınca hepsini ezdim
 
——————————————————————————–
Bora 
Iskocya da iki minibus carpismis 69 kisi olmus
 
——————————————————————————–
Ahmet 
Temel bir deniz seyahatında iken gemisi alabora olmuş ve batmış.Tabi fıkra buya o gemiden sadece bir ingiliz bir alman bir de bizim Temel kurtulumuş.Neysa bunlar bir adaya vurmuşlar.Issız adada günler gelip geçmiş;günün birinde Temel Aleaddinin sihirli lambası benzeri bir lamba bulmuş.Lambanın cini herkesin sadece bir isteğini kabul edebilirim demiş.Bunun üzerine alman ve ingiliz cinden istek olarak memleketlerine geri gitmek olduğunu söylemiş.Sıra bizim temele geldiğinde temel: -Ben burada çok sıkıldım bana arkadaşlarımı getir demiş
 
——————————————————————————–
Barış 
Adamın biri geceleyin arabasıyla gidiyormuş.Birden radyodaki müzik kesilmiş ve bir anons duyulmuş: -Sayın dinleyiciler, dünyamıza uzaylılar gelmiş bulunmaktadır, kendileri kısa bacaklı, uzun kollu ve kırmızı yüzlüdürler.Sakın onlardan korkmayınız, yavaş konuşursanız sizi anlarlar. Adam bir süre daha gittikten sonra çişi geldiği için arabasından inip bir ağaçlığın arasına girmiş ve işemeye başlamış ki ne görsün, az ilerdeki ağaçların arasında kısa bacaklı, uzun kollu, kırmızı yüzlü bir yaratık durmuyor mu? Hemen yavaş yavaş konuşmaya çalışmış: -Meeeerhabaaaaaa, been Ahmeeet, işiyoruuuum… Azsonra diğerinin sesi duyulmuş: -Meeerhabaaa, ben de Mehmeeet, sıçıyoruuum….
 
——————————————————————————–
Sana Ne? 
KAHİNLER ….. İSMİNDE BİR KADININ ŞU TARİHTE,ŞU HASTANEDE,FALAN YERDE MİKE VE JOE İSMİNDE İKİZ ÇOCUKLARI DÜNYAYA GETİRECEĞİNİ VE BU ÇOCUKLARIN, DÜNYANIN GELECEĞİNİ BİR ÇIKMAZA SÜRÜKLEYECEĞİNİ ÖĞRENİRLER.HEMEN DOĞUM TARİHİNİ DÖRT GÖZLE BEKLEMEYE KOYULURLAR.DOĞUM SAATİ GELİP ÇATAR.TABİ BU HABER DOKTORLARA DA BİLDİRİLMİŞTİR.DOKTOR DAELİNDE SİLAH ÇOCUKLARI BEKLER.İÇERDEN DURUMU SEZEN MİKE JOE’YA SESLENİR: -ÖN ÇIKŞI TUTMUŞLAR. ARKA ÇIKIŞI DENEYELİM. 24.12.1998/PERŞEMBE 04:56
 
——————————————————————————–
Süha 
adamın birisine sevişirken karınızla konuşurmusunuz diye sormuşlar oda ararsa niye konuşmayayım demiş
 
——————————————————————————–
Berfu 
Temel eczanenin birine girer ve bir bardak su bi mide hapi birde prezarvatif ister daha sonra prezarvatifin içine mide hapini atarak suyla birlikte icer eczaci hayretle ne yaptigini sorar Temelde ha bu mide baga cok agri yapayi ha bende oni becerdim demis eheuehuehu ehuehuehuehuehuehu
 
——————————————————————————–
Gültekin 
TEMEL YOLDA DURSUN’U GÖRMÜŞ.DURSUN’UN ELİNDE BİR KİTAP. TEMEL BAKMIŞ ÜSTÜNDE MANTIK YÜRÜTME YOLLARI YAZIYOR.TEMEL DEMİŞ Kİ ‘MADEM MANTIK YÜRÜTÜYIN Bİ İSPATLA BAKAYIM’.DURSUN GİRİŞMİŞ İŞE’ -SİZİN EVDE AKVARYUM VAR MI? -VAAR -O ZAMAN SEN SUYU ÇOK SEVİYORSUN -HA VALLA -O ZAMAN SEN SAHİLLERİ DE ÇOK SEVİYORSUN -HA VALLA – OZAMAN SEN SAHİLDEKİ KIZLARI DA SEVERSİN,YANİ İ..NE DEĞİLSİN -HE VALLA.BU KİTAP PEK İŞE YARIYORMUŞ.BİR GÜN OKUYABİLİR MİYİM? -AL TABİİ ERTESİ GÜN TEMEL YOLDA İLYAS’I GÖRÜR -ULA İLYAS SİZİN EVDE AKVARYUM VAR MİDUR? -YOOOOO -ULA SEN İBNEMİSUN….
 
——————————————————————————–
Cıcek 
10 tane zenci ıssız bir adaya düşmüş adada bir cin çıkmış karşılarına hepsinin bir dileğini yapacağını söylemiş 1 zenci beyaz olmak istiyorum demiş. 2 zenci 3 zenci 9 zencinin hepsi beyaz olmak istiyorum demişler sıra 10.zenciye gelmiş pis pis sırıtarak bunların hepsini zenci yap demiş
 
——————————————————————————–
Serdar 
iki arkadaş yolda giderken birisi demiş:şu kadınlardan birisi karım diğeri metresim.öbürü:sen benden fazla yaşayacaksın lafı ağzımdan aldın.
 
——————————————————————————–
Regi 
BASKASININ İŞİ İki kadın laflıyordu. Biri diğerine: -Kocan, başkasından hamile olduğunu öğrenince sana kızmadı mı? -Tabi kızmadı başkasının işine karışmaz o.
 
——————————————————————————–
Osman
pire ile deve evlenmisler. (pire erkek deve disi ) bunlar gerdek gecesine giriyorlar. ilk iliskide deve ölüyor.ardindan pire:ulan anasini satayim.ise bak üc dakikalik zevk icin ömür boyu mezar kaz…?!
 
——————————————————————————–
Hüseyin 
O gün barda her şey sakindi, piyanist beylik parçalarından birini çalarken millet masalarda pokerin tadını çıkartıyor bir yandan da viskilerini yudumluyordu, derkeen, içeriye bir adam geldi ve bara yaklaşıp: … Hey barmen, herkese benden bir viski ver, sen de iç bir tane dedi, Barmen bardakları parlattığı kirli bezini bırakıp bu yağlı müşterinin isteğini memnuniyetle yerine getirdi, bir bardak ta kendi içti bu i$ bir kaç tur gerçekleştikten sonra adam barmene: … Hey ahbap bende hiç para yok dedi, Bunun üzerine barmenin kan beynine sıçrıyor ve adamı bir güzel patakladıktan sonra kapıdan dışarı attı, … ertesi gün yine aynı adam aynı bara gelip: … Hey barmen, herkese benden bir viski ver, bana da ver bir tane … ama sana yok çünkü sen içince sapıtıyorsun dedi.
 
——————————————————————————–
Takma Organ 
ADAMLA KADIN BİRBİRLERİNİ DAHA ÖNCE HİÇ GÖRMEDEN EVLENMİŞLER. ADAM KARISIYLA HEP KARANLIKTA ŞEY YAPIYORMUŞ. BU OLAY KABUS GİBİ 17 YIL BOYUNCA SÜRMÜŞ. KADIN NE ZAMAN IŞIĞI AÇMAK İSTESE ADAM İZİN VERMİYORMUŞ.SONUNDA KADIN PLAN KURMUŞ, TAM ADAMLA ŞEY YAPARLARKEN IŞIĞI AÇACAKMIŞ. SONUNDA PLANINI UYGALAMIŞ, TAM ŞEY YAPARLARKEN IŞIĞI AÇMIŞ ; BİR DE NE GÖRSÜN ADAMINKİSİ TAKMA ORGANMIŞ.AAAAAAAAAAAAAA!!!!! AĞLAMAYA BAŞLAMIŞ. ADAMA SORMUŞ BUNU BANA 17 YIL BOYUNCA NASIL YAPARSIN HA! ADAM DA DEMİŞKİ: BEN BUNU AÇIKLARIM FAKAT SEN 3 ÇOCUĞUMUZU BANA NASIL AÇIKLAYACAKSIN!!??? [POSTACI,SÜTÇÜ VE SÜTÇÜNÜN ARKADAŞI]
 
——————————————————————————–
Semih 
HANGİSİ DAHA İNATÇI ADANA’LI İKİ ARAKADAŞ OTURMUŞLAR,KONUSUYORLARDI İKİSİDE KANDİSİNİN DAHA İANATÇI OLDUĞUNU SANIP BU KONUDA İNAT EDİYORLARMIŞ BİRİNÇİ ORNEK VERMİŞ BEN OKADAR INATCIYIM Kİ DİŞCİDE İNAT ETTİM DİŞİMİ ÇEKTIRMEDİM DİŞÇİ TÜM DİŞİMİ ÇEKTİ. ÖTEKI HAH OBİR ŞEYMİ BEN İŞTEN GELİYORDUM AKŞAM EVE DÖNDÜM ZİLE BASTIM AÇMADILAR BENDE İNAT EDİP KAPININ ÖNÜNDE UYUDUM
 
——————————————————————————–
Aykut 
bır gun 3 kısı bır goktelenın tepesınden asansor bosluguna bakıyorlarmıs bır tane sı demıskı ben bu asansor boslugunun 13. katına kadar hızla dusup sonra bır tuy gıbı yavas ınerım demıs dıger ıkısı sacmalama oyle sey olurmu demıs o adam ıse bekleyın ve gorun demıs adam hıc dusunmeden atlamıs ve dedıgı gıbı olmus otekıler sasırmıs bır daha yap demıs yıne yapmıs ve dedıgı gıbı olmus sora demıs kı hadı sız yapın onlardan bırı atlamıs ve fışek gıbı yere cakılmıs otekı atlamayanda demıskı ulan superman ne ıpnesın.
 
——————————————————————————–
Zeko
TEMEL TRABZON’A GİTMEK İÇİN UÇAĞA BİNMİŞ VE BAŞKASININ KOLTUĞUNA OTURMUŞ KOLTUĞUN SAHİBİ GELEREK TEMELİ YERİNDEN KALDIRMAK İSTEMİŞ FAKAT BİRTÜRLÜ YERİNDEN TEMELİ KALDIRAMAMIŞ UÇAKTA’DA BİRBAŞKA LAZ VARMIŞ. TEMELİN YANINA GELEREK TEMELİN KULAĞINA USULCA FISILDAMIŞ:ULA HEMŞERİM! BU KOLTUK TRABZONA GİTMİYOR DEMİŞ.
 
——————————————————————————–
Yalim
Adamın biri trene binmiş.İçeri girmiş ve yerine oturmuş.Etrafa çok guzel bir koku yayılmış ve dayanamayıp karşısında oyuran bayana ssormuş:Bu koku sizden mi geliyor acaba? Kadında:Evet demiş.Adam:Fiyatı ne kadar demiş.kadında kutusu 50 milyon demiş.Sonra ilerleerken tren sallanmaya başlamış ,böylelikle adamın sindirim sistemi çaalışmış ve gaz bırakmış.Ortalıga kötu bir koku yayılınca kadın sormuş:bu koku nerden geliyor ya? ,demiş ve adamda:kurufasulye pilaki ,kutusu 150bin demiş.
 
——————————————————————————–
Bugra 
Temelle bir fransız bir konferansta tanışmışlar.Bir iddaya girmişler fransız demiş bizim teknolojimiz eskiden daha ileriydi.Bizimki demiş bizimki ileriydi. Bunlar birlikte fransanın en ücra köyüne gitmişler kazı yapmışlar telefon telleri çıkmış.Bunun üzerine fransız bak gördünmü taa 2 asır önce biz telefonla iletişim kuruyorduk diye övünmeye başlamış.Bu sefer türkinin en ücra köyüne gelmişler kazı sonucunda hiçbirşey çıkmamış. Bunun üzerine Tamelde görüyorsun taa iki asır öncesinden biz cep telefonu kullanıyormuşuz der.
 
——————————————————————————–
Hakan
TEMEL BIRGUN OYUNCAKCI DUKKANINA GIRER VE;”PEMBEPANTER VAR MI DIYE SORAR” OYUNCAKCI RAFTAN BIR PEMBE PANTER INDIREREK TEMEL’E VERIR. TEMEL ELINE ALIP PEMBEPANTERI INCELER VE YUZUNU EKSITEREK;”BUNUN BASKA RENGI YOK MU DER.” SU ADRESE UGRARSANIZ SEVINIRIZ:http://tby1.bim.uludag.edu.tr/ozcan/ tesekkurler.
 
——————————————————————————–
Ercan 
Temel ile Dursun bir gün amerikaya kadar yüzmeye karar vermişler. Yüzmüşler, yüzmüşler, yüzmüşler…. sonunda karşıda florida sahilleri görünmüş. Dursun Temel’ e demiş ki: -Uy Temel ben çesuldum, ceri dönayrum daaaaa…..
 
——————————————————————————–
Ferda 
İki kadın konuşurken dillerinden bal akar. Biri sordu: “Neredeydin?” Öteki: “Güzellik salonunda.” Beriki dik dik bakarak: “Haaa! Daha sıran gelmemiş demek!….”
 
——————————————————————————–
Naif
Abdulkadir hamo çavuşun halasının kocası ölür.oda ölü yıkama yerine gider.oğluna:babanızı nereye gömmeyi düşünüyorsunuz der.ölünün oğlu:şehir mezarlığına. der. -oraya gömemezsiniz. -niye der adamın oğlu. -Babanız karıştırıcı fesat bir insandı öbür dünyada gider babama senin oğlun bıraktığın bütün malı mülkü sattı. der sonra babam öbür dünyada huzursuz olur.Bu laf üzerine ölünün çucukları bunu bir güzel döverler. Abdulkadir eve gelir kardeşi galipi çağırır oğlum halamızın kocası öldü adamlar ölüyü yıkayacaklar sıcak su için odun kıracaklar baltaya ihtiyaçları var hemen baltayı götür bir faydan olsun bari der.Zavallı galip baltayı kaptığı gibi ölü evine koşar.Ölü sahipleri:yahu biz şimdi abisini dövdük demek buda intikam almaya geliyor.derler galip gelir gelmez onuda bir güzel döverler.Galip neye uğradığını şaşırır eve gelir yahu abi bu ne biçim iştir onlara yardıma gittim beni bir güzel dövdüler der. -Oğlum bunların adeti böyle babanızı babamın bulunduğu mezara gömmeyin dedim benide dövdüler der.
 
——————————————————————————–
Hüda
BİR GÜN TEMEL,FRANSIZ VE İTALYANI UZAYA GÖNDERİYORLARMIŞ.BUNLARDAN YÖRESEL ÜRÜNLERİNİ YANLARINA ALMALARINI İSTEMİŞLER.TEMEL 5 KASA SAMSUN.FRANSIZ 5 KASA ŞARAP,İTALYANDA 5 KOLİ MAKARNA ALMIŞ.5 YIL SONRA BUNLAR GERİ GELMİŞ.FRANSIZ SARHOŞ ÇIKMIŞ İTALYAN ÇOK ŞİŞMİŞ.TEMEL İSE CIKTIĞINDA HEMEN BİRİNİN YAKASINA SARILIP BANA BİR ÇAKMAK VER DEMİŞ.
 
——————————————————————————–
Onur 
adamın biri bir gün iddaya girmiş yarım bardak balgam içerse istediği alınacakmış bardağı hazırlamışlar adam dikmiş bardağı bir bardak içmiş sormuşlar niye yarım bardak içmedin -balgamı kesemedim uzadı demiş
 
——————————————————————————–
Tarık 
adamın biri o kadar zayıfmışki tek çizgili pıjama giyiyormuş
 
——————————————————————————–
Turan 
DERSTE DİLBİLGİSİNDEN SES OLAYLARINI İŞLEYEN ÖĞRETMEN, HER ÖĞRENCİDEN TEK HECELİ BİR SÖZCÜK SÖYLEMESİNİ İSTER. HERKES BİR ÖRNEK VERİR. – SÖZ!.., -TEK!.., -ŞEY!.., -GEZ!..,GÖZ,..,GİR!..,ÇIK!..,!..,!… EN SON SIRA BİZİM ELEMANA GELİR. -”SEN SÖYLE ÇOCUĞUM.” -”TİK HOCAM.” -”AFERİN ÇOCUĞUM ADIN NE BAKIYİM SENİN?..” -”TEEYY!….TÜLEYMAN ÖĞRETMENİM.” E!.. HADİ GÜLSENİZE..
 
——————————————————————————–
İsmail 
ADAMIN BİRİ SAATİNİ TAMİRCİYE GÖTÜRMÜŞ SAATÇİ OLAN TEMEL SAATİN İÇİNİ AÇIP BAKINCA BİR ÖLÜ KARINCA GÖRÜNCE SAATİ KAPATIP ADAMA DÖNEREK BEYEFENDİ BU SAATİN OPERATÖRÜ ÖLMÜŞ BU YÜZDEN ÇALIŞMIYOR DEMİŞ HAAAAA HHHAAAA HHHHAA AAAAHH
 
——————————————————————————–
Erol 
fatih terim fenerbahçenin niye her za man galatasarayı yendiğini öğrenmek için LÖW’ün antrenmenına gitmiş . Aynı soruyu onada sormuş .Oda söylemişki ; bak seyret şimdi :boliç oğ lum gel buraya , aynı babadan olupta kardeşin olmayan kimdir?oda hemen cevaplamış,benim diye;ertesi gün fatih terim aynı soruyu hakana sorar:oda düşünür düşünür ve bir cevap bulamaz sonra söylerim der ve oradan ayrılır.Akşam Rüştü’ye telefon açarak aynı soruyu sorar,oda benim diye cevap verir.Hemen telefona sarılır ve fatih hocaya söyler,hocam buldum ;RÜŞTÜ,hocada kızarak ;aptal oğlum ne rüştüsü boliç oğlum boliç.
 
——————————————————————————–
Ferda 
Siyaset Bu günlerde televizyonlarda, radyolarda ve herkesin dilinde siyaset kelimesini duyan çocuk babasına sormuş: baba siyaset ne demektir? babası düşünmüş taşınmış ve en sonunda çocuğa en iyi açıklama olabileceğini düşünerek, bak oğlum gel evde bir siyaset kuralım demiş. Mesela ben Hükümetim, annen Devlet,hizmetçi çalışan,sen vatandaş ve bebeğimizde geleceğimiz olsun demiş.Çocuk anladım baba demiş fakat kafasına takılan bazı sorular olmuş. Yatma saati gelmiş ve herkes odasına çekilmiş, çocuk bir türlü uyuyamamış ve gecenin bir yarısında kalkıp kafasına takılan sorudan kurtulmak için babasının odasına gitmiş bir bakmış annesi yatıyor fakat babası yok, babasını aramaya koyulmuş, o arada bebeğin ağlama sesini duymuş ve bir bakmış bebek altını pislemiş kokuyor, ordan ayrılıp salona gitmiş bir bakmış babası hizmetçinin üstünü soyuyor hemen odasına dönmüş ve sabah kahvaltıda babasına sormuş. Baba ya bu biçim siyaset; Devlet uyuyor,Hükümet çalışanı soyuyor, vatandaş ne yapacağını şaşırmış, geleceğimizde bok kokuyor….
 
——————————————————————————–
TEmel Coban
BİRGÜN TEMEL BİR ÇOBANIN YANINA GELMİŞ. BU SÜRÜDE KAÇ KOYUN OLDUĞUNU BİLİRSEM BANA BİRTANESİNİ VERİRMİŞİN DEMİŞ.ÇOBANDA KABUL ETMİŞ TEMEL 54 TANE DEMİŞ. ÇOBAN BİLDİN AL SEÇ BİRTANE DEMİŞ TEMEL BAKIK BİRİNİ ALMIŞ TAM GİDERKEN ÇOBAN DEMİŞ BEN SENİN NERELİ OLDUĞUNU BİLİRSEM BANA ONU GERİ VERİRMİSİN DEMİŞ TEMEL KABUL ETMİŞ ÇOBAN SEN KARADENİZLİSİN DEMİŞ VE BİLMİŞ TEMEL DEMİŞ NEREDEN BİLDİN . ÇOBAN: NEREDEN BİLECEM O KADAR KOYUN DURURKEN BAŞLARINDA Kİ BENİM KÖPEĞİ ALDIN DEMİŞ
 
——————————————————————————–

Bir Amerikalı , bir Japon birde bizim Temel uc arkadaş trende seyahat ediyorlar. Birazdan bir cep telefonu caliyor. Temel cep telefonunu cikariyor, konusup kapatiyor.Amerikalı ve Japon arkadaşlarina cep telefonunu gosteriyor ve biraz boburleniyor. Birazdan bir cep telefonu sesi,Amerikalı sag elinin bas parmagini kulağına serçe parmağını ağzına goturerek konusuyor.Konusma bitince ” Bizde teknik cok gelişti artik cep telefonu yok alici ve vericiyi parmaklarimiza monte ediyorlar cep telefonu olarak kullaniyoruz” demis .Tabii Temel biraz bozulmuş. Birazdan bir cep telefonu sesi daha. Bu sefer Japon hiç elini bile kullanmadan olduğu yerede telefonla konusur gibi konusmus.Konuşması bitince ” bizde teknik daha cok gelişti alıcı ve vericiyi dişlerimize monte ediyorlar hiç birşey yapmadan cep telefonuyla konuşuyor gibi konuşuyoruz. Tabii Temel çok bozulmuş.Nerdeyse ağlayacak. Temelden bir Pırrrt sesi çıkmiş(afedersiniz Temel yellenmiş).Hemen Temel in Amerikalı ve Japon arkadaşı Temel e donup “ne yaptın!” demişler. Temelde ” FAKS ÇEKTİM” demiş.
 
——————————————————————————–
Turan
DÜNYA ÇAPINDAKİ BİLİMADAMLARI ERKEKLERİN SEKS GÜCÜNÜ ÖLÇMEK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPACAKLARMIŞ.BUNUN İÇİN DENEKLER TOPLAMAYA BAŞLAMIŞLAR.BİR TÜRK, BİR FRANSIZ,BİR İNGİLİZ VE BİR DE AMERİKALI GÖNÜLLÜ OLMUŞ.DENEY İÇİN BUNLARI MAYMUNLARLA BERABER KAFESLERE KAPATMIŞLAR.ALTI AY SONUNDA NE OLDUĞUNA BAKMIŞLAR.AMERİKALI ÜÇ TANE YAVRU MEYDANA GETİRTMİŞ.FRANSIZ DÖRT TANE YAVRU GETİRTMİŞ.İNGİLİZ DE İSE BEŞ TANE VAR.BİLİMADAMLARI SONUÇLARA SEVİNİRKEN,TÜRK’ÜN KAFESİNE BAKMIŞLAR.KAFESTE YAVRUYA PEK BENZEMEYEN BİR CANLI VAR.MERAK EDİP TÜRK’E SORMUŞLAR: -NASIL BÖYLE BİRŞEY OLDU? TÜRK CEVAP VERMİŞ: -AHH,SİZ BİR DE MAYMUNUN DİŞİSİNİ VERSEYDİNİZ!!!
 
——————————————————————————–
Baba 
İnşaat ustasının biri bir gün 7.katta çalışırken elindeki tuğlayı düşürmüş.Tam o sırada yoldan zenginin biri geçiyormuş.Usta bakmış tuğla zenginin kafasına düşecek bağırmış”abi,abi çekil”.Tabi zengin çekildiği için tuğla kafasına düşmemiş.Sonra zengin bu işçiyi alıp zengin etmiş.Başka bir kekeme usta bunu görünce nasıl zengin olduğunu sormuş.oda başından geçenleri anlatmış.Kekeme usta 6.kattan elindeki tuğlayı oradan geçen zengine fırlatmış ve arkadan bağırmış”aaaabbbiiiii kkkka……..”tabi söyleyememiş.Güm!
 
——————————————————————————–
Turan 
ADAMIN BİRİ BİRGÜN ÖLÜR VE HESAP İÇİN SEVAP, GÜNAH DEFTERLERİ KARIŞTIRILIR. AMA ŞAŞILACAK BİR DURUM VARDIR.ADAMIN HİÇ SEVABI YOK TONLA GÜNAHI VARDIR. KARAR AÇIKLANIR.CEHENNEME GİTMESİ UYGUN GÖRÜLÜR.BAŞTANDIR SESİ ÇIKMAYAN ÖLÜ KENDİNDEN EMİN BİR ŞEKİLDE;YANLIŞ BULDUĞU KARARA İTİRAZ EDER.”ŞU TARİHTE ŞU SAATTE ON BİN LİRA SADAKA VERMİŞLİĞİM VAR.”DER. MELEKLER KİTAPLARI DİDİK EDERLER.YOK!BU İŞİN ALTINDAN KALKAMAYACAKLARINI ANLAYAN MELEKLER TUTAR ADAMI ALLAH’IN HUZURUNA ÇIKARIRLAR.AMA SEVAP DEFTERİ HİÇ AÇILMAMIŞTIR BİLE.SAĞ TARAFA HİÇ ZAHMET VERMEMİŞTİR ADAM.DEFALARCA TETKİK EDERLER.AMA SONUÇ HEP AYNIDIR.İYİCE ZIVADAN ÇIKAN(ÖFKELENEN) ALLAH,HİÇ İSTİFİNİ BOZMADAN KARARINI AÇIKLAR: -VERİN ON BİN LİRASINI ATIN CEHENNEME!.. 21.12.1998/PAZARTESİ 04:41
 
——————————————————————————–
Mehmet
hoca yasormuşlar dünyanın ortası neresi hoca demiş burası inanmasan ölç demiş
 
——————————————————————————–
Smaıl 
TEMEL İŞSİZLİKTEN BUNALMIŞTI,ABD YE Gİ- dip çalışmaya karar vermiş.Buradada um- duğunu bulamamış.Memlekete dönecek para- sı olmadğı için banka soymaya karar ver- miş. Gece olunca girmiş bankaya nasıl ol muşsa bekçi falan görmemiş.Birinci kasa- yı açmış,kasada muhallebi varmış,bu benim kısmetim diyerek yemiş.İkinci kasayı aç- mış yıne muhallebi ile karşılaşmış,kıs- metimdir diyerek onuda yemiş.Üçüncü kasada da yine aynı durumla karşılaşmış,hem kız- mış hemde yemiş ve böylece bankadan eli boş çıkmış öbür gün gazetelerde yazıyor SPERM BANKASI SOYULDU…
 
——————————————————————————–
Sermin 
adamin biri birgün doktora gitmis.Doktor bey midem atiyor demis.Doktor ona ATMAMASI lazim demis.Adam bir ay sonra tekrar doktorun yanina gelmis ve doktor bey ATMAMASI bitti simdi ne yapayim diye sormus.Doktor da ona BITMEMESI lazim demis
 
——————————————————————————–
Yalçın
temel son model bir mersedes almış o günlerde trabzondan haber gelmiş mersedese atlayıp istanbuldan trabzona 12 saatte gitmiş.dört gün süren yolculuktan sonra istanbula varmış karısı merak içinde sormuş NİYE 12 SAAATTE GİDİP DÖRT GÜNDE GERİ DÖNDÜN DEMİŞ temelde HA BU ALMANLARI ANLAMADIM İLERİ FİTESİ 5 TANE YAPİLER GERİ FİTESİ 1 TANE YAPİLER. saygılarımla;
 
——————————————————————————–
Best 
Temel duş almaya girer Şampuanı kafasına boşaltıp ovalamaya başlar. Sırtını keselemeye gelen annesi – Olum kafanı ıslatmıyacakmısın der. – temel anne bu şampuan kuru saçlar için!!!
 
——————————————————————————–
Enes
YEMEK TEMEL, DURSUN’A TELEFON EDİYOR VE SORUYOR : – ULA TURSUN PENUMLE YEMEK YEMEK İSTER MİSİN ? DURSUN : – TABİİ TEMEL, NEREDE PULUŞALIM ? DİYE SORUYOR. TEMEL : – O ZAMAN AKŞAM SAAT SEKİZDE SOFRAYI HAZIRLA KELİYRUM.
 
——————————————————————————–
Selim
İKİ KULAĞI YANIK ADAM DOKTORA GELMİŞ: –NE OLDU DEMİŞ DOKTOR BU NE HAL? –SORMA DOKTOR ÜTÜ YAPIYORDUM TELEFON ÇALDI. YANLISLIKLA ÜTÜYÜ BASTIM KULAĞIMA! –İYİ AMA ÖTEKİ KULAĞINIZA NE OLDU PEKİ? –İLAHİ DOKTOR TELEFON EDİP AMBULANS ÇAĞIRMASAMIYDIM!!! :-))
 
——————————————————————————–
Doğan 
Erbakan ve Ciller Susurluk’ta golf oynuyorlarmıs. Atis sirasi Ciller’e geldiginde top deligi iskalamis. Bunun uzerine Ciller ‘Allah kahretsin iskaladim ‘ demis. Erbakan da Ciller’e ‘Kufur etmeyiniz carpilirsiniz’ diyerek ikaz etmis. Bu olay birkac defa tekrar etmis. Yine atis sirasi Ciller’e gelmis, Atisini yapip, sonuc alamayinca tam kufredecekken, buyuk bir gurultu duyulmus. Donup baktiklarinda ne gorsunler Erbakan kul olmus. Sonra yukarıdan bir ses duyulmus ‘Kahretsin iskaladim.’
 
——————————————————————————–
Halil 
TEMEL ILE ARKADASI ARABA ILE GIDIYORLARMIS.ARKADASI ARKA STOP LAMBASININ YANMADIGINI FARKETMIS.TEMELE; -TEMEL…ASAGI INIP ARKA STROP LAMBASINA BAKDEMIS..YANIYOMU YANMIYOMU.. TEMEL INMIS ARABADAN..ARKADASINA DEMISKI — YANIYO..YANMIYO..YANIYO..YA MIYO… GULUNUZ…
 
——————————————————————————–
Umut
Pussy Gets Wet Bır sınek bır nehrın uzerınde dolasırken sazan balıgı bu sıneğın 6 ınch yukseklıge kadar ınmesını ve boylece onu yakalamayı beklerken ,kayanın arkasındakı ayı da sınegın alcalıp sazanın onu yakalamasını ve de balıgı yakalamayı hayal edıyordu agacın arkasındakı avcı ıse sınegın 6 ınch e ınmesını,balıgın sınegı,ayının da balıgı,kendısının de ayıyıvurmasını umuyordu calının arkasındakı kedı de tum bunların gerceklesmesını ve dıkkatı dagılan avcının yemek cantasındakı sandwıch ı kapmayı hayal edıyordu. olanlar oldu,sınek 6, ınche alcaldı,sazan sınegı kaptı,ayı balıgı tuttu ve bu sırada da kedı suya ‘çooooofffffff’sesı ıle dustu anafıkır (maın ıdea)=when a fly comes down to 6 ınch,the PUSSY GETS WET
 
——————————————————————————–
Süleyman 
Nasreddin hocaya sormuşlar, yahu hoca bu millettin halinden de birşey anlaşılmiyor hoca sormuş nasıl yani ya demişler birleri otarafa gidiyor başka birileri diğer tarafa gidiyor demişler nedendir hoca demiş anlamayacak ne var bunda yahu hep bir yöne gitdseler dünya tartar demiş.
 
——————————————————————————–
Güzel 
Temel bir gün arabasıyla hızlı gittiği için polisler bunu çevirmiş.Temel camı indirerek’Buyrun memur bey’demiş. Memur:’ehliyetinizi ve ruhsatınızı verirmisiniz’demiş; Temelde’Verdinizmiki istiyorsunuz’demiş PU ha ha ha ha ha ha pu ha ha ha ha pu Ey ……………Bu yazı okunur mu?
 
——————————————————————————–
Serdar 
TEMELİN İNEĞİ Bir gün Temelin ineği hastalanmış.Oğlunu yanına çağırmış.Oğluna: -ula uşağum geç şu ineğin arkasına kuyruğunu kaldırıp içeriye bak. TEMEL de ineğin önüne geçip ağzından içeri bakmış.Temel: – oğlum beni göreymisun? -hayır babacuğum. -eyi o zaman bu bağırsak düğümlenmesidur.
 
——————————————————————————–
Oguz 
TEMEL BİR GÜN TOPLAMIŞ EŞYAYI UÇAKTA YERİNİ AYIRTMIŞ İNGİLTERE’YE GİDİYOR NEYSE TEMEL İNMİŞ UÇAKTAN OTELE GITMIŞ VE ÇOK YORGUN OLDUĞUNDAN DOLAYI HEMEN YATMIŞ FAKAT ÜST KATTAKİLERIN MÜZİK ÇALIYORLARMIŞ TEMEL GİTMİŞ:WHAT ARE YOU DOİNG DEMİS ONLARDA : TODAY PRACTİCE TOMARROW CONCERT DEMİS ERTESİ AKŞAM GENE AYNI ŞEYLER BU BİR İKİ GÜN SÜRMÜŞ ARADAN BEŞ ALTI GÜN GEÇMİŞ TEMEL HİÇ SORMAMIŞ ÜSTTEKİLER TEMELİ MERAK ETMİŞLER VE TEMELE BAKMAYA GİTMİŞLER O SIRADA TEMEL 31 ÇEKİYORMUŞ SORMUŞLAR WHAT ARE YOU DOİNGTEMEL SÖYLEMİŞ: TODAY PRACTİCE TOMARROW YOUR MOTHER (OGUZ) kerpeten-hotmail.com mesaj fıkra herşey yazın nethouse.com.tr ye girmeyi unutmayın gomdum.
 
——————————————————————————–

——————————————————————————–
Mehmet 
adamın biri ölür,melekler karşılar ve hoşgeldiniz efendim cennetimi istersiniz cehennemimi?adam şaşırır yahu der dünyada biz hep cennete girmek isterdik,böyle bir uygulama olduğunu bilmiyorduk bu nedenle ilk önce cenneti görmek isterim demiş,melekler adamı cennete götürürler ve kapısını açarlar adam ne görsün,uçsuz bucaksız yemyeşil bir vadi ve çok sessiz,adam birde cehennemi görüyüm der.cehennemin kapısı açılır birde ne görsün çeşitli dansözler,çalgılar,zeki müren bir tarafta emel sayın bir tarafta bülent ersoy bülbül gibi şakıyor,adam tam benim yerim der,siz beni cehenneme koyun der;bir anda çok büyük bir delik açılır deliğin içinden elevler fışkırmaktadır ve adamı melekler bu kuyuya atarken feryat eder,hani beni cehenneme atıyordunuz der,melekler tabiki beyefendi sizi cehenneme koyuyoruz sizin gördüğünüz yer cehennemin turizm bürosuydu!
 
——————————————————————————–
Ali 
ADAMIN BIRI TAM KOSEYI DONMUS BIRDE NE GORSUN CIMEN YESILI ELBISELI GUZEL BIR SARISIN ADAM,YESILE BAYILIRIM ANAMMMM DEMIS KADINDA ONA, OZAMAN ANANA SOYLE SENI CAYIRA BAGLASIN YAVRUMMM DEMISSSS
 
——————————————————————————–
Sana Ne 
Adamın biri bir gün NI HA HA HA Aamın ikisi bir gün NI HA HA HA Çok komikti ya…
 
——————————————————————————–
Serhat 
Ahmet bırgun odevını yapmadan okula gıtmıs.Ogretmenı sınıfa gırer gırmez Ahmet’ı kaldırmıs odevını getır Ahmet demıs Ahmet bır soru somus.Ogretmenım ınsan yapmadıgı bırsey ıcın cezalandırılırmı?Hayır.Ozaman ben odevımı yapmadım ogretmenım
 
——————————————————————————–
Cemil
SEVDİĞİ KIZI ALAMAYAN TEMEL, SAHİLDE DALGIN DALGIN YÜRÜRKEN ÖNÜNE GELEN BİR KUTUYU TEKMELER.DAHA SONRA UFAK BİR TAŞ PARÇASINI TEKMELER.ARDINDAN ÖNÜNE GELEN BİR SİHİRLİ LAMBAYI TEKMELEMEYE BAŞLAR.LAMBANIN İÇİNDEN ÇIKAN CİN, GÜR BİR SESLE TEMELE SORAR.”SAHİP!.DİLE BENDEN NE DİLERSEN!.” TEMEL KORKUYLA YANIT VERİR.”ÖZÜR DİLERUM, EFENDUM.” 18.12.1998 CUMA 03:56
 
——————————————————————————–
Sengül
temel’e sormuşlar kaç dua biliyorsun 4 tane demiş 3kulfallah 1 elham
 
——————————————————————————–
Göktuğ 
1-Temel birgün yürüyormuş.Artık yürümüyor. 2-Bir adam birgün bir lokantaya girmiş bir çorba istemiş fakat yarım saat geçmesine rağmen çorbası gelmemiş. Yan masada bir adam gazete okuyormuş ve önürde bir çorba varmış. Kendi kendine “Ben onun çorbasını alayım benim çorbam gelince onun önüne koyarım”diye düşünmüş. Çorbayı alıp yemeye başlamış.Çorbanın dibinde bir örümcek görmüş ve istifra etmiş.Tam çorbayı yerine koyarken adam gazeteyi indirmiş ve “Sende mi örümceği gördün” demiş.
 
——————————————————————————–
Nuran 
TEMEL TRAFIK POLISI OLMUS.AMIRLERI ONLARA BUGUN KIMSE CEZA KESMEDEN GELMEYECEK.TEMELIN GOREV YERI DE BIR DAG BASINDA ISSIZ BIR YOL.AKSAMA KADAR BEKLIYOR KIMSE GECMIYOR.AKSAM UZERI BISIKLETLI YASLI BIR ADAM GECIYOR.TEMEL ONU DURDURUYOR. BISIKLETIN HER YERINI KONTROL EDIYOR.CEZA KESECEK BIR SEY BULAMIYOR.SONRA YASLI ADAMA BU ISSIZ DAG BASINDA KORKMUYORMUSUN DIYOR.ADAM DA DIYOR KI:ONDE ALLAH ARKADA PEYGAMBER GIDIYORUZ . -BULDUM DIYOR.ASIRI YOLCU ALMAKTAN CEZA KESIYORUM.
 
——————————————————————————–
Bora 
iskocyada iki minibus carpismis 123 kisi olmus
 
——————————————————————————–
TEmel-Dursun
BİR GÜN TEMEL VE DURSUN BİR LOKANTAYA GİTMİŞLER İKİSİNİNDE AYNI ANDA TUVALETİ GELMİŞ VE TUVALETE GİTMİŞLER.ÖNCE DURSUN TUVALETE GİRMİŞ.TUVALETİ BİTİNCE DURSUN TEMELE SESLENMİŞ: -ULA TEMEL BEN TUVALETİM ETTİM DA LAKİN KIÇIMI NASIL TEMİZLEYECEĞİM LAAAAAAA… -ULA İLK ÖNCE ŞU PEÇETEYU ALCAĞUN DAHA SONRA BUNUN NAH TIRNAK KADAR KISMINI KOPARIP KENARA KOYACAĞUM. SONRA POKİ KIÇINDAN ELİNLE ALACAĞUN VE KIÇINI PEÇETEYLE SİLECEĞUN. -ULA TEMEL ANLADUMDA BU KÜÇÜK PARÇAYI NE EDECEĞUM DA. -ULA AKILSIZ UŞAĞUM BENÜM ONUNLA DA TIRNAKLARININ ARASINI TEMİZLEYECEĞSÜN.
 
——————————————————————————–
Harun 
Temel bir gun inşaatın karşıki kaldırımında gidiyormuş. o arada inşaatın altından da bir adam geçiyormuş. Temel inşaata bir bakmış inşaattan bir tuğla düşüyor. tam da adamın kafasına gelecek.temel adamı uyaracak ya! Aynen şöyle der. – ” ula ula ula ulaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!”
 
——————————————————————————–
Ahmet 
Adam çocuğuna aldığı bütün oyuncakları çocuğu kırıyormuş.Adam birgün düşünerek çocuğuna kırılmayacak birşey almaya karar vermiş.Oğluna bir civciv almış.Eve geldiğinde civcivi oğluna vermiş.Oğlu civcivi alıp odasına geçmiş.Adam uzun süre geçmesine rağmen oğlunun gelmemesindem endişelenmiş.Odaya gidip baktığında civcivi yerde ölü bulmuş.Oğluna ne oldu diye sorduğunda baba cik cik dedi bende ciktim diye cevap vermiş.
 
——————————————————————————–
Ayhan 
Kız annesine sormus altta olanmı mıker ustte olanmı mıker diye. Annesi demişki tabiki üstte olan miker.Annesi kıza peki niye sordun demiş. kızda hiç demiş bügün öyleyse bir çocuğu miktim o zaman
 
——————————————————————————–
Gizli 
BIR GUN KIRALIN OGLU BABASININ HUZURUNA CIKAR VE -BABACIGIM BEN SERVETIME SERVET KATMAK ICIN NE YAPMAM GEREK DEMIS VE BABASIDA ONA -BAK DEMIS SU 1.DAGIN ARKASINDAKI MAGRAYA GIR DEMIS ORADA ALTIN VAR DEMIS AL ONLARI GEL DEMIS OGLUDA ALMIS GELMIS -TEKRAR BABASINA DEMIS BABA BANA BU TEYMEZ DAHA YOKMU DEMIS VE BABASIDA -2.DAGIN ARKASINA GIY DEMIS ONLARIDA AL GEL DEMIŞ NEYSE COCUK ALTINLARI ALIP GERIYE GELINCE TEKRAR BABASINA -BABA DEMIS SERVETIME SERVET KATTIM DEMIS SIMDIDE BANA KARI BUL DEMIS KRALDA OGLUNA -GIT DEMIS 3.DAGIN ARKASINDA VAR DEMIS ANANIN SEYINI GOR DEMIS COCUK TEKRAR YOLA KONMUS VE ARTIK DAGIN ARKASINDAKI MAGRAYA GELMIS ICERIYE GIRINCE KOSEDE ARAP ADAM BACAGIM KADAR SIKINI CIKARTMIS SALLIYORMUS GORUNCE BUNU COCOUK KACMAYA CALISMIS ADAM HEMEN -OGLUM KORKMA DEMIS BU SANA DEGIL DINLEYENLERE DEMIS
 
——————————————————————————–
Onur 
rus lider Krusef kübayi ziyarete gidecektir kübalilarda bir jest olsun diye Krusef Kübada adinda bir tablo yapmayi düsünürler fakat Krusef daha önce Kübada bulunmadigi için kimse ne çizecegini bilemez sonunda bizim ressam salih abi gider ve ben çizerim der. hafta sonra yetkililer ne çizdigini görmek için salih abinin yanina giderler salih abi tabloyu bir açarki…Tabloda bir kadiı ve bir adam al takke ver küllah salih abi hemen açiklamaya baslar:Alttaki Krusefin karisi üsttekide bahçivani der.Yetkililer çok kizarlar:Bu ne biçim tablo,böyle sey mi olur biz sana Krusef’i çiz demistik hani nerde Krusef?derler;salih abide hemen:Krusef Kübada ev bos. der
 
——————————————————————————–
Pinar 
TEMEL İLE DURSUN BİR GÜN BALKONDAN SARKMA YARIŞI YAPIYORLARMIŞ.RAHMETLİ TEMEL BİRİNCİ OLMUŞ.
 
——————————————————————————–

——————————————————————————–
Rüştü 
TEMEL BİRGÜN YOLDA GİDERKEN YANKESİCİLER TARAFINDAN PARASI ALINMAK İSTENMİŞ VE GÜZELCE BİR TARTAKLANMIŞ ADAMLAR DÖVE DÖVE TEMELDEN PARA ALMAK İSTEMİŞLER TEMEL PARASIL OLMADIĞINI SÖYLESEDE İNANMAMIŞLAR CEBİNDEKİ BEŞYÜZBİNLİRAYI ALMIŞLAR ADAMLAR GİDERKEN TEMELE ULAN NE ADAMSIN BEŞYÜZBİNLİRA İÇİN Mİ DAYAK YEDİN DEMİŞLER ?TEMELDE AYAKKABIMIN ALTINDA BEŞBİN DOLAR VARDI GÖRMEDİNİZ DEMİŞ
 
——————————————————————————–
Alper
Temel,Dursun ve idris bir gün banka soymaya karar verirler.Bankayi soyduktan sonra paralar ellerinde kaçarlarken polis arkadan silahInI çekip: Durun ulan orospu çocuklarI diye bagirir.Bunun üzerine Temelle idris paralari Dursuna verip söyle derler:Dursun oglum sen kaç, polis bizi tanidi.
 
——————————————————————————–
Osman 
adamın biri osurma yarışması yapacakmis osurmaya baslamıs ve ölmüs çünkü yaninda zortozor galip varmıs.löpçük galip ne oldugunu anlayamadan tutuklanmıs yolda intihar etmis ve ölmüs
 
——————————————————————————–
Erdal 
İNGİLİZ,ALMAN ve TÜRKİYE fren konusunda yarışa giriyorlar. İlk İNGİLİZ araabaya biniyor son gaz giderken frene basıp 5 santim kala duruyor.Arabadan inip ASR diyip açıklamasını yapıyor.peşinden ALMAN arabaya atlıyor son gaz giderken fren yapıyor.4cm kala duryor arabadan inip ABSdiyor En son bizim eleman Tofaş’aatlıyor son gaz giderken freni köklüyor duvarı alıp götürüyor arabadan inip üstünü silkeliyor ve ASD diyor Yani anasını siksen durmaz
 
——————————————————————————–
Onur
***********adamin biri otoyolda son sürat ilerliyormus birden yolun kenarinda sari elbiseli bir adam görmüs ve kenara çekmis.Sarili adam arabaya yaklasip:Ben yollarin sarili ibnesiyim çok aciktim yiyecek birseyleriniz var mi?demis adamda aciyip sadiviçini ona vermis.DAha sonra ilerde kirmizili bir adam görmüs ve kenara yanasmis kirmizili adam arabaya yanasip:Ben yollarin kirmizili ibnesiyim çok ussadim içecek birseyleriniz var mi?demis.Adamda kolasini ona vermis ve yoluna devam etmis.Az ilerde bu sefer mavili birisi görünmüs arabayi kenara cekmis ve mavili arabaya yanasinca hemen lafa atilip soyle bakalim yollarin MAViLi iBNESi sen ne istiyorsun mavili:’Ehliyet ve ruhsat.Lutfen!’der.BENi HATiRLAMAYAN MÜRRÜVET’E
 
——————————————————————————–
Sefer 
Bir gün temel İstanbul’a gitmiş.Eminönüden otobüse binecekmiş.Herkes abonma kartını gösterip otobüse biniyor.O da çıkartıp evlilik cüzdanını göstermiş.Şöför de ‘hemşerim,bununla binsen binsen evdeki fadimeye binersin’demiş
 
——————————————————————————–
Ahmet 
Temel ve dursun birgun kahvede otururken bır cenaze gormusler.Dursun bırden HEY TEMEL-BU HAYAT NE KADAR FANI.DUSUN SU ANDA SEN OLSEN ,SENI YIKASAK,SONRA BIR TABUTA KOYSAK,SONRA DA MEZARA …..SENIN BEDENINI SAPROFITLER PARCALAYACAK,SONRA BITKILER O PARCALARI ALACAKLAR ,SONRA O OTLAR BUYUYECEK ,BUYUYEN OTLARI INEK- LER YIYECEK SONRA SENI DISKI OLARAK ATACAKLAR!!hey gıdı koca temel neydın ne oldun”demıs.Temel barut gıbı kızmıs. EVET HAKLISIN.GERCEKTEN HAYAT FANI.SENDE BIRGUN OLSEN SENIDE MEZARA KOYACAZ,SONRA CURUYECEN,OT OLUCAN,INEKLER SENI YIYECEK SONRA DISKI OLARAK ATACAK deyıp hey gıdı koca dursun HIC DEGISMEMISSIN demis….
 
——————————————————————————–
Sasa 
temelin biri yolda yürürken ilerde duran muz kabuğunu görmüş. derin bir ah çekerek eyvah yine düşeceğim demiş
 
——————————————————————————–
Feris 
uc ogrenci sinifta balgamla cam kirma yarisi yapiyorlarmis birincisi balgamini atmis cama birsey olmamis ikincisi atmis cam biraz sallanmis ucuncusu diger ikisininkini yalamis tam o sirada ogretmenleri gelince hepsini yutmus
 
——————————————————————————–
Mehmet 
Adamin biri bara gelmis ve sihirbazlik gostermeye baslamis. Eline bir bardak almis ve demis ben bu bardagi havada tutarsam herkes baha 5 dolar verirmi demis ve oradakiler kabul etmis. O da bardagi havaya atmis ve bardak havadayken dur demis ve durmus. Sonra islik calmis bardak dusmus. Herkesten parayi aldiktan sonra arkalardan bir yasli cikmis ve Oglum benimki durmuyor onu da durdurabilirmisin demis ve sihirbaz kabul etmis. Dur demis ve adamin seyi kalkmis. Yasli iki silah cikrarak donmus bardakilereve demis Islik calani vururum.
 
——————————————————————————–
Temel Fikrasi 
BIRGUN BIRISI TEMEL’E DEMISKI: TEMEL ARABANIN SINYALI CALISIYOR MU BAK. TEMEL: CALISIYIR, CALISMIYIR, CALISIYIR, CALISMIYIR
 
——————————————————————————–
Hüda
Temel birgün Hollandada bir genel eve gitmiş.İçeri bir türlü girememiş neden? kapıdaki kırmızı ışık hiç sönmemiş
 
——————————————————————————–
Levent
Adamın birinin evinde papağanı ile muhabet kuşu varmış. İş icabı seyhata çıkması gerekiyor papağan demiş kendi kendini idare eder amma muhabet kuşunu neyapacağını bulamamış kendi kendine demişki en iyisi muhabbeti papağana emanet edeyim Papağana bak demiş ben seyahata çıkıyorum muhabbet kuşu sana emanet ..GAK dedimi suyunu ver ..GUL dedimi yemini ver birşey istemez Papağan sen merak etme abim demiş ben ona bakarım adam seyahata gitmiş gelmiş tabiiki aklı kuşlarında ilk işi onlara bakmak olmuş Kafeslerin yanına gitmiş ne görsün muhabbet perişan didik didik hayvan Naptın lan bu kuşa diye papağanan gürlemiş adam Valla birşey yapmadımabi demiş papağan ..GAK dedi suyunu verdim ..GUK dedi yemini verdim ..CİK dedi ciktim CİK dedi ciktim demiş ondan bu hale geldi.
 
——————————————————————————–
Ertan 
FIKRAM YOK
 
——————————————————————————–
Okan
ADAMIN BİRİ KEÇİSİNİ PARA VERMEDEN GÜMRÜKTEN GEÇİRMEK İSTİYORMUŞ. GÜMRÜK MEMURU: _BEYFENDİ KEÇİLERİN GÜMRÜK VERGİSİNİN NE KADAROLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ. DEMİŞ. PİŞKİN ADAM SIRITARAK: _AMA BU KEÇİ DEĞİLKİ ,BU BİR KÖPEK GÜMRÜK MEMURU: _ÖYLE İSE BU BOYNUZLAR NE OLUYOR? PİŞKİN ADAM SERT BİR TAVIRLA: _RİCA EDERİM BEYFENDİ. BENİM KÖÖPEĞİMİN ÖZEL HAYATI SİZİ HİÇ İLGİLENDİRMEZ
 
——————————————————————————–
Turan
TEMEL BİRGÜN HASTALANMIŞ.ZİYARETİNE GELEN DURSUN TEMELE SORMUŞ: -TEMEL SEN BİRGÜN ÖLMEYECEK MİSİN? -EVET. -MEZAR KONMAYACAK MISIN? -EVET KONACAĞIM. -PEKİ TOPRAK OLMAYACAK MISIN? -EVET. -O TOPRAKTA OTLAR YEŞERECEK. -EV……. -BİR İNEK GELİP YEMEYECEK Mİ?..O İNEK SIÇMAYACAK MI?….BEN O BOKU GÖRÜNCE NE DİYECEĞİM BİLİYOR MUSUN? -HAYIR. -ÇOK DEĞİŞMEMİŞSİN TEMEL DİYECEĞİM. TEMEL BU KEZ: -PEKİ DURSUN SEN ÖLMEYECEK MİSİN?.. GÖMÜLMEYECEK MİSİN?…TOPRAK OLMAYACAK MISIN?.. ……………..? ………………? …………….? BEN O BOKU GÖRÜNCE NE DİYECEĞİM BİLİYOR MUSUN? -HAYIR. -HİÇ DĞİŞMEMİŞSİN DURSUN DİYECEĞİM.
 
——————————————————————————–
Ersin 
bir kadin denize girmis denizde bikinisini kaybetmis seyini ordaki levhayla kapatmis plajdakiler guluyormus cunku levhada dikkat derindir 18 yasindan kucukler giremez yaziyormus
 
——————————————————————————–
Mehmet
Temel birgün muz kabuğuna basıp düşmüş; Ertesi gün yerde yine bir muz kabuğu görünce ahhdemiş kahretsin gene düşeceğiz…..
 
——————————————————————————–
Emo 
3 SPERM YANYANA GIDIYORLARMIS.ILKI DIGERLERINE YUMURTAYA ILK ONCE BEN VARICAM DEMIS.IKINCISI HAYIR BEN VARICAM DEMIS.TAM BU SIRADA UCUNCUSU KESIN SAMATAYI DEMIS.”YEMEK BORUSUNDA ILERLIYORUZ” DEMIS
 
——————————————————————————–
Erkan 
bir rahip hristiyanlığı yaymak için afrikaya gitmişbir müddet sonra büyük bir kabileye kendini kabul ettirmiş.kabile reisinin izniyle köye bir klise işaa etmişler.birkısım yerliyi hristiyan bile yapmayı başarmış güvenlerini kazanmış ancak kabiledeki güzel bir kıza gönül koymuş ve kandırmış. bir müddet sonra bu kızın bir beyaz çocuğu olmuş.kabile birbirine girmiş tek beyaz rahip onu linç etmek istemişler reis araya girmiş rahibi sorgulamış -seni idam edeceğiz demiş uyanık rahiposıra da köyün koyun sürüsününiçindebir tane siyah koyun görmüş hemen reis dönüp -bak reis demiş sürüde ki siyah koyun neiş açıkla bakalım senin ne ilgin var. deyince reis kemküm etmiş -orasını karıştırma birbirimizi idare ederiz demiş
 
——————————————————————————–
Hakan 
Ülkeler arası ajan yarışması varmış.Pembe bir fil ormana salınmış, bu fili en kısa sürede bulan kazanırmış. CIA önce başlamış, tüm uydu bağlantılarını kurmuş ve ormana dalmış. 13 dk sonra pembe fil ile gelmiş.KGB ormana dalmış,10 dk sürmüş.Sıra MİT e gelmiş,elemanlar ormana dalmış.10 dk kimse yok, 1 saat kimse yok, 1 gün kimse yok,1 ay kimse yok,ensonunda MİT i bulmak için uydu bağlantıları kurulmuş ki;bizimkiler çıkagelmiş.Ellerinde bir sedye ve sedyede bir geyik.Elemanlara fil nerede demişler,geyik başını kaldırmış;ben pembe bir filim,ben pembe bir filim,ben pembe bir filim.
 
——————————————————————————–
Superman 
Gemi batmış.5 erkek 1 kadın kurtulmuş. Bir adaya çıkmışlar.. Günler haftalar geçmiş.Dallardan ağaçlardan barakalar falan yapmışlar.. Hayat Geçip giderken bir gün erkekler toplanıp bir karar almışlar.Bir sözcü seçmişler o da gitmiş kadına.. “bacım, aynı kaderi paylaştık sen bizim canımızsın bacımızsın ama hepimiz genciz.Hem sende genç ve güzel bir bayansın gel sen hergün birimizin karısı ol pazar günleri de dinlenirsin ” demiş.. Kadın ” ay nasıl olur” falan deyip kabul etmiş.. herkes çok mutlu aradan 1 ay geçmiş.. Kadın ölmüş.. Erkekler çok fena olmuşlar.. Aradan 1 hafta geçmiş, Erkekler ne yapacaklarını şaşırıp delirecek hale gelmişler.1 ay geçmiş adamlar mahvolmuşlar delirmiş çıldırmışlar.Aradan 2 ay geçmiş ölmüş ölmüş dirilmişler Aradan 5 ay geçmiş Kadını gömmüşler.
 
——————————————————————————–
Derkemal 
TEMEL İLE DURSUN HER ALAH’ IN GÜNÜ KAHVEDE OTURUYORLARMIŞ CANLARI SIKILMIŞ VE TEMEL DURSUN’ A ÇOK YORULDUM TEMEL GEL YER DEĞİŞTİRELİM DEMİŞ VE YER DEĞİŞTİRMİŞLER. DURSUN İSE BU OLAYA ULA TEMEL İNSAN OĞLUNU GÖRÜYORMUSUN AZ ÖNCE NERDEYDİK ŞİMDİ NEREYE GELDİK DEMİŞ. DERKEMAL
 
——————————————————————————–
Tarık 
adamın biri o kadar zayıfmışki tek çizgili pıcama giyiyormuş
 
——————————————————————————–
Ener 
Temel ile Dursun Trabzon’nun balta girmemiş ormanlarında kazı yapıyolarmış. Öyle hızlı kazı yapıyolarmışki bi Temel bi Dursun bi o bio Tabi en sonunda kaz dayanamamış ve ölmüş.
 
——————————————————————————–
Yalci
Texas da adamın biri bir akşam meyhaneden zilzurna sarhoş olarak çıkmış. Yolda sallana sallana giderken,önüne başka bir adam çıkmış.Bizimki ona sormuş: -Yahu kardeşim buralarda bir kanalizasyon çukuru varmış, Meyhaneden çıkarken arkadaşlar içine düşmeyeyim diye uyarmıştı,demiş. O da : -Şu sokaktan sağa sap, 150 metre sonra merak etme,önüne çıkar,demiş. bizimki yine ona sormuş: -Nasıl kesin olarak bilebiliyorsun? diye sormuş. Adam da içtenlikle cevap vermiş. -Az evvel bende içinden çıktımda!!!
 
——————————————————————————–
Üner
Papa’nin elini opmeye gelen bir adam, tam papa’nin elini opecekken parmagindaki yuzugu gorur, cok hosuna gider ve bakmaya baslar.. papa; – ne oldu? niye durdun? niye opmuyorsun elimi? – papa hazretleri.. yuzugunuz.. o kadar muhtesem ki ona bakiyordum.. papa bunu duyunca adama yanima gel, kulagini yaklastir seklinde isararet eder, adam yanasinca papa kulagina; – Gorsen bunun bir de kupeleri var, ama takmama izin vermiyorlar..
 
——————————————————————————–
Tuncay
İstanbul Bogazına 3.köprü yapılır,ve köprü idaresi geçicek olan 1001.araca 1.000.000.000 TL para ödülü vermeyi kararlaştırır.Gazetecilere haber verilir ve beklenen araç gelir. Göreevli şöföre çeki uzattıktan sonra bir gazeteci sorar:”Efendim!Bu parayla ne yapıcaksınız? Şöför cevap verir:”Kendime ehliyet alıcağım.” Bunun üzerine yanındaki karısı:”Siz ona bakmayın.Sarhoşken ne dediğini bilmez.” Bütün bu konuşmaları arka koltuktan dinleyen kayınvalide dayanamaz ve: “Ben size demedim mi,bu çalıntı araba ile fazla gidemeyiz diye…!”.
 
——————————————————————————–
Cihan
temel bir gün işe gidecekmiş fakat karisiyla kavga etmis konusmuyormus bir yazi yazmis saat sekizde beni uyandirasun sabah bi bakmis saat 10 olmus fadimeye bagaracakmiski bi yazi gormus yazıda Temel kalk saat sekize geliy … yaziyormus…..
 
——————————————————————————–
Ozgur 
Bir eczaneye birgun adamin biri gelip -Abi tavuk var mi demis. Eczane sahibi saskin tabii -Yok kardesim demis. Ertesi gun yine ayni adam gelmis -Abi tavuk var mi? Eczaci yine saskin -Hayir kardes demis. 5 gun 6gun derken eczaci artik dayanamamis.Adamin ustune yuruyup -Kardesim burasi eczane tavuk falan olmaz burda demis. Adam -Ne kiziyon abi tavuk yoksa yok diye yaz demis Bu fikir eczacinin kafaya yatmis hemen bir kagida `BURDA TAVUK YOKTUR`yazmis ve cama yapistirmis. Ertesi gun ayni adam gelmis,kagida bakmis ve iceriye girmis -Abi tavuk ne zaman gelecek hihohahahahaa
 
——————————————————————————–
Serkan 
ADMIN Bİ ÇOCUĞU VARMIŞ VE ÇOCUK HABİRE ÇEKİYOMUŞ. BABASIDA ÇOCUĞU EVLENDİRMEYE KARAR VERMİŞ VE EVLENDİRMİŞ. SONRA Bİ GÜN ZİYARETE GİTMİŞ Bİ DE NE GÖRSÜN ÇOCUK GİNE ÇEKİYOR. -OĞLUM BEN SENİ BOŞUNA MI EVLENDİRDİM KARIN NERDE DEMİŞ.O DA -KARIMIN ELİ YORULDU.İÇERDE DİNLENİYO
 
——————————————————————————–
Özgür 
adamin biri karisinin dediklerini hic yapmazmis evde bir sey bozulacak olsun hic ilgilenmezmis. ‘ben tamircimiyim be kadin’ der gecistirirmis. aradan zaman gecmis evde hic bir sey bozulmaz olmus.adam merak edip sormus ‘yahu bu evde artik birsey bozulmuyor mu’ kadin:’bozuluyor ama alt katta bir genc var o gelip tamir ediveriyor. mesela gecende lamba bozuldu hemen gelip degistiriverdi.’ demis. adam:’karsiliginda para falan aldi mi?’ diye sormus. kadin da ‘yok canim,’ya bana soyle guzel bir sandvic yaparsin ya da benimle bir kere…’dedi’ demis.adam kendinden emin ‘sen de guzel bir sandvic yapmissindir’Kadin sert bir sesle ‘ben sandvicci miyim be adam!’
 
——————————————————————————–
Kaan
AMERIKA DA NESLI TUKENMIS 2 GORIL VARMIS. NESLIN DEVAM ETMESI ICIN BU GORILLERI CIFTLESTIRMEK GEREKIYORMUS. UGRASMISLAR UGRASMISLAR BIR TURLU BECEREMEMISLER. SONUNDA ERKEK GORIL DAYANAMAMIS VE OLMUS. BILIMADAMLARINI ALMIS BIR TELAS. ARALARINDAN BIRI TURKMUS. -BAKIN, BEN SIZE BIR GORIL BULACAGIM. DEMIS HEMEN TURKIYE’YE GELMISLER. GIRMISLER BIR KAHVEYE, EN KILLI ADAMI SECMISLER. GITMISLER YANINA OLAYI ANLATMISLAR VE OLAY 40000 DOLAR DEMISLER. ADAM DUSUNMUS DUSUNMUS TAMAM DEMIS. FAKAT 3 SARTIM VAR DEMIS.1 DOGAN COCUGA DEDEMIN ISMINI VERECEGIZ. 2 ASLA OPUSMEM. 3 40000 DOLARIM YOK TAKSITLE YAPACAZ DEMIS.
 
——————————————————————————–
Emre 
bir gun bir ingiliz bir fransız bir alman bide bizim temel bir uçağa binmiş. temel demişki ulan yinemi siz!
 
——————————————————————————–
Mustafa 
kadının tekı yıdızları seyrederken hamıle olmus neden? yıne aynı kadın muz yerken hamıle olmusneden bunların cevabını ogrenmek ısteyen ve sohbet etmek ısteyen emaıl gondersın emaıl:mustafa82_-hotmaıl.com
 
——————————————————————————–
İso
TEMEL İLE FADİME 10 YIL’DIR EVLİDİRLER FAKAT ÇOÇUKLARI OLMAMAKTADIR VE BİR GÜN YENİ BİR EVE TAŞINIRLAR TAŞINDIKLARI DAİRENİN ALTINDA OTURAN AİLENİN İSE 9 ÇOCUĞU VARDIR TEMEL İLE FADİME O ÇOK ÇOCUKLU AİLEYE ÖZLEMLE BAKAR “KEŞKE BİZİM DE BÖYLE ÇOCUKLARIMIZ OLSAYDI”DİYE İÇ GEÇİRİRLERMİŞ TEMEL DAYANAMAMIŞ BİR GÜN ALT KATDAKİ KOMŞUSUNUN YOLUNU ÇEVİRMİŞ ” VAY KOMŞU BU İŞN SIRRINI SÖYLE NE OLUR BİZİM 10 YILDIR ÇOCUĞUMUZ OLMUYOR”DER KOMŞUDA “ORTAM MİRİM BU İŞ İÇİN ORTAM ÖNEMLİ” DER TEMEL ANLAMAMIŞTIR “NASIL YANİ” DER KOMŞU ANLATMAYA DEVAM EDER “BAK KOMŞU;BİR CUMARTESİ GÜNÜ EVE ERKEN GEL,GÜZEL BİR ŞARAP AL,EVDE LOŞ IŞIKLAR OLSUN HAFİF VE GÜZEL BİR MÜZİK OLSUN VE ELİNE SÜPÜRGEYİ AL”DER TEMEL SÜPÜRGEYİ NE YAPACAĞIM DER KOMŞU “3 KERE AŞAĞIYA VUR BEN GELİRİM” DER
 
——————————————————————————–
İso
YAVRU KUTUP AYISI MUTFAKDA ANNESİNE SORAR “ANNE BEN KUTUP AYISIMIYIM”DER ANNE EVET OĞLUM DER.YAVRU DEVAM EDER “BABAMDA KUTUP AYISIMI” ANNE “EVET OĞLUM” DER “PEKİ BABAMIN BABASIDA KUTUP AYISIMIYDI” DER “EVET” DER ANNE “PEKİ SENİN ANNEDE KUTUP AYISIMIYDI” DER KÜÇÜK KUTUP AYISI ANNE KUTUP AYISI SİNİRLENEREK “EVET YAVRUM NEDEN SORUYORSUN”DER YAVRU KUTUP AYISIDA DONUYORUUUUMMMM …KOYUM”DER
 
——————————————————————————–
İst
İKİ ARKADAŞ İDDAYA GİRİYORLAR BUKÖPRÜNÜ ÜSTÜNDEN İLK GEÇENİN ANASINI Sİ..CEM DEMİŞ ARKADAŞIDA Sİ..MESSİN NEYSE BUNLAR İDDAYA GİRMİŞLER BEKLEMEYE BAŞLAMIŞ LAR BEKLE ,BEKLE BİRİ GELMİŞ GELENDE ÇOÇUĞUN BABAANNESİ İMİŞ NEYSE ÇOÇUK BABAANNESİNİ BECERMİŞ İDDAYI KAZANMIŞ AKŞAM OLUNCA BABA EVEGELMİŞ BABAANNE OLUP BİTENİ OĞLUNA ANLATMIŞ BABASI OĞLUNA NE YAPTINLAN SEN DİYİNCE YA BABA SEN BENİM ANAMI HERGÜN SİKİYORSUN BEN SENİN ANANI BİR KERE SİKTİM NE OLACAK SANKİ MİLLET BÖYLE İDDALARA GİRMEYİN SAKIN AYIPTI AYIP HEHEHEHEHEH:))))))))))))))
 
——————————————————————————–
Erdem 
juventus galatasaray macından sonra fatıh terımle juventusun antrenoru lıppı bıraraya gelmıs.fatıh lıppıye ya demıs lıppı bu ısın sırrı nedır, sızın topcu lar nıye bukadar ıyı’.lıppı :bak fatıh bız adamı alırken zekı olmasına baka rız mesela bak sımdı’demıs’gel zıdane buraya’ zıdane gelmıs .lıppı sormus ‘senın annenden dogan ama kardesın olmayan kım var.’zıdane:’bundan basıt ne var ben varım’.fatıh bu ısı bıde, kendı topcularında denemeye karar verır.hakanı cagırır.hakana sorar ‘hakan senın annenden olan ve kardesın olmayan kım var’.hakan dusunur bulamaz bıde kaptan hagı ye sorıyım o bılır der hagıye sorar.hagı’bundan basıt ne var benım der.hakan hocaya kosar .hocam buldum hagı der.fatıh hoca cevap verır ‘olurmu oglum zıdane’,der.:-))),:-)))))
 
——————————————————————————–
Nihat
komutanın biri çölde bir birliğe atanmış.başlamış herkesi teftiş etmeye sırayla teftişi bittikten sonra askerlerden birine sormuş.oğlum peki bu çölün ortasında cinsel ihtiyaçlarınızı nasıl gideriyorsunuz.?askerler ileride duran deveyi göstererek bu deve yardımcı oluyor bize demişler.komutam hiddtlenerek ulan olumu öyle şey bir daha görmeyeyim çabuk götürün demiş ve deveyi ahıra kilitlemiş.aradan haftalar geçmiş ama komutan dayanamamış asmış.ne yapsam ne etsem derken aklına ahırda ki deve gelmiş.koşa koşa devenin yanına gitmiş.ne yaptı ne etiiyse boyu yetişemediği için becerememiş. yorgunluktan bitap bir halde askerleri yanına çağırmış.Söyleyin bakalım bunun bir kolay yolu vardır.nasıl beceriyodunuz anlatın demiş.askerler şaşkın bir o kıadarda hayretle..:Komutanım iki mil ötede bir genelev var.ihtiyaccımız olduğunda deveye biner oraya giderdik işimiz bittiğindede tekrar deveye binip geri dönerdik..
 
——————————————————————————–
Arzu
Günlerden bir gün Karadeniz’de bir savaş çıkmış; Bir tarafta lazlar, bir tarafta düşman cephesi, iki taraf da boş boş ateş atıp duruyorlarmış. Kafalarını saklayıp devamlı ateş ediyorlarmış. Bunun böyle olmayacağını düşünen düşman cephe, bir plân kurmuş, _ Bunlar laz olduğu için çoğunun adı Temel’dir. Temel diye seslenelim onlar çıkınca ateş edilim. Bu fikir diğerlerininde hoşuna gitmiş. Bağırmışlar; _ Temel, Temel Oradan birkaç Temel “efendum” deyip ayağa kalkmış, Temel’ler ayağı kalkınca onlarda hepsini vurup öldürmüşler. Lazlar onların kendilerine yaptığı plânı anlayınca onlarda aynı şekilde onlara yapmak istediler. Onları çoğunun adı Tom’muş. Bağırmışlar; _ Tom, Tom, Karşı taraftan; _ Temel senmisin, _ He penum. Bum, Bum, Bum…
 
——————————————————————————–
Enes 
TEMELLE DURSUN YOLDA YÜRÜYORLARMIŞ.DURSUN ” AAA! BAK KUŞ ÖLMÜŞ DEMİŞ” TEMELDE HAVAYA BAKIP “HANİ NERDE DEMİŞ”
 
——————————————————————————–
Bögh 
Temel birgün doktora gitmiş.”hacan toktor ben koluma dokuniyrum aciyi, karnima dokuniyrum aciyi, kulağima dokuniyrum aciyi” demiş. Doktor iyi demiş kan tahlilleri yapılmış, MR çekilmiş, tüm tahliller yapılmış ama hiçbirşey bulunamamış. Sonunda doktor “bir de film çekelim” demiş. Temelin parmağı kırık çıkmış.
 
——————————————————————————–
Begüm
ADAMIN BİRİNİN BEŞ LİRA PARASI VARMIŞ.PARASIYLA YA YEMEK YİYECEKMİŞ YADA SAKAL TRAŞI OLACAKMIŞ.GİTMİŞ SAKAL TRAŞI OLMUŞ.DAHA SONRA LOKANTAYA GİTMİŞ AMA PARASI YOKMUŞ.LOKANTAYA GİREN SAKALLI ADAMLAR TEŞLİLATTAN DEYİP ÇIKIYORMUŞ.BUNU GÖREN ADAM GARSONA TEŞKİLATTAN DEMİŞ.ADAMIN SAKALLARI OLMADIĞI İÇİN GARSON ADAMA DOĞRU BAKMIŞ. ADAMDA ŞEYİNİ CIKARARAK GİZLİ TEŞKİLATTAN DEMİŞ.
 
——————————————————————————–
Dilek 
adama sormuşlar sevişirken karınızla konuşurmusunuz .ararsa niye konuşmıyayım demiş.
 
——————————————————————————–
Co 
Ormanda hayvanlar rastgele es bulup evlenirlerken genc pireye yasli bir disi fil dusuyor.Neyse aksam oluyor.Pire fil’i iliskiye davet ediyor. Bir,iki,uc artik fil dayanamiyor ve vefat ediyor.pisman pire: _ _Hay essek kafam.Bes dakikalik zevk icin olene kadar mezar kaz.
 
——————————————————————————–
Altuğ 
Temel ile dursun bir gün tarlada çalışırken tarlanın kenarındaki yolda bir araba bozulmuş ve temelle dursundanyardım istemiş bizim uyanıklarda yardım ederiz ama bize birer defa …….. kadın çaresiz kabuletmiş temelle dursun arabayı yapmış sıra bizde demişler kadın-Tamam ama şu prezervatifleri takın ve sakın ama sakın çıkarmayın demiş. İşleri bitmişkadın gitmiş. Aradan 2 ay geçmiş temel ile dursun tarlada çalışırken temel dursuna dönüp bağırmış _Ula dursun ben bunu çıkarıyom çocuk olursa olsun…..!!!!!
 
——————————————————————————–
Musti 
Temel birgün kalbi çok hızlı atıyor diye doktora gitmiş. doktor temel’i muayene etmiş ve Allah Allah atmaması lazım demiş. temel bunun üzerine gün boyunca “at maması” aramaya başlamış. fakat her gittiği yerde ona bittiğini söylemişler. bunun üzerine çok yorulan temel tekrar doktora gitmiş ve demiş ki : doktor bey her yerde at maması aradım fakat bulamadım her yerde bitmiş demiş doktor da bunun üzerine bitmemesi lazım demiş.
 
——————————————————————————–
Ercüment 
Evli bir çift balayına gidiyormuş. Kadın kocasına sıkılarak demiş ki ! -Sevgilim sana bir şey açıklamam gerek. Söyle demiş kocası. -Aslında benim göğüslerim bu kadar büyük değil, dümdüzdür demiş. Kocası olsun aramızda aşk var sevgi var demiş. Bir süre sonra koca da itirafta bulunmuş .Karıcım benim şeyim çocuğunki kadar demiş. Karısı da olsun aramızda aşk var sevgi var demiş.Daha sonra bu çift otele yerleşmişler.Bakmış ki kadınınki tam söylediği gibi. Erkek bir soyunmuş kadın şaşkınlığını gizleyememiş. -Ama sevgiiilim demiş. Adam -Niye şaşırdın ki sevgilim demiş.Sana söylemiştim Çocuğun ki kadar yani 3 kilo 400 gram.
 
——————————————————————————–
Bahadır 
Bu fıkrayı gerçekten okumanızı tavsiye ederim.Biraz uzun fakat güzel bir fıkra: Adamın biri çöle mal satmaya gitmiş.O gün akşama kadar satışını yapmış.Artık eve dönecekmiş.Hemen deve pazarına gidip,bir deve kiralamaya karar vermiş.Develerin sahibine sormuş:develer ne kadar? Develerin sahibi 10, 15,11….altın demiş. fakat oradaki en zayıf,çelimsiz deveye ise 100 altın demiş.Adam sormuş bunun ne özelliği var?diye.Deve sahibi demişki bu deveye “oh” dersin yavaş yavaş gitmeye başlar.”oh-oh” dersen hızlanır;”oh-oh-oh” dedinmiydi tut bu deveyi tutabilirsen demiş.Adamda bir düşünmüş evede erken gitmesi gerekiyor zaten,”tamam” demiş. peki bu deveyi nasıl durdururum demiş devenin sahibide”amin” dersen durur demiş.Adam deveyi almış”oh” demiş deve tin tin gidiyor.”oh-oh” demiş deve koşmaya başlamış.”oh-oh-oh” demiş amma deve bir hızlanmış bir hızlanmış dağ,taş,… ne varsa sollsmış. Derken adam nasıl durduracağını unutmuş.Derken deve de bir uçurumun kenarına doğru gelmiş.Adamda ne yapsın garibim madem ölmeye öleceğiz bari bir elham okuyayım demiş.Duayı okumuş ve tam uçurumun kıyısında “amin” demiş. demiş.Deve tam uçta durmuş.Adam şöyle bir aşağıya bakmış ve “oh” demiş.SAYGILARIMLA
 
——————————————————————————–
Eyyüp 
bir gün temel ve tursun maça gidecekmiş. temel hastalanmış,temel tursuna sen maça git gel maçı bana anlat demiş. Tursun maça gitmiş,gelmiş temel’e anlatmış demişki;ortaya bir kabak koyiler ona top diyiler sonrada onu bir sepete atiler onada gol diyiler bide utanmadan kısa don giyiler.
 
——————————————————————————–
Uğur 
Temel bir gün Cemal’e telefon açar.Umduğu gibi telefona Cemal çıkar; Temel:”Alo cemal sen çimsun”der.
 
——————————————————————————–
Mesut 
Temel ile Dursun Amerika’da parasız gezerken bir ilan görürler… İlanda,Kızılderili kafası getiren herkese kelle başına 100 $ verileceği yazılıdır. Temel İle Dursun sahralarda Kızılderili aramaya başlarlar… Gece uyku bastırır… Sabah uyandıklarında etraflarında oklarını onlara doğrultmuş binlerce kızılderili görürler… Temel Dursun’u dirseğiyle dürtükler… – Dursun kalk oğlum paranın tabanına vurduk…
 
——————————————————————————–
Nevzat 
bir ingiliz bir fransız ve bir de laz yarasa magarada aşagı dogru sallanıyorlarmış.ingiliz yarasa benim karnım açıktı demiş laz la fransız sen git demişler ingiliz yarasa gitmiş bir saat sonra agzı burnu kanlı bir şekilde geri gelmiş arkadaşları ne oldu diye sormuşlar.ingiliz yarasa demişki şu karşıdaki oteli görüyormusunuz lazla fransız evet demişler ingiliz işte oteldeki 23 numaralı odadaki şişman adamın kanını içitim böyle oldum demiş. daha sonra fransız yarasa benim karnım açıktı demiş diğerleri sen git demişler fransız yarasa gitmiş iki saat sonra dönmüş.bununkinin suratı öncekinden daha kanlıymış sana ne oldu diye sormuşlar oda demişki şu karşıdaki oteli görüyormusunuz arkadaşları demişler evet fransız devam etmiş onun yanındaki küçük evi görüyormusunuz.arkadaşları demiş evet işte o evdeki herkesin kanını içtim bu hale geldim demiş.daha sonra bizim laz yarasa benim karnım açıktı demiş arkadaşları sen git demişler.bizim laz yarasa gitmiş bir saat olmuş yok iki saat olmuş yok altı saat sonra ağzı burnu diğerlerinden kanlı bir şekilde çıkmış gelmiş arkadaşları ne oldu diye sormuşlar bizim laz yarasa cevap vermiş şu karşıdaki oteli görüyormusunuz arkadaşalrı demişler evet laz yarasa devam etmiş onun yanındaki küçük kulubeyi görüyormusunuz demişler evet laz yarasa devam etmiş peki onun yanındaki direği görüyormusunuz arkadaşları demiş evet bizim laz yarasa devam etmiş “işte ben o direği görmedim”.
 
——————————————————————————–
The Wizard 
kadinin biri bir gün yeni bir buzdolabi almis . ama evin önünden her otobüs geçtiğinde dolabin kapaği açilip kapaniyormuş. kadin bir gün servisten birini çağirmis. adam gelmis dolabin önünde beklemeye baslamis. her otobüs geçtiğinde kapak açilip kapaniyormus. adam kadina bir de içeriye girip oradan bakayim disarıdan bakinca bir sey anlayamadim demis. adam ayakkabilarini çikartip içeri girmis. birazdan kadinin kocasi gelmis. dolabin önünde ayakkabilari görünce süphelenmis. kapiyı açmis. adami görünce:burada ne yapiyorsun diye sormus. adamda ya simdi söyleyeceğim inanmayacaksin amina koyayim otobüs bekliyoruz demis
 
——————————————————————————–
İso
Amerikalı turist akşam üstü Trabzon yakınlarında bir otele girer ve bir oda ister,resepsiyonist boş odalarının olmadığını yalnız bir odalarında boş bir yatak olduğunu ve aynı odada bir başkasının olduğunu o kişininde hasda olduğunu söyler.amerikalı ne hastası olduğunu sorar ,resepsiyonistde “derisi kısa” der amerikalı deri kısalığı hastalığına bir anlam veremez ve başka bir otel aramaya başlar fakat hava iyice kararmaya başlamış ve boş oda bulma şansı iyice azalmıştır,çaresiz aynı otele geri döner. resepsiyonisde evet kabul ediyorum o odada kalacağım der.fakat bulaşıcı değil bu hastalık değilmi der.o da hayır efendim der. amerikalı odanın kapısını çalar ve temel kapıyı açar durumu anlayan temel içeri buyur eder ve yatağını gösterir amerikalı çekingen bir tavırla konuşmaya çalışır “hastalığınız ne” diye sorar temelde kardeşim benim derimkısader amerikalı yine anlamamıştır. sohbet koyulaşır ve gecenin bir yarısına kadar içerler ve muhabbet ederler yatma vakti gelmiştir. amerikelı ışığıkapatır, temel ışığı kapatmamasını söyler amerikalı neden der temel ise derim kısa dedim ya ondan der amerikalı buna rağmen ışığı kapatır. ve uyumaya çalışır.fakat temel buarada yellenmeye başlar bir,iki derken bu iş uzar temel mütemadiyen osurmaya devam eder,amerikalı birkaç saat dayana bildikden sonra ışığı açar ve “yeter kardeşim yeter” der temelde “ben seni uyarmıştım benim derim kısa gözümü yumunca oram açılıyor” der.
 
——————————————————————————–
İso 
Temel arabası ile Taksim meydanındaki kavşakda dönüp duruyormuş,Trafik polisi olan Dursun durumu fark ederek aracı durdurmuş ve ” ne dönüp duruyorsun uşağum “demiş temelde “sol sinyalim takıldı memur bey ” demiş
 
——————————————————————————–
Ergün 
Nasrettin hoca bir gün eşşeği ile yola çıkar.yolda karnı acıkan Nasrettin hoca bir hana girer,han okadar kalabalıktırki oturacak yer yoktur.Bunu gören Nasrettin hoca nereye oturup yemek yiyeceğim diye düşünürken aklına bir şeytanlık gelir.Bir köşeye çekilerek hancıyı yanına çağırır.Yüksek sesle “hancı” der “Bana bir tepsi kuru,bir tepside dışardaki eşşeğe” der.Handaki herkes şaşırır herkes eşşeğin nasıl kuru yediğini görmek için dışarıya çıkınca han boşalır Nasrettin hocada yemeğini rahat rahat yer.
 
——————————————————————————–
Ali 
Temelin hanımı hastalanmış doktora götürmüş ,toktor temelin hanımını baştan ayağa muayene etmiş .Temele dönerek hanımının safrakesesinde birşey dokunmuş demiş. Temel(böbürlenerek):”teveccühünüz doktor bey” demiş.
 
——————————————————————————–
Tapilacak Kadin 
10 zenci köle firar etmis. Bunlar kacarken yolda bir sihirli lamba bulmuslar. Lambanin icinden bir cin cikmis ve hepinizin birer dilegini yerine getiririm demis. 1. zenci beyaz olmak istiyorum demis, cin onu beyaz yapmis. Bu sefer 10. zenci gülmüs. 2. zenci de bayaz olmak istemis. cin onu da beyaz yapmis. 10. zenci tekrar gülmüs. Zenciler teker teker ayni dilekte bulunmuslar. Bizim 10. zenci de gülmekten kiriliyormus. Sira 10. zenciye gelmis. Gülmekten bogulacak durumda olan zenci zar zor söylemis dilegini. *HEPSINI ZENCI YAPP* Kissicikler.
 
——————————————————————————–
Hafize
TRAFİK POLİSİ KIRMIZIDA GEÇTİĞİ İÇİN YAKALAYIP EHLİYETİNİ İSTEYİNCE TEMEL: VERDİNUZ DA MI İSTEYSUNUZ?
 
——————————————————————————–
Rüzgar 
hakim temele sordu”olayı anlat bakayım” temel başladı anlatmaya”ula hakim bey dik bir rampada komyonumun freni patladı.iki seçenegim vardı,ya sagdaki kalabalık pazar yerine sürücektim yada soldaki çocuga çarpacaktım,bende çocugun üstüne gittim dedi. hakim yine sordu ” peki yirmibeş kişiyi nasıl öldürdün” temel”hakim bey ne yapayım çocuk pazar yerine kaçtı”
 
——————————————————————————–
Shu
Sarhoş adam yanından geçmekte olan bir kadına sen hayatimda gördüğüm en çirkin kanınsın demiş.Kadında sen hayatımda gördüğüm en sarhoş adamsın demiş.adam ciddi:Ama ben nasıl olsa ayılacam,demiş.
 
——————————————————————————–
İso
Ufak çocuğu uyku tutmamıştır.Gecenin bir yarısı anne ve babasının yatak odasına gider ve kapıyı açtığında garip bir ifade ile “yuh be yuh” der “üç gün baş parmağımı emdim diye 6 ay psikiyatrise gönderdiniz” der.
 
——————————————————————————–
Isil 
D İ K K A T Ç O K K O M İ K Avrupada bir beyin araştırma grubu, insanın beyninin tümü çıkarılırsa sonuç acaba ne olur diye araştırıyorlarmış. Bunun için gönüllü birini arıyor ama bulamıyorlarmış. Günlerden bir gün fakir bir Venedikli gondol kürekçisine raslamışlar. Kürekçi, OSSOLOMİO diye şarkı söyleyip kürek çekermiş. Kürekçiye konuyu anlatıp çok para vereceklerini söyleyince kürekçi düşünmüş zaten bir işime yarmıyor en azından çocuklarıma yarar diye kabul etmiş. Bunun üzerine kürekçiyi götürüp ilk etapta beyninin dörte birini almışlar ve göndermişler. Aradan zaman geçmiş, araştırmacılar ikinci parça için tekrar kürekçinin yanına gelmişler. Kürekçi, OSSOLO diye şarkı söyleyip kürek çekiyormuş. Kürekçiyi götürüp ikinci parçayı da almışlar ve bırakmışlar. Aradan yine zaman geçmiş. Bizimkiler üçüncü parça için yine kürekçiye gitmişler. Kürekçi bu defa OSSO diye şarkı söylüyorlarmış. Beyninin üçüncü parçasını da alıp yine bırakmışlar adamı. Bir süre sonra kalan son parça için araştırmacılar gelmişler. Kürekçi artık OS diye şarkı söyleyip kürek çekiyormuş. Götürüp son parçayı alıp adamı salmışlar. Aradan epeyce bir zaman geçtikten sonra araştırmacılar, ya biz bu adamın beyninin tümünü aldık. Acaba şimdi ne yapıyor gidip bir bakalım demişler. Kalkıp kürekçinin yanına gitmişler. Kürekçi yin elinde küreği şarkı söylüyormuş:”Çay Elinden Öteyi Gidelim Gari Gari…”.
 
——————————————————————————–
Akif
iki er birgün yolda giderken er’in birianiden geçen kamyona selam verdi.yanındaki er;niye geçen kamyona selam verdin.dedi oda;görmedin mi?geçen kamyonun üzerinde general motors yazıyordu…!
 
——————————————————————————–
Mave
temel le dursun tarlada calisirlarken karsida afet bir kadin gorurler.sarisin uzun boylu mavi gozlu.temel dayanamaz ve dursuna hadi su kadinin yanina gidelim ve bizimle sevisirmi soralim der.dursun da tamam der ve kadinin yanina gidip bizimle yatarmisiniz diye sorarlar.kadinda eger prezarvatif kullanirsaniz neden olmasin diye cevap verir.temel o nedir oyle demis kadinda aciklama yapmis. onu takarak yaparsaniz cocuk olmaz onu takmaniz gerekir demis.temal le dursun hemen eczaneye gitmisler ve prezarvatifleri almislar ve sonra da kadinla yatmislar. aradan 2,3 ay gectikten sonra temel yine tarlada calisirken dursuna donmus ve ula usagim ben daha dayanamayacagim baslarim simdi cocuk olursa olsun ben bu prezarvatifleri cikarayum.
 
——————————————————————————–
İsmet 
adamın biri hız delisi imiş,fakat arabası maz.120 km.hız yaptığından trafik polisinin motosikleti ise 130 km. hız yapabildiğinden devamlı yakalanıyormuş.Sonunda canına bu adamın canına tak etmiş,gidip arabanın motorunu değiştirtmiş,eski motorun yerine 250 km/saate hız yapan bir motor taktırmış.Bir 120 km. hızla giderken aynadan bakmış trafik polisi yine yaklaşıyor,basmış gaza 250km/saate yaparak kaçmış.Bu arada cep telefonu çalmış,eşi doğum yapmak üzere hastaneye kaldırılmış,adam da doğru hastaneye gitmiş.Hastaneden çıkar iken bakmış trafik polisini sediyede hastaneye getiriyorlar. Adam : -“Hayrola memur bey”,demiş. Memur da : – “Sen gaza basıp gidince, motorun durduğunu zannettim,indim”, demiş.
 
——————————————————————————–
Gülden 
temel ile dursun banka soyarlar ve hizla kacmaya baslarlar. Bunlari gören bekci durun ulan o…..pu cocuklari der.Bunu duyan Temel Dursun`a dönerek bekci beni tanidi sen kac der. NHHAAAAAAAHAAAA
 
——————————————————————————–
Gulşah 
Temel ile Dursun birgun Mc Donalds’a gitmişler.Temel Dursun’a ne yiyelim diye sormus.Dursun Hot Dog yiyebiliriz,demiş.Temel Hot Dog’ı yerken Dursun’a sormus:Sana neresi geldi?Dursun da valla sana neresi geldi bilmem ama bana p….i geldi
 
——————————————————————————–
Poyraz 
Bir gün temel dursunu görmüş. dursun cördünmü cördünmü cördünmü daaa demiş. temel hasen neyi cördünmü arabayı daaaa cördüm cördüm daaaa cördünmü cördünmü cördünmü daaa hasen neyi cördünmü karıyı daaaa cördünmü cördünmü cördünmü daaa cördüm cördüm daaa ee cördüsen neden boka basıyorsun daa
 
——————————————————————————–
Dost 
Adamın biri bir bara girmiş adamın heryerinde para varmış (şapkası vs.,vb.) neyse barmenden viski istemiş barmende vermiş ancak barmen adamın ne iş yaptığını merak etmiş ve adama sormuş afedersiniz beyefendi siz ne iş yaparsınız adamda gülerek bahis oynarım barmen : nasılyani adamda gelsenle oynuyalım demiş ben diyorumki sağ gözümü ısırırım barman has….tirbe demiş adamın adamda takma dişini çıkartarak ısırmış neyse adamla barmen süreklibahse giriyor barmende kaybediyormuş adam benimki kalktıkça kare olur demiş iddaya girmişler haaaaaaa bu arada adam barmene hiç yenilmedim demiş.neyse barmen adamınkini eline almış ve oynamış kalktıkça adamınki kare olmuyor bumu gören barmen ise gülüp adama hani sen hiç kaybetmezdin demiş adam ise ben asla kaybetmem demiş barmen işte yenildi adam ise hayır yan masada kilerle 5000 dolara barmenin eline vereceğimi söyledim HAAAAAAA :))))))))) NASILDI AMA :))))))))))))))))))))))))))
 
——————————————————————————–
Biyçe
Adamın biri vücut geliştirme şampiyonuymuş. Her sabah kalkar aynanın karşısında kendisine bakar bu gün yine çok yakışıklıyım diyerek kendisine bakarmış, Yine birgün sabah aynanın karşısında kendini seyrederken karısına dönerek “karıcığım bu gün yine patlayacak bir bomba gibiyim demi”der. Karısı; “5 cm’lik fitilinle patlasan ne olur patlamasan ne olur”
 
——————————————————————————–
Neja
Tanrı ikinci zenciyi yarattığında homurdanarak ‘tüh be bunu da yaktık demiş’
 
——————————————————————————–
Alper 
adamin biri atmis,karisida essek. adamin biri atmis, karisida tutmus. adamin biri atmis, karisida yetmis. adamin biri atmis,karisida tutamamis. adamin biri atmis,karisida: EEEE..SIKTIN YETER DEMIS…
 
——————————————————————————–
Serka
BIR KOYE BIR IMAM ATANMIS HEP ABDEST IMANIN TEMEL DIREGIDIR DIYORMUS BIR GUN CEMAATTEN BIRI HOCAM BUNASIL TEMEL DIREKTIRKI BIR OSURUKTA YIKILIYOR
 
——————————————————————————–
Deat
Kadının biri kucuk ogluyla yolculuga cıkmıs. Tam arabaya binerken Şoföre demişkiş bu cocuk size ne derse desin bisey soylemeyin yoksa sizde bende rezil oluruz. Adam anlamamış ama tamam demiş. Herneyse yolculuk başlamış çocukta konuşmaya başlamış babam boga olsa annem inek olsa ben buzagı olurdum. Şoför sapıtmış. Sonra yine babam keçi olsa annem teke olsa ben oğlak olurdum. Şoför iyice kızmaya başlamış. Sonra cocuk yine annem tavuk olsa babam horoz olsa ben civciv olurdum. Şoför çileden çıkmış ve dönüp Söylemiş. – Anan oruspu baban pezwenk olsa sen ne olurdun? Cocuk: – Otobüs Şoförü olurdum.
 
——————————————————————————–
Faruk 
Adamin biri amerikada okuyormus bir gun gelmis askerlik basvurusu icin turk konsolosluguna gitmis bu is icin ilgili kisiyi bulmaya calismis kadinin birine gitmis baslamis anlatmaya hanfendi iste ben burda okulda okuyorum beni askerlik icin uzatma verin falan filan Kadin ust kattaki sizinle ilgilenecektir adam gitmis ust kata baslamis anlatmaya adam en ust kattaki hanfendi sizinle ilgelenecektir demis adam cikmis en ust kata baslamis anlatmaya kadin onu gine bir alt kata gondermis ADAM BU SEFER BAKARMISINIZ BURASI YUNANISTAN KONSOLOSLUGUMU. VIZE FORMU ALACAKTIMDA…!
 
——————————————————————————–
Sanane!! 
Temel sınıf öğretmeni olduğu sınıfta öğrencilerine sorar; -Beşkere beş kaç eder? Öğrenciler hep bir ağızdan; -kırk eder hocam! derler. Temel kızarak ; -5*5 eder 25,bilemedin 30,kırkı nerden buldunuz?
 
——————————————————————————–
Osman
KOMUTAN BIRGUN SORMUŞ:ADIN NE OĞLUM SENIN?ADIM TEMEL AMA C’SI YOK DEMIŞ KOMUTANDA:OĞLUM TEMEL’DE C ZATEN YOKKI DEMIS TEMEL’DE :BİZDE SAAA ONU SÖYLIYRUUUK
 
——————————————————————————–
X+Y+Z=3 
Temel’e bir gün annesi civciv almış.Ertesi gün civciv ölmüş.Annesi Temel’e civciv niye öldü diye sorunca;Temel de cic cik!! diyordu ben de cikdim.demiş.
 
——————————————————————————–
Atila
küçük çocuk daha genç yaşta üçü bir arada filmlere alışmıştır. annesinden aldığı paralarla doğru sinemaya gider. Bu durumdan şüphelenen annesi birgün çocuğu sorguya çeker; -ne yapacaksın oğlum parayla? -sinemaya gideceğim anne. -ne tür bi filme gideceksin? -macera filmine -adı ne bu filmin? -İnTikAm Peşinde anneciğim
 
——————————————————————————–
Nihat 
Nasrettin hocanin yanina gelirler. “Hocam sirkeyle Bal uyusur mu ” diye sorarlar. Oda niye uyusmasınder getirin sirkeyle Bali der. Once Sirkeyi sonra Bali icer rengi yemyesil olunca “hocam uyustumu ikisi” diye sorarlar. Hocada onlar cok iyi uyustu simd i aradan beni cikarmaya calisiyor.
 
——————————————————————————–
Ankarali 
Tanrı bütün canlıları toplamış ve sizlere ömür vereceğim demiş. Bundan sonra maymuna 20 yıl, eşeğe 35 yıl, yılana 10 yıl, insana 20 yıl verilmiş. maymun bana 20 yıl çok 10 yılını geri alın demiş eşek bana 35 yıl çok 25 yılını geri alın demiş, yılan bana 10 yıl çok 5 yılını geri alın demiş, Bunun üzerine insanoğlu atılmış istemeyenlerin bütün yaşamlarını bana verin demiş ve isteği kabul edilmiş. Bundan dolayıdırki insanoğlu 20 yılını insan gibi yaşar, 25 yılını eşek gibi çalışarak geçirir, geri kalan 10 yılında ise maymun gibi arkadan gelenleri eğlendirir, kalan 5 yılında ise yılan gibi sürünerek ölümü bekler. Ankara’dan hepinize Selamlar sevgiler
 
——————————————————————————–
Nurcan 
Lazin teki birgün lokantaya gitmis. Ama ne yiyecegini bilmedigi icin beklemis biri birsey istesin o da onun istediginden istesin diye. Bir adam garsonu cagirip “bana bir kuru fasulye, birde komposto demiş.” Lazda garsonu cagırıp “banada bir kuru fasulye birde koyunpostu demis.” garsonda iki müsterininde istegini yapip getirmis. Laz garsonu tekrar cagirip “onunki niye suli suli de benim ki niye killi killi” demiş.
 
——————————————————————————–
Epo 
keloğlanın saçı yokmuş acaba neden çükü saçlarını en dibinden annesine kazıttırıyormuşda ondanmış anayabildun mu. haaa. fıkramız bitmiştir tamammu…
 
——————————————————————————–
Ahmet 
ADAMIN BIRI BIR BARA GIDIYOR AMERIKADA GORSON NE ISTERSINIZ DIYOR BIR BARDAK VISKI DIYOR GIDERKEN NEKADAR DIYOR ADAM DIYOR 1 DOLAR YINE AYNI BARA GIDIYOR BI SISE VISKI DIYOR NEKAFDAR DIYOR 1 DOLAR DIYOR GARSON ADAMIN TOOHAFINA GIDIYOR SORUYOR NEDEN BOYLE DIYE IKISIDE 1 DOLAR DIYOR BAR SAHIBI SU ANDA KIZ KARDESIM YUKARDA …….. BENDE ASSAGIDA ONU………………
 
——————————————————————————–
Retred 
bir gün bir çocuk kumsalda oynuyomuş yanına bir polis gelmiş ne yapıyorsun demiş çocukta su katıyom kum katıyom bok katıyom polis yapıyom demiş polis buna kızmış ertesi gün gene çocuk kumsalda oynuyomuş polis ne yapıyon lan gene demiş o da su katıyom kum katıyom bok katıyom polis yapıyom demiş polis bu sefer çocoğu dövmüş ertesi gün çocuk gene kumsalda imiş polis gene neediyon lan burada demiş o da su katıyom kum katıyom jandarma yapıyom demiş polis niye bok katmıyon demiş o da bok katınca polis oluyo demiş YAZIM KURULU: UĞUR DÜNDAR-GÖKHAN SEME-REHA MUHTAR-M.FATİH TOY
 
——————————————————————————–
Pelin 
TEMEL İLE DURSUN BİR GÜN YILAN OLMUŞLAR.YOLDA GİDİYORLARMIŞ.TEMEL DURSUNA DEMİŞKİ: _DA DURSUN BİZ ZEYİRLİMİYİZ DA? _EVET.ZEYURLUYUZ DA.NİYE SORDUN? _BİRAZ EVVEL DİLUMU ISURDUMDA…
 
——————————————————————————–
Bilal 
INAT Temel ile Dursun inatcilik konusunda konusuyorlarmis.Temel : -Bugün isyerinde kuru fasulye vardi.Inat ettim yemedim.Eve gittim yine kuru fasulye inadimdan yine yemedim. Dursun: -Seninki de inatmi.Geçen gun yagmur yagiyordu.Içime kadar islandim.Eve gittim kapiyi caldim.Icerden kim o diyorlar.Inat ettim söylemedim. Temel: -Hadi canim sende bumu inat.Ben evlendigim gunden beri inadimdan karimla yatmadim. Deyince Dursun’da: -Hadi ordan sende 3 cocuk nasil oldu o zaman. Temel: -Inadimdan onuda sormadim
 
——————————————————————————–
Orçun
SATILIK BİR PAPAĞAN SAĞ AYAĞINI ÇEKİNCE İNGİLİZCE,SOL AYAĞINI ÇEKİNCE FRANSIZCA KONUŞUYORMUŞ.ALACAK KİŞİ SORMUŞ.PEKİ İKİ AYAĞINI ÇEKERSEM NE OLUR DEMİŞ. PAPAĞAN CEVAP VERMİŞ. DÜŞERİM APTAL.
 
——————————————————————————–
Hande 
Cocuk bir gün babasindan 500 Bin Lira istemis. Babasi : -Neee !!.400 Bin Lira mi.300 Bin Lirayi ne yapacaksin.200 Bin Lira neyine yetmiyor.Al su 100 Bin Lirayi 50 Bin ini bana geri getir.
 
——————————————————————————–
Yasi
Birgün Temel tren’e binmiş. Bi bakmış bi ingiliz bi fransız bi de alman sonra “yine mi siz” demiş ve treni terketmiş.
 
——————————————————————————–
Berkay 
BIR GUN PEHLIVANIN BIRI COK IYI BIR AVCININ YANINA GELIR.AVCIYA:’SIKIYOSA BENİ TUTTA YERE VUR’DEMIŞ.AVCIDA DEMIS KI:’BEN TUTTUĞUMU DEĞİL,ATTIĞIMI VURURUM.
 
——————————————————————————–
Aykut
Arkeolooğun biri arka bahçede kazı yapıyormuş ne olmuş kaz hamile kalmış HAHAHAHAHA
 
——————————————————————————–
Ahmet 
Çok şuh bir kadın treninin kompartımanında yalnız seyahat ediyormuş,yanına bir adam gelmiş kadının bacaklar baldırlar meydanda adam kadına yanaşmış hanfendi bir kez birlikte olalım mı? demiş kadın prezervatifiniz varmı ? demiş adam yok demiş kadın adama ilk durakta en yakın eczaneden alın o zaman olur demiş adam kalkmış başka bir adam yanaşmış kadın onada prezervatifiniz varmı demiş adam yok deyince onada aynı cevabı vermiş ikinci adamda kalmış üçüncü adam yanaşmış,kadın onada aynı soruyu sormuş ve cevabı vermiş tren ilk durağa gelmiş önce birinci,arkadan ikinci ve sonra üçüncü adam koşarak eczaneye gitmişler fakat nefes nefese olduklarından konuşamıyorlarmış önce birincisi cebinden parayı sonrada dalgasını çıkarıp masaya koymuş arkadan diğerleride eczacı bir paralara birde üçünün dalgalarına bakmış kendi dalgasını masaya vurup rest demiş ve paraları toparlaamış…
 
——————————————————————————–
Anser
TEMEL İLE DURSUN KARŞILIKLI YEMEK YİYORLAR. DURSUNUN BURNU AKMAKTADIR. TEMEL DURSUNA : DURSUN BURNUNU TEMİZLESENE DER. DURSUN DA:SEN DAHA YAKINSIN SEN TEMİZLESENE DEMİŞ.
 
——————————————————————————–
Hasa
> Başbakan akıl hastahanesini ziyaret ediyormuş. Delilerin hepsi bir sıraya dizilmişler alkışlıyorlarmış. > Yalnız sıranın sonundaki kişi alkışlamıyormuş. Başbakan onun yanına gitmiş: > – Herkes beni alkışlıyorken sen neden alkışlamıyorsun? > – Efendim, onlar deli, bense hasta bakıcıyım.
 
——————————————————————————–
Ahm
Adamın birinin taşakları yokmuş ama işide yokmuş,işçi bulma kurumuna kayıt yaptırmış iş arıyormuş kurum bir bankada iş bulmuş ve adam bankaya müracaat etmiş müdürle görüşmüşler müdürün her sorusuna iyi cevaplar vermiş müdür adama evraklarını tamamla yarın dan itiberen hergün dokuzda işbaşı yapacaksın demiş adam sevinerek ayrılmış yolda aklına gelmiş banka sekizde işe başlıyor müdür bana dokuzda dedi diye geri dönmüş müdüre sormuş banka sekizde açılıyor bana dokuzda gel dediniz müdür bizim her gün 8-9 arası taşak muhabbetimiz var ondan size dokuz dedim demiş.
 
——————————————————————————–
Adsiz 
adamin biri batik bir gemiden yuzerek issiz bir adaya cikmis.yuzerken kayaliklara takilan elbiseleri yirtilarak denizde kalmis adam cirilciplak ve baygin bir sekilde kumlara uzanmis uyandiginda basinda bir fil varmis file burasi neresi diye sormus filde buranin neresi oldugunu bilmiyorum ama bu hortumla burada hicbirsey yapamazsin demis.
 
——————————————————————————–
Berkan
KADININ BİRİ BİR GÜN SEXSHOP’A GİRİP BİR VİBRATÖR ALMAK İSTEMİŞ.AMA DERDİNİ UTAN- CINDAN BİRTÜRLÜ ANLATAMIYORMUŞ.SATICI EN SONUNDA ANLAYIP:’HANFENDİ VİBRATÖRLERİMİZ KARŞI VİTRİNDE SİZ BEYENİN BEN PAKETLERİM’ DEMİŞ.KADIN ARKASINI DÖNÜP GAYET RAHATLAMIŞ BİÇİMDE:’O ZAMAN BEN ŞU KIRMIZISINI ALAYIM’ DEMİŞ.SATICIDA:’YALNIZ HANFENDİ VİBRATÖRLER- İMİZ KARŞIDA YANGIN TÜPÜNÜN HEMEN SAĞINDAKİ VİTRİNDEKİLER’DEMİŞ.
 
——————————————————————————–
Mura
bir gün dursun temele sormuş:? dünyanın en büyük şehri neresidir? temel cevap vermiş: trabzon”dur da
 
——————————————————————————–
Ezg
BİRGÜN TEMEL,İNGİLİZ ve FRANSIZ BİR OTELE GİTMİŞLER.TEMEL KARINCALI BİR ODAYA, FRANSIZ TAHTALI ODAYA İNGİLİZDE CİVİLİ ODAYA YERLEŞMİŞ. SABAH ,MÜDÜR ONLARA “İYİ UYUDUNUZ MU?” DİYE SORMUŞ.BİR TEK TEMEL RAHAT UYUMUŞ ÇÜNKÜ BİR KARINCAYI ÖLDÜRMÜŞ VE BÜTÜN KARINCALAR O KARINCANIN CENAZESİNE GİTMİŞ.
 
——————————————————————————–
Hasa
Temel’in oğlu babasına sormuş.Baba ben nasıl doğdum? Temel ‘Bir top şeker al,akşam yas tığının ucuna koy.’demiş. çocuk babasının dediğini yapmış.Fakat birde ne görsün!Yatağının her tarafını karınca sarmış.Çocuk durumu görünce ne dese beğenirsin? ‘Sizin topunuzu öldürürdüm ya ah şu babalık duygusu yok mu?’ FROM PINAR (RADYODA DJ)
 
——————————————————————————–
Mayk 
temel üstübaşı kan içinde kahveye girmiş. sormuşlar:”Bu ne hal temel.” Temel cevap vermiş:”Kaynanayı gömdükde. ”niye böyle kan içindesin?” Temel:”Yalnız gömerken biraz direndi.” diye cevap vermiş.
 
——————————————————————————–
Gökhan 
Kör bir adam,kendisine yardımcı olan kurtköpeği ile karşıdan karşıya geçmeye çalışıyormuş.Köpek yola atılmış ve adamı peşinden sürüklemiş.Az kalsın eziliyorlarmış,adam zar zor geriye kaçabilmiş.İkinci denemede yine zor kurtulmuşlar.Üç dört derken başka bir adam yardımcı olmuş ve karşıya geçmişler O sırada kör adam cebinden bir bisküvi çıkarıp köpeğe uzatmış.Bunu gören öbür adam şaşkın bir halde “kardeşim sen delimisin,köpek neredeyse seni öldürecekti,sen hala ona bisküvi vermeye çalışıyorsun”demiş.Kör adam heyecanlı bir şekilde”hele bi ağzını bulayım,sen o aman gör beni” demiş
 
——————————————————————————–
Kunteper1 
ADAMIN BIRI BARA GITMIS BARMENE DEMISKI BANA BIR VOTKA VER LIMONLU OLSUN DEMIS BARMEN TAMAM DEMIS BIRAZ SONRA BARMEN GERI GELMIS DEMISKI EFENDIM LIMON KALMAMIS PORTAKALSIZ VERSEK OLUR MU? HE HE HEHE H H EH EH HE HE HE EHE HE EHE HE HE EH EHE HE EHNASI FIKRA AMA………………………………………………(BUNLARI YER KAPLASIN DIYE YAPIYOM).,;LKJIOEJFHH
 
——————————————————————————–
Ibo 
İki sarhoş gece yarısı sokak lambasının altında dururken iddialaşırlar. Birisi der bu aydır.Öteki yok güneşdir der.derken yoldan gecen birine sorarlar. Oda üzgünüm ben bu mahallenin yabancısıyım der.
 
——————————————————————————–
Janberg 
kadının biri bir gün doktara gitmiş doktor oramı buramı elleyince her yerim kaşınıyor demiş.doktorda kadına ^sende oranı buranı elleme o zaman demiş…nnihohoha ne komik di mi?
 
——————————————————————————–
And
Temel 1996 atlanta olimpiyatlarinda 100 metre yarisina katilacakmis.Doping kullanmis, anlasilmasin diye sonuncu olmus.
 
——————————————————————————–
The 
bir gün idris temele “karini getir grup yapalim ” demis temel “grup kaç kisilik ” diye sormus idris “karinla birlikte üç kisi “demis
 
——————————————————————————–
Adem 
TEMEL İŞ ARIYORMUŞ, BİR LOKANTAYA BULAŞIKÇI OLARAK ALINMMIŞ. PATRON SORMUŞ HANGİ İŞLERİ YAPARSIN? TEMEL: SERVİS, BULAŞIK, YEMEK,,,,, PATRON KAÇ DİL BİLİRSİN? DİYE SORMUŞ. TEMEL: 8 DEMİŞ. PATRON: DALGA MI GEÇİYORSUN? TEMEL: SEN BAŞLATTIN? DEMİŞ.
 
——————————————————————————–
Ayalvaç 
kutup ayısı annesine sorar-anne benim babam kutup ayısımıydı-annesi evet yavrum kutup ayısıydı ,der-biraz sonra yavru tekrar sorar-anne benim dedemdemi kutup ayısıydı-anne evet yavrum, der-biraz sonra yavru ayı peki dedemin dedesidemi kutup ayısıydı .der-anne evet yavrum ama bunları neden soruyorsun der,üşüdüm be anasını satayım ondan soruyorum der.
 
——————————————————————————–
Önder Cirik 
polisin biri sahilde devriye gezerken kumlarla oynayan bir çocuk görür.naber ufaklik ne yapiyon der. o da polis yapiyom amca der.poliste der ki: nasil yapiyon anlat bakalim?çocuk:biraz su,biraz kum,biraz da bok katiyorum demis.sinirlenen polis:bir daha bok kattigini görmeyecegim demis. ertesi gün çocuk yine orda polis:ne yapiyon?demispolis yapiyom amca .polis:nasil yapiyon anlat bakalim demis.yine çocuk biraz su,biraz kum,biraz da bok katiyorum amca demis.polis tekrar sinirlenmis ve çocugu tokatlamis.birdaha bok katttigini görmeyecegim demis. ertesi gün yine polis de orda çocukta yine kumlarala biseyler yapiyor.polis:ne yapiyon evladim demis.çocuk anlamis artik yine tokat yiyecegini…bekçi yapiyom amca demis.yaaa nasil yapiyon demis çocuk da :biraz su biraz da kum katiyorum demis.polis:bok katmiyon mu?diye sordugunda çocuk:yok be amca o zaman polis oluyor demis.
 
——————————————————————————–
Emre
Temel yolda yuruken muz kabugune basip dusmus. Ayni temel yine bir gun yolda yururken muz kabugu gormus ve Eyvah yine dusecegim galiba demis
 
——————————————————————————–
Suley
uluslar arası yalan atma yarısmasında fınale turkıye amerıka ve almanya kalmıs amerıkalı:ılerıde gunese us kuracaz der demez alarm zılı calmaya baslamıs alman hansta:ılerıde olumu sona erdırecez derdemez hemen calıvermıs zıl sıra turkıyelı TEMELe gelıce temel tam bız dusunuyoryuzdaderdemez zıl calmaya baslamıs.
 
——————————————————————————–
Sahbettin 
Temelle dursun amerikaya seyahata gider osirada bir tabela gorurler tabeleda bogulan birini kurtarana 1000dolar verildigini yazar dursun suya atlar temelden yardim ister imdai imdatder ama temel kilini kipirdatmaz dursuna derki tabelanin arkasini okudunmuder tabelanin arkasinda kadavraya2000dolar yazar
 
——————————————————————————–
Bari
ÖĞRETMEN ÇOÇUĞA SORAR DALDA 3 KUŞ VAR BİRİNİ SAPANLA VURDUĞUNDA GERİYE KAÇ KUŞ KALIR ÇOÇUK CEVAPLAR HİÇ KUŞ KALMAZ ÖĞRETMEN NİYE DİYE SORAR ÇOÇUK KORKUDAN DİĞERLERİDE KAÇAR DER ÖĞRETMEN YANLIŞ AMA MANTIKLI BİR CEVAP SEVDİM SENİ DER ÇOÇUK ÖĞRETMENE SORAR KARŞIDAN 3 BAYAN GELİYOR 3 ÜNÜN ELİNDEDE DONDURMA VAR BİRİSİ YALAYARAK BİRİSİ ISIRARAK BİRİSİ EMEREK YİYOR SİZCE BUNLARDAN HANGİSİ EVLİDİR ÖĞRETMEN BİLEMEZ ATAR EMEREK DER ÇOÇUK CEVAP YANLIŞ AMA SEVDİM SİZİ
 
——————————————————————————–
Halil
TEMEL OTELE GİDER VE HİZMETLİDEN ODASINI GÖSTERMESİNİ İSTER BERABER YUKARI ÇIKMAYA GİDERLER TEMEL BİR HIŞIM LA BAĞIRMAYA BAŞLAR O KADAR PARA VERDİM BANA BU KADARCIK YERİMİ VERDİNİZ DER HİZMETLİ GÜLÜMSEYEREK DERKİ EFENDİM BURASI ASANSÖR
 
——————————————————————————–
M.
kadın birgün kocasına ricada bulunur” kocacığım vitrinde gördüğüm 500 DM ‘lık saati alırmısın? koca ”hayır.” der bütce müsait değil der. kadın defalarca ısrar etmesine rağmen saati aldıramaz. birgün koca karısının kolunda malum saati görür karıcığım saati nasıl aldın der. kadın sakin bir şekilde ” kocacığım satıcıya yarımsaat verdim bu saati aldım der!!!
 
——————————————————————————–
Airwolf 
X ilçesindeki müzenin bekçisi zor durumdadır çünkü yeni bulunan ünlü Apollo heykelinin şeyi eksiktir.Müze müdürü bekçiye 1 hafta içinde Apollonun şeyini bulmasını emreder yoksa işten kovulacaktır.Bekçi 6 gün boyunca ilçeyi karış karış arar ama söz konusu nesneyi bulamaz.6. gününü akşamı son çare olarak bekçi,karısına alçı almasını söyler ve kendi şeyini model olarak kullanarak karısından benzer bir şey yapmasını ister.Ertesi gün ilgili nesne basın huzurunda yetkililere teslim edilir ve bir sonraki gün gazetelerDE manşet:”OLACAK ŞEY DEĞİL 4000 YILLIK APOLLO’NUN ŞEYİ SÜNNETLİ ÇIKTI”
 
——————————————————————————–
Oxxo 
Parasızlık birgün Temel’in canına tak etmiş.Ve çok para kazanmak üzere Amerika’ya gitmeye karar vermiş.Hemen uçak biletini alıp ilk uçakla soluğu orada alıvermiş.Fakat görmüşki orada para kazanmak onun hayal ettiği kadar kolay değil.Bakmış elindeki avucundaki de bitiyor bir banka soyup ülkesine kaçmaya karar vermiş.Gece olmuş.Temel bir bankaya girmeyi başarmış.Ve hemen önüne çıkan ilk kasayı açmış.Bir de bakmışki kasada bir kase muhallebiden başka birşey yok.Bu benim kısmetıim diyerek yemiş muhallebiyi bir güzel.Gitmiş ikinci kasaya.Onu da açınca ne görsün bir kase muhallebi daha.Onu da yiyivermiş.Sıra gelmiş üçüçnü ve son kasaya.Onu da açmış ve görmüşki oda boş.Sadece bir kase muhallebi.Temel çok sinirlenmiş.Ama muhallebiyi de bir güzel yemiş.Bakmış para mara yok vazgeçmiş soygundan.Kaldığı otele geri dönmüş.Ertesı sabah gazetesini almış ve okumaya başlamış.Gazetedeki manşette şu yazıyormuş:AMERİKA’DAKI EN BÜYÜK SPERM BANKASI DÜN GECE KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİLER TARAFINDAN SOYULMUŞTUR !!!!!
 
——————————————————————————–
Turcan 
Afiyet olsun Annesi kucuk Temele yemek yedirmege calisiyor fakat Temel hic yemiyordu.O anda Temelin babasi geldi ve karisina sen merak etme ben ona yediririm dedi.Temeli karsisina aldi ve haydi oglum yemegini yersen ellerin uzar dedi,Temel basini salladi.Oglum yemegini yersen bacaklarin uzar dedi,Temel basini salladi. Oglum yemegini yersen erkekligin uzar dedi. Ansizin mutfaktan karisinin sesi duyuldu: Kocacigim Temele bos ver yemegi sen ye
 
——————————————————————————–
Oza
Temel bu hayattan öylesine sıkılmış öylesine bunalmışki en sonunda intihar etmeye kalkışmış.Gitmiş yolun kenarındaki bir ağacın yanına.İpin bir ucunu dala bir ucunu da beline bağlamış.Saatlerce sallanıp durmuş. Tam o sırada da Dursun geçiyormuş oradan.Temel’e garip garip bakarak –Ula Temel neyapayisin orada?demiş Temel: –Görmeyormusun intihar edeyrum demiş Dursun: –Oyle intihar mı edilir da.İpi boyunina bağlayacaksın. demiş Temel alaycı bir şekilde: –İpi boyunima bağlayımda nefes alamıyım demiş.
 
——————————————————————————–
Mustafa 
Temel’in 4. sınıfta 3. senesidir. Yıl sonu yaklaşır ve Temel’in yine geçeceği yoktur. Öğretmeni sana Avni Aker stadında herkesin gözü önünde tek bir soru soracağım eğer bilirsen 5. sınıfa geçersin, bilemezsen okuldan atılırsın demiş. İmtihan tarihi belirlenmiş ve bütün Trabzon ‘a ilan edilmiş. İmtihan günü stad tıklım tıklım dolu.Stadın ortasında bir masa ve iki sandalye Temel ile öğretmeni karşılıklı oturuyorlarmış. Öğretmeni soruyu soruyorum demiş. Bütün stad nefesleri kesmiş öğretmenin sorusunu bekliyorlar. Öğretmen sormuş :iki kere iki kaç eder. Temel dört eder, diyince ; bütün stan birden ayağa kalkıp hep bir ağızdan bağırmışlar: “Bir hak daha verun.”
 
——————————————————————————–
Halil 
HOCA SINIFA İSTEM DIŞI HAREKETLERE NE DENİR DİYE BİR SORU SORAR.TALEBELERDEN BİRİ HEMEN CEVAP VERİR:TİK HOCAM DER.HOCA AFERİM EVLADIM SENİN ADIN NEDİR DER TÜLEYMAN HOCAM TÜLEYMAN…..
 
——————————————————————————–
Şarkışlalı 
fıkrayı anlatmadan önce herkese selamlar diyerek herkes için güzel mutlu paylaşımcı ve barış içinde geçmesini umarım. temel birgün afrika’ya safariye gitmiş, elindeki dürbünden etrafa bakarken burnunun dibinde bir deve kuşu görmüş.Hemen elindekini bırakıp tüfeğini almaya eğilmiş.Tabii bu arada devekuşu da saklanmak için kafasını toprağa gömmüş. Temel devekuşunun kafasını göremeyince: Allah Allah nereye gitti bu demiş. not:Güvenay’ın fıkrasına çok güldüm..selamlar…..
 
——————————————————————————–
Paradox 
İsa birgün dünyayı ziyaret etmek istemiş ve dünyaya inip dolaşmaya başlamış. Bir müddet sonra karşısına ağlayan bir kadın çıkmış. İsa; -Neden ağlıyorsunuz? -Paramı kaybettim onun için ağlıyorum. -İlerideki ağacın altına bak, paranı bulursun. Kadın gerçektende ağacın altında parasını bulmuş. İsa biraz sonra çok yaşlı, ak sakallı bir adamın ağladığını görmüş.İsa; -Neden ağlıyorsun? -Oğlumu kaybettim de onun için ağlıyorum. -Senin oğlun nasıl biriydi? -Ellerinde ve ayaklarında çivi izleri vardı. İsa irkilmiş, ve gözleri dolmuş. Koşarak adamın boynuna atlamış ve BABA diye bağırmış. Yaşlı Adam da bağırmış – PİNOKYO!…
 
——————————————————————————–
Ruzgarin Kizi 
OGRETMEN SORAR :”BANA BIR YIYECEK SOYLEYIN”.OGRENCILER ELMA ,ARMUT,AYVA GIBI SEYLER SOYLERLER.ARKALARDAN BIR OGRENCI “AMPUL” DER,.OGRETMEN “NASIL OLUR AMPUL YENIRMI? “DIYE SORUNCA OGRENCI CEVAP VERIR :”TABIKI YENIR.ANNEM GECELERI BABAMA SONDUR SU AMPULU DE AGZIMA VER DIYOR “DIYE CEVAP VERIR.
 
——————————————————————————–
Ayşın 
Temel bir gün yolda yürüyormuş.Bisikletli bir kız yanından geçmiş.Ve az ileride kız Temel’in gözü önünde bisikletten düşmüş.Kızın minnacık eteği sıyrılmış düşünce.Oda ne?Temel gözlerine inanamamış.Kızın altında kulot yok.Fakat kız yerden bir çırpıda kalkmış ve üstünü toparlamış.Temel’e gülümseyerek:gördünüzmü refleksimi demiş.Temel şaşkın bir tavırla :UYYY SIZ ONA REFLEKSMİ DİYSUNUZ?demiş.
 
——————————————————————————–
Kubilay 
Bu fikra bana a’t degildir .cunku tuline ait tulinin arkadasi nermin gunlerden bir gun otobuse biner bileti olmadigindan sofore son durakta bilet alip atsam olurmu der. Soforde ona bir de yolculara sorsaniz der. Bizim nerminde yolculara donup -abilerim ablalarim son durakta bilet alsam olurmu? der ama bu olayi nermin kardesine bir turlu anlatamaz
 
——————————————————————————–
Airwolf 
günlerden bir günBüyük reis cıvır olur, nasıl geliyo ama cömür cömür. İlaç bulmak için Vukuata görevlendirilir. Vukuata en yakın kasabadaki eczaneye gider ve “Aman Eczacı, Big Reis Big Shit” der. Vukuata ilacı alır ve köye döner. Reis ilacı kullanır ama bu seferde kabız olur, Vukuata tekrara Eczaneye gelir ve “Aman eczacı,Big Reis No Shit” der. Eczacı durumu kavrar ve hemen daha kuvvetli bir ilaç verir.Ertesi gün Vukuata üzgün bir halde Eczaneye gelir ve “Big Shit, No Reis” der.
 
——————————————————————————–
Airwolf 
Mohican kabilesinde Şef’in kızı evlenme çağına gelir ve geleneklere göre en kahraman savaşçı ile evlenmek zorundadır. En kahraman savaşçı ise tek başına 100 beyaz öldüren Vukuata’dır ve kızı çok istemektedir.Ancak Vukuata çok çirkindir ve Şefin kızı onunla evlenmek istememektedir.Evlenmek için son şart ise müstakbel damadın gelinin 3 isteğini,yerine getirmesidir. Bunun üzerine Şefin kızı Vukuata’nın gerçekleştiremeyeceği isteklerde bulunmaya karar verir ve İstekleri sunma günü gelir. Ve Şefin Kızı ilk istek olarak 50 tane kısrak ister ancak “Vukuata alır” cevabını alınca biraz daha zor birşey ister. Benim evleneceğim erkeğin 100 adet çadırı olmalıdır der anacak “Vukuata alır” cevabını alınca son çare olarak Benim evleneceğim erkeğin aleti en az 40 santim olmalıdır der. Vukuata düşünür ve “Peki, Vukuata aletini ikiye kesecek” der
 
——————————————————————————–
Nurı 
Adama sormuşlar, sevişirken karınızla konuşurmusunuz ? Adam cevap vermiş, ararsa neden konuşmayayım.
 
——————————————————————————–
Ertan 
BİR FRANSIZ MARİA İSMLİ BİR KADINA PARMAK ATMIŞ. VE BUNUN ÜZERİNE PAMAĞINI BURNUNA SÜRTEREK’DEN MARİA DİYE SÖYLENİYORMUŞ. BUNU GÖREN TÜRK İSE NE OLDU NİYE BÖYLE YAPIYORSUN DİYE FRANSIZA SORMUŞ,FRANSIZ CEVAP VERİR: -MARİAYA PARMAK ATTIM.ONUN İÇİN YAPIYORUM DEMİŞ. TÜRK’DE HATCA ADLI BİR KADINA PARMAK ATTIĞI AKLINA GELMİŞ -ANA DİYEREKTEN -HATCA DİYİP K0LUNU BURNUNA SÜRTMÜŞ. BUKADAR ARKADİŞLER.
 
——————————————————————————–
Tam
Adamın biri atına aşık olur bir doktora gider -ben atıma aşık oldum doktor bey der doktor düşündükten sonra – atınız dişi mi erkek mi diye sorar adam kızarak şöyle der – herhalde dişi sen beni sapık mı zannettin
 
——————————————————————————–
Ocean 
bir gün temelle dursun ormana gitmiş dursun temel e ; -Ula temel ormani görimisun da ; demiş temel de bunun üzerine -Ağaçlardan göremiirum daa.. demiş ! LoL
 
——————————————————————————–
Loser 
Bir zenci bir beyaz ıssız bir adaya düşerler.Adada hiç kadın yoktur.ve kendi kendilerini tatmin ederler.bu işten sıkılırlar ve birbirleriyle yapmak isterler.Önce zenci yatar,beyaz cebinden bir kutu çıkarır.Zenci kutuda ne olduğunu sorar,vazelin olduğunu söyler beyaz.Sonra sıra zenciye gelir.oda cebinden bir kutu çıkarır.beyaz ne olduğunu sorar,zenci ise onu vicks olduğunu söyler ve ciğerlre iyi geleceğini söyler….
 
——————————————————————————–
Gok
Bir NATO tatbikatinda , tatbikat bitmis askerler tatbikat alanindan geriye donuyorlarmis, ucakta bir alman,bir ingiliz,bir amerikali,bir yunanli,ve bir turk varmis. Ucagin birden motarlarindan biri bozulmus, pilot fazla esyalarin atilmasini istemis ve tum esyalar asagiya atilmis, bir sure sonra ikinci motarda bozulmus bunun userine pilot biraz daha esyanin atilmasini istemis , bizim askerler etrafa bakmislarki atacak birsey kalmamis fakat kesinlikle bazi seylerin atilmasi gerekliymis bunun userine amerikali kapiyi acmis yasasin amerika demis ve atlamis, ardindan ingiliz yasasin ingiltere demis ve o da atlamis bunu uzerine bizim turkte kapiya yaklasmis yasasin turkiye deyip tutugu gibi yunanliyi asagi atmis.
 
——————————————————————————–
Gülenay 
İNGİLİZ,İTALYAN,FRANSIZ BİR KOMPARTIMANDA OTURURLARKEN BİZİM TEMEL GELİR”ULAAA YİNE Mİ SİZ” DER
 
——————————————————————————–
Ufuk
TEMEL EMEKLİ OLUR, EMEKLİLİK MAAŞIYLA AVRUPA TURUNA ÇIKMAYA KARAR VERİR.BİR SEYAHAT ACENTESİNDEN GEMİ BİLETİ ALIR. NİHAYET BEKLENEN GÜN GELİR TEMEL YOLCULUĞA ÇIKAR.HERŞEY İYİ GİDERKEN 3. GÜN SONUNDA GEMİ FIRTINAYA YAKALANIR VE BATAR. KENDİNİ GÜÇBELA KURTARAN TEMEL ISSIZ BİR ADAYA DÜŞER.ADADA GÜNLER GÜNLERİ KOVALAR NE MEYVE NE BİR OT YİYECEK BİRŞEY KALMAZ .TEMEL ARTIK ÖLECEĞİM DİYE KARA KARA ÜŞÜNÜRKEN İLERİDE BİR GEMİNİN ATTIĞINI GÖRÜR.GEMİDEN KURTULAN BİR KADIN YÜZEREK KIYIYA GELİR .TEMEL KADINI GÖRÜNCE SIRITARAK BAKAR.KADIN TABİ SIRITIRSIN EN İSTEDİĞİN ŞEY GELDİ DİMİ DİYE SORUNCA, BİZİM TEMEL YOKSA MISIRUNU MU GETİRDUN DA DER.
 
——————————————————————————–
Alaattin 
GAZETE MANŞETLERİNDE KOCALARININ ERKEKLİK ORGANINI KESTİĞİ YAZILAN KADINLARIN GEÇTİĞİ BİR DÖNEMDE HER YERDE BU OLAYLAR KONUŞULUYORMUŞ. TEMELİN KÖYÜNDE DE VARSA YOKSAKONU KONUŞULUYOR. SADECE TEMEL BU OLAYLARLA İLGİLENMİYOR. BUNU GÖREN BİRİ ” SEN BU KONUDA NE DİYORSUN ?” DER TEMEL’E TEMEL CEVAP VERİR: ” NE DİYECEĞUM, BİNDİKLERİ DALI KESİYORLAR”
 
——————————————————————————–
Metin 
Bir kızılderili kabilesi şefinin karısı doğum yapar ama çocuk beyazdır. Çok sinirlenen şef kabiledeki tek beyaz adam olan doktoru çağırarak açıklama ister. Fena halde korkan doktor ne söyleyeceğini düşünürken, dışardaki koyunları görür ve şefe gösterir. Onların dilini bilmediği için işaretlerle şefe; bak sürüde hiç siyah koyun yok ama kuzuların hepsi siyah der. Bunun üzerine şef eliyle doktorun ağzını kapatıp etrafta kimse var mı diye bir kolaçan ettikten sonra doktora şöyle der: Sen var susmak,ben de var susmak!!!!!!!!!
 
——————————————————————————–
Murat 
Amerikada bir trafik polisi yoda çok hızlı giden bir arabayı durdurmuş. Şöföre dikkatli bakınca inanılmaz güzellikte sarışın bi afet olduğunu görmüş, Ve o anda ne yapacağını bilememiş. Kadına siz biraz bekleyin hanımefendi deyip telsizle arkadaşlarını aramış. Konuştuğu polis buna yaw bana o hatunu bir tarif etsene demiş. Bizimki tam olarak tarif edince karşıdaki polis Tamam geç karşısına ve donunu indir demiş. Bizimki yahu nası olur falan derken karşıdaki yaw sen beni dinle dediğimi yap demiş. Bizimki de ne olacaksa olsun deyip geçmiş kadının karşısına ve donunu indirmiş Kadın durumu görünce arabadan inmiş veeeeee Yaaaaa üfffff yinemi alkol kontrolü..demiş
 
——————————————————————————–
A.Karaman 
Karadenizde bir mezar taşının üzerinde şunlar yazılıymış: Hastayım, hastayım diyordum inanmayıdunuz. Şimdi Ne oldi?
 
——————————————————————————–
Yalo
iki deli hasteneden kaçacaklar ve plan yapıyorlar planları şu kapı alçak ise üstünden atlayacaklar yüksek ise altından geçip kaçacaklar bütün engelleri aşıp bahçeye geliyorlar bi bakıyorlar kapı yok Tüh kaçamıyacağız…….
 
——————————————————————————–
Fıkracı Nıne 
3 KIZ KARDES AYNI GUN EVLENIRLER.DUGUN BITTIKTEN SONRA MALUM OLAYA GIRILIR. KIZLARIN ANNESI OGRETTIKLERIMI UYGULUYORLARMI DIYE MERAK EDIP ODALARI TEK TEK DOLASMAYA BASLAR.BUYUK KIZIN ODASINI DINLER.ICERDEN KIZININ INILTILERI GELMEKTEDIR.MEMNUNIYET ICINDE IKINCI KIZI DINLEMAYE BASLAR.ICERDEN BAGIRMALAR DUYAR.DAHA BI MEMNUN OLUP KUCUK KIZIN ODASINI DINLER.FAKAT KUCUK KIZDAN EN UFAK BI SES CIKMAMAKTADIR.ERTESI SABAH KUCUK KIZA SORAR-KIZIM GECE SIZDEN HIC SES GELMI YORDU YOKSA OGRETTIKLERIMI UYGULAMADIN MI- DER.KUCUK KIZ -HAYIR UYGULADIM- DER.-E PEKI NICIN HIC SES GELMIYORDU- -ANNECIGM SEN BANA AGZIN DOLUYKEN KONUSMA DEMEMISMIYDIN.-
 
——————————————————————————–
Musta
TEMELE SORMUSLAR, NE TÜR SEKSTEN HOSLANIRSIN DİYE. TEMEL “GRUP SEKSTEN”DER. NİYE DİYE SORDUKLARINDA. TEMEL KAYTARMASI KOLAY OLUR DEMİS.
 
——————————————————————————–
Şahmettin 
TEMEL BİRGÜN FADİMEYİ İKİ KİLO SUCUK ALMASI İÇİN, KASABA YOLLAMIŞ. FADİMEDE YENİ RİZE’DEN GELDİĞİ İÇİN TÜRKÇEYE PEK DİLİ DÖNMÜYORMUŞ. KASABA GİDİP ABİCUM BANA İKİ KİLO ÇOCİK DEMİŞ. KASAP BUNUN ÜZERİNE BEN SANA ÇOÇUK VEREMEM BACIM. ÇOCUĞİ CİTTE KOCAN OLACAK HERİFTEN İSTE DEMİŞ.
 
——————————————————————————–
Cemal And Temel 
TEMEL BİR GÜN AYNANIN KARŞISINA GEÇMİŞ. GÖZLERİ KAPALI AYNAYA BAKIYORMUŞ.CEMAL GELMİŞ “ULA TEMEL AYNANIN KARŞISINDA COZLERİNİ KAPATMIŞ NE YAPIYORSUN DA ?” DEMİŞ.TEMELDE “ULA HAMSİ KAFALU UYURKEN NASIL CÖZÜKTÜĞÜME BAKIYRUM” DEMİŞ.
 
——————————————————————————–
Faşo Ağa 
TEMEL VE DURSUN BİRGÜN ÖLÜM ÜZERİNE KONUŞUYORLARMIŞ. TEMEL DURSUNA DEMİŞKİ HANGİMİZ ÖNCE ÖLÜRSEK ÖBÜR DÜNYADA FUTBOL OYNANIP OYNANMADIĞI RÜYALARIMIZA GİRİP SÖYLEYELİM. ARADAN BİR SÜRE GEÇTİKTEN SONRA DURSUN TRAFİK KAZASI GEÇİRİP ÖLMÜŞ. VE TEMELİN RÜYASINA BİRGECE GİRMİŞ TEMEL HEYECANLA SORMUŞ ULA DURSİN SÖYLE BAKAYUM ORALARDA FİTBOL OYNANİRMİ ? DURSUNDA, HE HE OYNANİR TEMEL BİZİM TAKIMIN KALESİNEDEN ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SENİ GEÇİRECEĞİZ DEMİŞ….
 
——————————————————————————–
Turcan 
Raportlu: Kadinin biri doktora gider.Doktor bey ben bir turlu sexe doyamiyorum der.Kizim o zaman evlen der.Fakat doktor ben evliyim.O zaman bir dost bul .Benim dostum da var doktor bey. O zaman bir tane daha bul der.Fakat doktor benim 10 tane dostum var der.Kizim o zaman sen hastasin. Haklisin doktor bey ben hastayim, onun icin bana hasta olduguma dair bir raport ver kocama gostereyim ki bana sen orospusun demesin.
 
——————————————————————————–
Coşkun Abi… 
Bir Yunanlı, Bir İngiliz, Bir de Türk ormana gitmişler. Ormanda giderlerken birden peşlerine yamyamlar düşer. Yalyamlardan kaçarlarken Yunanlı’nın ayağı taşa takılıp düşer. Yamyamlar bunu yakalıyıp bir güzel zükerler. Bu sırada Türk’le İngiliz kavak ağacının tepesine çıkarlar. Yunanlı yamyamların ellerinden kurtularak tekrar kaçmaya başlar. Gene Yunanlının ayağı takılır düşer ve yamyamlar tekrar bunu zükerler. Yunanlı tekrar ellerinden kurtulur ve kaçmaya başlar . Sonunda Yunanlı Türk ve İngiliz’den önce davranıp kavağa çıkar ve bu sefer Türk ve İngiliz aşağıda kalır. Yamyamlar fikirlerini değiştirirler; yeter yerdekileri züktük. Biraz da kavağın başındakilerini zükelim…
 
——————————————————————————–
Seren 
HOCA, TEMEL’E İMAM NİKAHI KIYDIRIYORMUŞ. SUAL SIRASI TEMEL’E GELMİŞ VE HOCA SORMUŞ KAÇ DUA BİLİRSİN ? TEMEL HAZIR CEVAP HEMEN ATLAMIŞ 4 TANE HOCA, HANGİLERİ OLDUĞUNU SORUNCADA TEMEL 3KULUF 1 ELHAM DEMİŞ.
 
——————————————————————————–
Halil Aslan 
Anne karnındaki ikizler canları sıkılmasın diye poker oynamaktadırlar. Birden ikizlerden biri sitem eder. “Ben oynamıyorum ya, kırmızı kafalının teki ikide bir içeri girip kağıtlarıma bakıyor.”
 
——————————————————————————–
Onemi Yok 
TEMEL’LE IDRIS ARABAYLA SEYAHATE CIKACAKLARMIS IDRIS DEMIS KI : ULA TEMEL INDE BAK BAKAYIM SINYALLER CALISIYMI TEMEL INMIS BAKMIS CALISIYI CALISMIYI CALISIYI CALISMIYI
 
——————————————————————————–
Oytun 
İki Köylü konuşuyor: -Yaw Kardeş Biliyor musun, Bü yörenin toprağı geröekten çok verimliymiş. Bire otuz veriyo walla… -Yapma be. Biz daha geçen gün şuracığa kayınvaldeyi gömdüydük.
 
——————————————————————————–
Alican 
Süper kahramanlar bir gün toplanti yapacaklarmis. Toplanti başlama saatinin üzerinden yarım saat geçmesine rağmen Süpermen ve birkaç diğer süper kahraman görünmemiş, bir saat, iki saat falan derken arkadaşları tasalanmaya başlamışlar. Tam o sırada Süpermen camdan içeri süzülmüş, ancak ağzı burnu kan revan içerisindeymiş. Onu gören arkadaşları ne bu hal yahu deyince Süpermen anlatmaya başlamış: “Toplantıya yetişmek için hızla bu tarafa doğru uçuyordum. Tam plajın üzerinden geçerken aşağıda bir de ne göreyim.. Lastik kız çırılçıplak güneşlenmiyor mu? Birkaç tur attım, dayanamadım ve aynen üzerine sorti yaptım.” Süper kahramanlardan biri atılmış : “Lastik kız çok hoşlanmıştır herhalde!” Süpermen devam etmiş : “Valla lastik kızı bilmem ama görünmez adamın hiç hoşlanmadığı kesin!!!”
 
——————————————————————————–
Yavuz
TEMEL İSATNBUL GELİP JİNEKOLOG OLMUŞ . KÖYDEN DE BİRİSİ TESADÜFEN ONA MUAYENE OLMAYA GELMİŞ, KADININ MAHREMİYET YERLERİNİ MUAYENE ETTİKTEN SONRA KADIN DEMİŞ Kİ: ANNEN SENİN YERLERE BAKARAK PARA KAZANDIĞINI BİLİYOR MU?
 
——————————————————————————–
Pervin 
Temel ile idris Ingiltere’ye giderler Temel güzel kadınları görünce iştahı kabarır ve idrise genel eve gitmek istediğini söyler idris’de kabul eder. Ve genel eve gidip işlerini bitirdikten sonra odalarından çıkıp merdivenden inerken müşterinin biri idris’e çarpar ve I am Sorry der. Temel hemen idris’e sorar uy da o herif ne der. Temel abi Am soriy der. Ula idris bu herif bize ne soriy burada doliy der. By
 
——————————————————————————–
Volkan 
BİR YAZ GÜNÜ ADAMIN BİRİ ÇOOK UZUN YOL YÜRÜMÜŞ.DAHA SONRA BİR KASABAYA VARMIŞ.EVLERİNİN ÖNÜNDE OYNAYAN BİR ÇOCUKTAN SU İSTEMİŞ.ÇOCUK ANNESİNE YORGUN BİR ADAMIN KAPIDA ONDAN SU İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞ.ÇOCUK ADAMA AYRAN GÖTÜRMÜŞ.ADAM SAĞOL ÇOK ZAHMET OLDU DEMİŞ.ADAM AYRANINI BİTİRİNCE AMCA TEKRAR GETİREYİM Mİ? DİYE SORMUŞ.ADAM ZAHMET OLUR DEMİŞ. ÇOCUK YOK ZAHMET OLMAZ ANNEM ZATEN O AYRANI ÇÖPE DÖKECEKTİ , İÇİNE SIÇAN DÜŞMÜŞTÜ DEMİŞ. ADAM ALLAH BELANI VERSİN DİYEREK AYRAN ÇANAĞINI ELİNDEN FIRLATMIŞ.ÇOCUK ARDINDAN KIYAMETİ KOPARMIŞ ‘ANNE ADAM KÖPEĞİN TASINI FIRLATTI!…’
 
——————————————————————————–
Keriman 
Temel birgün hindistana gitmiş. Orada kafasına Buda heykeli düşmüş. Başıma Budamı gelecekti demiş.
 
——————————————————————————–
Ahmet 
Çocuğunun porno film merakına çok sinirlenen bir anne, çocuğuna birdaha o tür filmlere gitmemesini tembihler. Birgün çocuk eve yine geç gelince annesi sinirlenerek yine o pis filmlere gittin değil mi? diye sorar. Çocuk hayır anne macera filmine gittim der. Aferin oğlum der annesi peki filmin ismi neydi? İNTİKAM PEŞİNDE diye cevap verir çocuk. Yaa der annesi filmin başrolünde kim oynuyordu? Çocuk cevap verir, İNTİK………………
 
——————————————————————————–
Nur 
Temel birgün yolda bir senet bulmuş ve gidip ödemiş, birkaç gün sonra başka bir senet bulmuş ve yurtdışına kaçmış.
 
——————————————————————————–
Sicilyalı 
lazın biri yolda giderken borç senedi bulmuş,gidip ödemiş.
 
——————————————————————————–
Jimbeam 
Kadının biri kocasına hediye olarak köpek almak için bir dükkana girmiş Adama sormuş Kaniş türü köpeğiniz varmı ? Adam maalesef hanımefendi ama size şu kediyi verebilirim. Şu pısırık kötü kediyimi Hanımefendi oyle durgun olduguna bakmayın bu kedi karete bilir ve adam soylediğini ıspatlamak için kedi ye seslenir masa karetecı anın da masa un ufak olmus sandalye karatecı sandalyenın akıbetı de aynı kadın ikna olmuş ve kediyi alarak evine gitmiş amacı koca sına supriz yapmakmış kocası kediye şöyle bir bakıp bula bula bu aptal kediyimi buldun ama öyledeme kocacığım bu kedı karateci Adam sinirlenmiş yarrak karateci….. MUHAHAHAHAHAHA
 
——————————————————————————–
Abdullah 
ÇOCUK ANNESİNİN YANINA AĞLAYARAK GELİR -ANNE BANA ARKADAŞLARIM KOCA KAFA DİYOR -ANNESİ:SEN ÜZÜLME YAVRUM.ŞİMDİ BAKKALA GİT 2KİLO DOMATES,2 KİLO BİBER,1 KİLO SOĞAN,2 MAROL AL,BUNLARI ŞAPKANIN İÇİNE KOY GETİR DEMİŞ
 
——————————————————————————–
Turcan 
Uyanik Cocuk : Temel annesi ve babasi seyahate gider. Fakat otelde bos yer yoktur.Otelci onlara ileride bulunan ciplaklar kampini tavsiye eder. Baska careleri olmayinca oraya giderler. Birazdan Temel kosa kosa gelir ve annesine sorar: Anne neden bazi kadinlarin gogusleri buyuk bazilarin kucuktur? Annesi cevap verir.Oglum buyuk gogusluler aptaldir kucuk gogusluler akilidir ondan. Temel gider ve birazdan kosarak gelir. Anne neden bazi erkeklerin organi buyuk bazilarin kucuktur ? Oglum organi buyuk olanlar akilidir kucuk olanlar aptaldir. Temel biraz dusunur ve annesine cevap verir. Biraz once babami aptal bir kadinla oynarken gordum ve git gide akilaniyordu.
 
——————————————————————————–
Tolga 
Birgün Temel İngiltere’ye gitmiş.arkadaşına nasıl ingilizce derdini anlatacağını sormuş kelimeleri nasıl kullanacağız da demiş. Arkadaşı da kelimeleri yuvarlayarak genizden konuşarak ve ‘r’ leri vurgulayarak söyleyeceksin demiş.Tamam demiş temel bir taksi çağırmak için beklemiş. Taxii ! demiş,taksi durmuş aha işe yarıyor demiş kendikendine. Temel taksiye binmiş: Otelll ! Demiş Bara girmiş garson temeli görünce ne içersiniz demiş : Vissskyy! Visky gelmiş temel işe yaradığını görünce sevinmiş.Garson Türk müsün diye sormuş temel şaşırmış nasıl derdimi ingilizce iyi anlatıyormuyum demiş garson türk olmasaydım biraz zor anlatırdın demiş.
 
——————————————————————————–
Umut Ergör 
Temel birgün parasüt dükkani aç- mis.Idris parasüt almak için Temel’ in dükkanina girer.Idris sorar; _Bu parasütlerin garantisi varsa bir parasüt almak istiyorum. Temel cevap verir. _Tabii tabii ne demek efendim eger atlarken açilmazsa geri getirebilirsiniz
 
——————————————————————————–
Ayhan 
sarhos alman,hirsiz ingiliz,birde gotcu temel cehennemde karsilasmislar.Orda bunlari suclarini birdaha tekrar etmemek sartiyla istanbul da beyogluna gondermisler.Bunlar beyoglunda yururken alman bir birane gormus ve ben daha fazla birasiz yasayamam demis digerleri aman kaybolursun demeye kalmadan alman birayi icmis ve kaybolmus.Bunlar gene devam etmis ingiliz yolda yururken bir cuzdan gormus hirsizlik kani tutmus bizimki aman yapma sende alman gibi kaybolursun demis INGILIZ DAYANAMAMIS PARAYI ALMAK ICIN EGILMIS TURK KAYBOLMUS. BARBAROS HE HE
 
——————————————————————————–
Feride
savcı morga gelen üç ceset için çağırılmış.birinci ceset sırıtıyormuş. savcı nedenini sormuş. milli piyangoda büyük ikramiyeyi kazanıp sevincine dayanamadı kalpten öldü demişler. ikinci ceset yine sırıtıyormuş. bu neden sırıtıyor diye sormuş. bu da 1 no.lu manken ile sevişirken kalbi dayanamadı cevabını almış. üçüncü ceset Temelin kömürleşmiş cesedi imiş. Ama o da sırıtıyormuş. Bu neden öldü diye sormuş savcı. Efendim buna yıldırım çarptı diye cevap vermişler. Peki bu niye sırıtıyor diye sormuş. Fotoğraf çekiliyor sanmış.
 
——————————————————————————–
Alper
BİR GÜN TEMEL BELEDİYE OTOBÜSÜNE BİNMİŞ.BELEDİYE ŞÖFORÜNE PASO GÖSTERECEKMİŞ.FAKAT PASO YERİNE YANLIŞLIKLA EVLİLİK CÜZDANINI GÖSTERMİŞ ŞÖFER ONA ŞÖYLE DEMİŞ.SEN ONLA ANCAK FADİMEYE BİNERSİN.
 
——————————————————————————–
Ercü 
DİKKAT : FAİDELİ BİR ESER. ADAMIN BİRİ BİR GÜN CUMA NAMAZINA GİTMİŞ, HOCA HUTBEDE CUMA AKŞAMLARI KARISIYLA BERABER OLAN KİŞİYE ÖLDÜKTEN SONRA CENNETTE BİR EV TAHSİS EDİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞ. AKŞAMLEYİN ADAM EVE GELMİŞ KARISINA HOCANIN SÖYLEDİKLERİNİ AYNEN AKTARMIŞ. AKRISINA DEMİŞKİ ; – ŞU DÜNYADA BİR EVİMİZ OLMADI, BARİ ÖBÜR DÜNYADA BİR EVİMİZ OLSUN. DEMİŞ VE CENNETTEN BİR EV ALMIŞLAR ADAM BİRAZ DURDUKTAN SONRA HANIM DEMİŞ; – BENİM ANNEMİN BABAMINDA ŞU DÜNYADA BİR EVİ OLMADI, BİR EVDE ONLARA ALALIM.DEMİŞ. KADINDA TAMAM DEMİŞ.VE BİR EVDE ANNE VE BABASI İÇİN ALMIŞLAR. KADINDA DEMİŞKİ; – KOCACIĞIM, BENİM ANNEMİN VE BABAMINDA BU DÜNYADA HİÇ EVİ OLMADI BİR EVDE ONLARA ALALIM DEMİŞ. ADAM ŞÖYLE BİR DURDUKTAN SONRA – VALLA HANIM, İŞTE USTA İŞTE SEN GÖNLÜNÜ ET SÜLALENE EV ALIVERSİN !
 
——————————————————————————–
Fat
temelle dursun sinamaya gitmişler. sinemada at yarışı sahnesi varmış. temel dursuna : ula temel gel bahse girelim demiş. dursun da kabul etmiş.temel birnumaralı at demiş. dursun da üç numaralı at demiş. yarışı bir numaralı at kazanmış. temel ha ha ha ha diyerek:ben bu filmi daha önce seyretmiştim demiş. dursun da bende seyretmiştim ama ben süpriz oynadım demiş.
 
——————————————————————————–
Büle
Çöldeki alaya yeni tayin olan bir albay, alayı teftişe başlar. Çadırların arkasında bir deve görür ve çavuşu çağırır…” Söyle evladım bu deve ne işe yarar?”, ” Komutanım, biz bu deve ile sex ihtiyacımızı karşılarız.” deyince albay küplere biner ve devenin derhal ortadan kaldırılmasını emreder. Aradan aylar geçer. Albay “ulan galiba hata ettim, şimdi deve olsaydı…” diye başlar düşünmeye. Çavuşu çağırır ve emreder “çabuk o deveyi bulup bana getirin”.. Deve bulunur, albay emreder “alayı al ve 3 saat ortadan kaybolun…” Geri dönüldüğünde çavuş albayı kan revan içinde bulur. Albay “olum siz nasıl yapıyordunuz” diye sorunca çavuş “komutanım biz deveyi en yakın kasabadaki genel eve gitmek için kullanıyorduk” der…
 
——————————————————————————–
Mo
Temel gerdeğe girmeden evvel cinsel organını yeşile boyarken arkadaşı şaşırarak neden bunu yaptığını sormuş: -Karı şaşırırsa yaktım onu!
 
——————————————————————————–
Turcan 
Usta Balikci: Iki arkadas erken erken baliga cikar.Saatlerce oltalarina hic bir balik takilmaz.Geriye donmeye hazirlanirken bir sandal yaklasir,icinde bir kadin var,oltasini atar ve hemen kocaman bir balik tutar hafifce gulumser ve gider.Ertesi gun ayni sey tekrar eder onlar saatlerce hic birsey tutamaz kadin gelir hemen kocaman bir balik tutar gulumser ver gider. Arkadaslardan biri dayanamaz ve bir gun kadina sorar: Hanimefendi acaba sizin sirriniz nedir? Kadin cevap verir: Ben evden ayrilmadan once kocamin organini yokliyorum.Eger sola bakiyorsa oltami sola atiyorum eger saga bakiyorsa oltami saga atiyorum. Arkadaslardan biri merak icinde sorar:Ya ileriye bakiyorsa ne yapiyorsunuz? Kadin gulerek cevap verir: o zaman baliga cikmam evde kalirim.
 
——————————————————————————–
Serhat 
temelle dursun birgün balığa çıkmışlar.inanılmaz derecede balık tutmuşlar.döndükten sonra temel dursuna ‘ula keşke baklıkların olduğu yere işaret koysaydık demiş.dursun hemen atılmış’ben sandala işaret kodum.’temel kızarak ‘ulan ya sandalı başkası alırsa demiş
 
——————————————————————————–
Bozkurt 
Bir gün bir arap Almanya dönüsü bir wos wos almış ve geri geliyormuş. Arabıstan çölüne gelince arabanın motoru sıcaktan dolayı hareret etmiş ve motor stop etmiş. Arap hemen inmiş ve ön kaputu açmış bakmış ki oda ne motor yok. Hemen arkadan gelen arabaları durdurmuş ve demiş ki _Benim motor düşmüş gödün mü ? Herkes motoru görmediklerini söylemiş . Aradan zaman geçmiş bir tane Alman durmuş ve ona da aynı soruyu yöneltmiş. Alman hemen arabadan inmiş ve arabanın arka kaputunu açarak motorun soğumasını sağlayarak motoru çalıştırmış ve daha sonra gitmiş. Arapta Alman ın arkasından bakmış ve şöyle demiş — Şu Almanlar ne akıllı adam be motor düşünce yerine yedek bir motor dahi koymuşlar. demiş
 
——————————————————————————–
Dursun 
TEMEL BİR GÜN YOLDA BİR SENET BULMUŞ. GİTMİŞ HEMEN ÖDEMİŞ.
 
——————————————————————————–
Kerem
Bir gün Churchill deliler hastanesinde yürüyormuş.Ve bir delinin ona dikkatlice baktığını görmüş ve yanına gitmiş.Demiş ki: C:”Sen benim kim olduğumu biliyormusun”? Deli:”Hayır bilmiyorum kimsin”? C:”Ben haşmetli İngiliz devlet adamıyım demiş”. Deli:”Tabi tabi ben de böyle başlamıştım sonra beni buraya koydular”.Demiş. SON
 
——————————————————————————–
Nur 
Hayvansever bir kekeme birgün Topağacında yürürken yolun ortasında bir at ölüsü görür ve hemen karakola telefon eder. Polise buuurrddaaa biiirrrr aaattt ölllüüssüü vvaarr der polis nerede diye sorar. Kekeme anlatmaya çalışır. Tooooooppp polis Topkapı damı? der Haaaayyyııııırrr polis sinirlenerek telefonu kapatır. 5 dakika sonra kekeme tekrar arar ve bbuuuuuurrrrddaaa biiiiirrrr aaattt ölllüüüsssüü vaaaaarrrr der polis tekrar nerede diye sorar. kekeme Toooooooopp diye başlar. Polis yine sinirlenerek telefonu kapatır. Kekeme bir saat boyunca her beş dakikada bir arar aynı şeyleri söyler ve sonunda polis telefonu kapatır. Aradan 2 saat geçer ve bu süre içinde kekeme hiç aramaz, Polis tam kurtuldum diye düşünürken kekeme tekrar arar ve buuuurrr ddddaaaa bbbiiiiiiirrrr aaattttttt ööölllüüüssssüü vaaaaaarrrrrr der. polis tekrar sorar nerede Topkapı damı? Kekeme şöyle der; Ooorrrraaaaayyyyyyaa ggöööööötttüüüürrrdddüüümmmmm.
 
——————————————————————————–
Ali 
Temel yolda yürüyormuş başına saksı düşmüş ve sonra Millet Vekili olmuş.
 
——————————————————————————–
Mert 
Bir gün Temel İngiltere’ye İngilizce öğrenmeye gitmeye karar vermiş.Orada üç ay kalmış ve sonra memleketine Trabzon’a geri dönmüş.Dönünce bir turizmcide iş bulmuş,işi ise yurt dışından Trabzon’a gelen güzel hatunlara çevreyi gezdirmek. Alman bir grup gelmiş.Temel’in arkadaşları demişlerki, Temel bizide yanında götürde bizimde gönlümüz açılsın biraz kız görelim.Temel kıra- mamış arkadaşlarını tamam demiş. Buluşulacak olan yere Temel ve arka- daşları gitmisler tam 12 kişilermiş. Alman kızları görünce dayanamamışlar üstlerine doğru gitmeye başlamışlar Alman kızlar “nein nein” diye bağırmaya- başlamışlar.Bunun üzerine Temel arkasına dönmüş ve arkadaşlarına bunlar “nine” diyo fazla olduk galiba üçünüz ayrılın da gelin demiş.
 
——————————————————————————–
Sertaç 
Temel kamyonuyla gidiyor tam o sırada prenleri patlıyor.Yola bakarken yolun sağında bir çocuk solunda ise pazar yeri ne yapalım diyor hepsini ezmektense bari çoçuğu ezeyim diyor. Bir saat sonra karakolda ifede veren Temele komiser sorar niye 15 kişiyi ezdin diye Temel gayet sakin ne yapayım çocuk pazar kaçtı.
 
——————————————————————————–
Cem
Lazlarla Ruslar savaş yapıyorlarmıs.Lazlar Ruslara el bombası atıyorlarmıs.Ruslar da el bombasının pımını cekıp tekrar Lazlara atıyorlarmıs.
 
——————————————————————————–
Turcan 
ACABA? kari koca yataga girer ve koca onu oksamaya baslar. Kocacigim bu aksam olmaz ,yarin kadin doktorumla randevum var taze kalmak istiyorum der ve kocasina sirtini cevirir.Birazdan kocasi onu yine oksamaya baslar. Kadin bozulur ve sert bir tavirla,sana kadin doktoruyla yarin randevum var dedim anlamadinmi. Kocasi da nazik nazik cevap verir.Onu anladim da acaba yarin disci ile de randevun varmi diye merak ettim.
 
——————————————————————————–
Em
Fen bilgisi dersinde öğretmen sınıfa sorar mantarın zehirli olduğunu nasıl anlarsınız? Emre cevaplar: Çok kolay öğretmenim akşam komşuya bir tabak göndeririz sabaha kadar onlar ölmezse mantar zehirli değil. öğretmen kafasını iki yana sallar !
 
——————————————————————————–
Ismai
Bir barda kelimenin tam anlamıyla afet bir kadın çalışıyormuş. Bara gelen tüm erkekler bu kadınla yatmayı hayal eder ve kadına sürekli asılırlarmış. Zaman geçtikçe kadın bu aşırı ilgiden iyice sıkılmış. En sonunda birgün dayanamamış; – Herkes takımları çıkarıp masaların üzerine uzatsın, hoşuma gidenle yatacağım ..demiş Bu sırada barın önünden birkaç tane ibne geçiyormuş. İçlerinden biri ; – Aaa burada yeni bir bar açılmış, ben girip bakacağım demiş… Ve içeriye girmesiyle çıkması bir olmuş. Heyecanla arkadaşlarına bağırmış; – Koşun çocuklar, içerde açık büfe var…..
 
——————————————————————————–
Hakan
Günlerden bir gün Temel Fadime’yi aramış ve – “Fadime yarın bize gel evde kimse yok “demiş. Fadime’de – “Tamam” demiş. Ertesi gün Fadime Temel’lere gitmiş ve kapıyı çalmış. Kimse açmamış
 
——————————————————————————–
Mustafa 
Cemal bir gün parkta felsefe kitabı okuyormuş. Yanına Temel gelmiş ” Ula ne okuysun demiş” O da ” felsefe okuyum ” demiş. Neye yarar o deyince dur sana anlatayım demiş. Senin akvaryumun var mı? diye sormuş , O da var demiş. O zaman sen balıkları seversin. Diye sorunca evet demiş . O zaman sen bütün hayvanları seversin. Evet. Sen bütün doğayıda seversin. Evet. Sen bütün insanları seversin. Evet. Sen kadınları da seversin. Evet deyince , O da : “o zaman sen ibne değilsin” demiş. Bak işte bu felsefedir demiş Cemal. Bu olay bizim Temelin çok hoşuna gitmiş ve kendiside felsefe okumaya karar vermiş. Bir gün parkta okurken yanına Dursun gelmiş ” Ula ne okuysun” deyince “felsefe okuyum ” demiş. O da neye yara bu felsefe deyince dur sana anlatayım demiş ve sormuş “senin akvaryumun var mı? ” Dursun da yok deyince Temel : “O zaman sen ibnesin demiş”
 
——————————————————————————–
Murat 
Bir ormanda yaşayan aslan önüne gelen her hayvana bu ormanın kralı kim diye sorup sensin cevabını alınca kendisiyle gururlanıyormuş.Bütün hayvanlara sorduktan sonra sıra file gemiş ve sormuş ‘Bu ormanın kralı kim.’Fil aslanı hiç takmamış.Aslan tekrar sormuş fil yine takmamış.Aslan file bir pençe atıp tekrar sorunca fil aslanı hortumuna dolamış yerden yere vurmuş.Ağzı burnu kan içinde kalan aslan burnunu çekerek ne vuruyorsun ya.Bilmiyorsan bilmiyorum de demiş.
 
——————————————————————————–
Merve 
Iki Karadeniz takimi, Rizespor’la Akcabat sebat Spor mac yapiyormarmis. Macin 5. dakikasinda stadin yanindan bir tern gecmis. Trenin dudugunu hakemin dudugu sanan Akcabatlilar mac bitti diye sahayi terketmisler. Kalan 85 dakikada Rizespor da gol atamayinca mac 0-0 bitmis.
 
——————————————————————————–
Orkun 
adamin biri doktara gitmis.doktor kadinmis.adam doktora:doktor hanim yapamiyorum demis.yaaa demiş doktor .size hemen bi recete yazayim demis.bunu uygulayin 1 hafta sonra tekrar gelin demiş.1 hafta sonra ..doktor hanim ben gene yapamiyorun demiş.doktor ..ben size daha kuvvetli bi recete yazayim deyip yazmis ve 2 hafta sonra tekrar gelin demis.adam tekrar gelmis ve ben gene yapamıyorum demis.doktor sizin sorununuz psikolojik herhalde demis.verecegim adresteki doktora gidin 3 hafta tedavi olun tekrar gelin demis.3 hafta sonra tekrar gelmis adam ….ben gene yapamayirum demis…aaaaaa demis doktor bu kadar da olmaz sizin artık yapabilmeniz lazım gelin buraya deneyelim demiş ve soyunup yataga yatmis ….hasta 1….2……3…4.. doktor hani yapamıyodun demiş….. valla doktor hanim bulabilirsem yapabiliyorum………….. hehehehehe……
 
——————————————————————————–
Ozan 
Birgün TEMEL trenle Karadeniz’e gidiyormuş.Birden bire içeriye kondüktör girip demişki ”Trenin makinisti hastalandı,eğer aranızda tren kullanmayı bilen varsa kullansın demiş.”…Temel ”Ben biliyirem demiş…”…Temel treni kullanmaya başlamış… Birdenbire yolcular yerlerinden firlamışlar herkes çıgllık çıglıga bagırıyormuş çünkü temel çok büyük bir kaza yapmış…. (Aradan iki gün geçmis temelle konuşuyorlarmış temele demişler ki ”ne yaptın temel 32 kişiyi öldürdün nasıl oldu bu olay” temel demiş ki ”Ben yavaş, yavaş gidiyordum karşıma birisi cıktı … Hemen o anda temel in arkadaşları derki kaç kişiyi öldürecegine o adamı öldürseydin ya” temel araya girip demiş ki bende öyle yapmaya çalıştım ama salak adam pazara kaçtı….
 
——————————————————————————–
Berk
Birgün bir adam doktora gitmiş.Doktor:”15 gündür uğraştığımız halde hala yüzünüz sapsarı”Adam da :”Pardon size söylemeyi onuttum ben çinliyim”demiş.
 
——————————————————————————–
A.
Temelle Dursun kahvenin önünde oturuyorlarmış. Bir turist gelerek Temele İngilizce yol sormuş. Temelde ses yok. Turist bu defa Almanca sormuş, Temelde yine ses yok. Turist bu defa Fransızca konuşmuş. Yine ses yok. İspanyolca ,yine ses yok. Turist kızmış bağırıp çağırdıktan sonra çekip gitmiş. Bunun üzerine Dursun Temele -Bağa bak demiş bizim bir lisan öğrenmemizin zamanı geldi galiba? demiş. Temel Dursuna dönerek -Boşver demiş adam 7 lisan biliyor. Bi meramını anlatabildi mi?
 
——————————————————————————–
Mustafa 
Bizim laz temel ıtalyada bir gün arabası ile gezıyormus.Bir yandanda radyosunu dinliyormuş.Derken radyodan acil bir ikaz gelmiş. İkazda diyormuşki!35.nci devlet karayolunda mavi renkli bir arac ters yönde ilerliyor sürücülerin dikkatine ! İkazı duyan temel hemen bağırmaya başlamış ne biri da hepsu ters gidiyor.
 
——————————————————————————–
Hakan
Milletler arası sır saklama yarışması yapılacamış. Bu yarışmaya Türkiyeden Temel katılacakmış. Bu yarışmada kişilere sır veriliyor. ve bu sırrı nekadar ve nekadar zorlamaya karşı söleyip sölemeyeceği araştırılıyor. yarışmada bir ingiliz bir alman ve temel var. İlk sır’rı almana veriyorlar. sakın kinseye söyleme devlet sırrı diyorlar. ve gönderiyorlar. Bu alman belli bir süre sonra yakalanıyor. ve ilk sorgulamasında sırrı hemen acıklıyor. Sonra ingilize sıra geliyor o da birgün dayana biliyor ve sırrı acıklıyor. Sıra bizimim temele geliyor. Sırrı söylüyorlar. sonra temelde yakalanıyor. ve sorgulanmaya baslıyor. ilk sorgusunda birsey sölemiyor. ikincisinde birsey söylemiyor. epey işkence görüyor. bir hafta biryıl geçiyor temel birşey sylemiyor. merak ediyorlar acaba neden birşey sölemiyor diye. temel nezarethanesine gidiyorlar ve bir kamera yerleştiriyorlar. sonra onu izleme baslıyorlar. ertesi gün sorgudan sonra kameradan bakıyorlar temele. Temel kafasını duvara vuruyormuş.ve bağırıyormuş hatırla oni … hatırla oniiii.. hatırla oniii…
 
——————————————————————————–
Ozgur 
ADAMIN BIRI O KADAR ZAYIF O KADAR ZAYIFMIS KI PIJAMASI TEK CIZGILIYMIS
 
——————————————————————————–
Sezi 
– Lazların kulakları neden büyüktür? -Kasketleri yüzlerine düşmesin diye.
 
——————————————————————————–
Altay 
ADAMIN BİRİNİN BOYU O KADAR KISA O KADAR KISAYMIŞ Kİ HALININ KENARLARINDAN AYAKLARINI UZATTIĞI HALDE YERE DEĞDİREMİYORMUŞ.
 
——————————————————————————–
Süleym
Temel bir fıkra anlatıyormuş,dinleyen herkes gülmekten ölüyormuş.Temeli mahkemeye çıkarmışlar.Hakim, temele anlat bakayım şu fıkrayı demiş. Temel, hakimim anlatırsam ölürsünüz demiş.Hakim, olsu n oğlum sen anlat demiş.Temel fıkrayı anlattıktan sonra salondaki herkes ölmüş, birtek Dursun ölmemiş.Üçgün sonra Dursunun ölüm haberi gelmiş.
 
——————————————————————————–
Alper 
birgün ormana maliyeciler gelmis.bunu goren ayi kaçmaya baslamis.kaplumbaga ayinin kaçtigini görmus ve seslenmis “niye kaciyorsun” ormana maliyeciler geldi.ben de var bir kurk,karimda ve cocugumdada var birer kurk ondan kaciyo rum.bunu duyan kaplumbagada kosmaya baslamis.o sirada agacta sallanan maymun kaplumbagayi görmüs”niye kaciyorsun”demis.kaplumbagada ormana maliyeciler geldi, bende var bir ev hanimda var bir ev cocukta var bir ev ondan kaçiyorum .bu sefer maymun kaçmaya baslamis ama birkaç adim attiktan sonra durmus.”ben niye kaçiyorum,benim kiçim açik hanimin kiçi açik çocugun kiçi açik “demis.
 
——————————————————————————–
Drej 
Üç vampir(biri alman,biri ingiliz,biri de bizim temel)uçakta yolculuk ederken almanın canı sıkılmış bir sorti yapıp gelmiş ağzı burnu kan içinde n’oldu demişler hiiç demiş aşağıdaki evi gördünüz mü? demiş işte o evin kızının ta dına baktım da demiş bi süre sonra ingiliz bir sorti yapıp gelmiş onunda ağzı burnu kan içinde n’oldu demişler oda şu köşk’ü görüyormusunuz demiş.Eee demişler işte o köşkün sahibinin bir kızı var bende onun tadına baktım demiş. bir süre sonra bizim tem el canı sıkılmış bende bir sorti atayım demiş bir süre sonra o da ağzı burnu kan içinde gelmiş sormuşlar n’oldu diye bizim temel de şu aşağıdaki şatoyu görüyormusunuz evet görüyoruz.Peki şu şatonun önündeki direği görüyormusunuz evet görüyoruz demişler ne oldu iyi ben göremedimde demiş(hahahaha)
 
——————————————————————————–
Gıdı Gıdı 
dünya ajan teşkilatı bir yarışma yapar ve ülkelerden birer temsilci ister ….. bizden de TEMEL gider…………….. Yarışma günü gelir ve boş bir deponun bulunduğu bir harabenin oraya gidilir…. yapılması gere ken şudur ajan saklanacak ekipler onu arayacak en iyi saklanan birinci olacaktır….. yarışma başlar ve amerikalı saklanmaya gider. depoda boş bulduğu bir çuvalın içine girer….. ekipler aramaya çıkar ve çuvalın yanına gelirler birtanesi çuvala bir t ekme atar bir ses miyavvv miyavvv der. bıravo bizi kandırdın deller ve 2.ajanı salarla depoya oda aynı çuvala girer ekipler geldiğinde çuvala vurup hav hav hav der.onada bıravo denir ve bizim temele sıra gelir…….. temel de gidip aynı çuvalın i çine girer ekip gelir ve çuvala bitanesi bir tekme ses çıkmaz yumruklar ses çıkmaz alır eline bir sopa vurur ses yok..!!! iki kişi alır çuvalı yerden yere vururlar ki sonunda ezik bir sesle PATATES PATATES BE KARDEŞİM………….
 
——————————————————————————–
Gıdı Gıdı 
DÜNYANIN AJAN TEŞKİLATLARI AFRİKADA BİR YARIŞMAYA ÇAĞRILIR YARIŞMAYA AMERİKA ,ISRAİL, RUS, VE TÜRKİYE (BİZİMKİLER ) KATILIRLAR BOŞ BİR ALANA GURUPLAR GELİR VE SIRALAMA YAPILIR AMERİKA RUSYA İSRAİL TÜRKİYE YAPILACAK İŞLEM ANLATILMAYA BAŞLANIR ………………….. YAPILACAK İŞ ŞUDUR KARŞI DAKİ ALAN GÖSTERİLEREK ORADA BULUNA ZEBRALARI EKİPLERİN GETİRİLMASİ İSTENİR ZAMANA KARŞI YARIŞILACAKTIR EN ÇABUK GETİREN ÖDÜLÜ ALACAK ŞAMPİYON OLACAKTIR . İLK EKİP AMERİKA GİDER VE 10 DAKİKADA ZEBRALARI GETİRİ ALKIŞLANIR VE DİGER EKİP RUSYA GİDER 15 DAKİKADA GETİRİ SONRA İSRAİL EKİBİ GİDER 17 DAKİKADA GETİRİR. SIRA BİZİM EKİBİMİZE GELİR VE YOLA ÇIKARLAR ARADAN 1 SAAT GEÇER HABER YOK 5 SAAT OLUR HABER YOK 1 GÜN OLUR HABER YOK ARTIK EKİPLER HAZIRLANIP GERİ DÖNME KARARI ALIRLAR TAM GİDERKEN UZAKTAN BİR TOZBULUTU GÖRÜRLER VE DURUP BAKARLAR……..?????? TOZBULUTU İYİCE YAKLAŞTIĞIDA TOZ BULUTUNUN ARASINDAN BİR.. AYI… GÖRÜNÜR……??? ???? AYININ AĞZI BURNU DAĞILMIŞ SAĞINDA SOLUNDA KABLOLAR VE ZOR BİR KONUŞMA İLE ANAM AVRADIM OLSUN ZEBRAYIM
 
——————————————————————————–
Laz 
Temel birgün yeni aldığı arabasıyla gezinirken frenlerinin tutmadığını farketmiş. yola bir bakmışki bir tarafta bir çocuk top oynuyor, diğer tarafta ise bir pazar kurulu. haliyle daha az hasar için arabayı çocuğun olduğu tarafa doğru sürmüş. Kaza olmuş tabii ki ardından 39 ölü 75 yaralı. Temel’i mahkemeye çıkarmışlar. Hakim sormuş: – Temel evladım nasıl bu kadar hasar verdin ? Temel olayı aynen anlatmış ve arabayı çocuğa doğru sürdüğünü söyledikten sonra da, – O çoc uğun pazara doğru gideceğini nerden bilebilirdim, hakim bey. demiş.
 
——————————————————————————–
Emrah 
Yıllar önce Lenin Küba’ya bir gezi yapacakmış. Küba’da büyük bir sevinç… Kübanın yöneticilerinden biri: -Ya büyük Lenin geliyor,ona güzel bir hediye verelim, demiş.Hepsi bu güzel fikri kabul etmiş. Ne hediye verileceği tartışılırken biri “En iyisi Lenin’in Küba’da oluşunu simgeleyen güzel bir tablo hediye edelim” demiş. Fikir kabul edilmiş. Ülkenin her yanına ilanlar asılmış, bütün ünlü ressamlara haber verilmiş. Resim için 10.000$ ödü l konmuş. Temel de o günlerde Kübadaymış. Hemen başvurmuş. “Ben resmi yaparım fakat 20.000$ isterim” demiş. Başka başvuran olmadığından kabul edilmiş. Üç gün sonra Temel ambalajlı resimle beraber denetleyici kurulun önüne gelmiş. Resmin ambalajı açılınca herkes şok olmuş. Resimde bir erkek üstte, bir kadın altta çırılçıplak… Temel’e bu ne diye sormuşlar. -Resim, demiş. -E bu kadın kim? -Lenin’in karısı. -Bu adam? -Lenin’in uşağı -E peki kardeşim Lenin nerede? -E Lenin Küba’daaa.
 
——————————————————————————–
Erci 
Adamin biri cok hizli bir araba almis. Aldigi ilk gun arabayi denemek icin yola cıkmıs. 100 km hizla giderken yaninda bir WosWos (Wolswagen) gelmis. WosWos’daki adam cami acmis ve adama — Kardes WosWos’u bilin mi demis. Adam sinirlenmis gaza biraz daha basmis. 200 km – 300 km derken ayni WosWos yine yaninda belirmis. Yine acmis cami ve yine —Kardes WosWos’u bilin mi demis. Adam iyice sinirlenmis ve gaza sonuna kadar basmis. 400 km – 500 km d erken yine bizim WosWos. Yine acmis cami ve —Kardes sana iki saattir bisi soruyorum. Hala cevap vermedin. Adam da sinirlenmis ve oda cami acmıs ve —Biliyorum ne olacak demis. Diger adam da —O zaman bana ikinci vitese nasil gecili r soylesene demis.
 
——————————————————————————–
Hakan 
Adamla kadın sürekli karanlıkta sevişiyorlarmış.karısı devamlı bir kerede ışık yanarken yapalım demiş. Ama kocası kabul etmez ve bu olay böylece 10 yıl sürer.Birgün karısı yalvararak yine aynı istekte bulunur. Kocası yine kabul etmez. Kadın yalvarmaktan vazgeçer ve en dehşetli anda ışıkları yakmaya karar verir. Işıklar yanınca kadın bir de görür ki kocasının belinde takma bir alet … Hemen kocasına “Niyaaaaa bu da ne .. Hemen izah et ” der. Kocası gaye t soguk kanlılıkla cevaplar : “Tamam izah etmesine edeceğim de sen ilk önce şu üç cocuğun hesabını ver…..”
 
——————————————————————————–
Fuat Yesil 
TEMEL birgün bir motor almış.İyice ustası olduktan sonra bir gece yolda sürat yapıyormus fakat motorun farları yanmıyormus.Son sürat giderken karsıdan iki ısığın kendine doğru geldiğini görmüs ve aralarından gecmeye kara r vermis.Gözlerini hastanede açtıgında doktor sormuş oğlum neden koca otobüsün ortasından geçmeye calıştın?
 
——————————————————————————–
Hakan
temel le dursun bir ağacın altında oturuyorlarmış dursun kafalarının üzerinden kocaman bir şeyin geçtiğini görmüş ve temel e dönerek üzerimizden inek uçtu da demiş Temel de korkmana gerek yok yuvaları bu civarlarda dır demiş.
 
——————————————————————————–
Fuat
temel ile dursun bir gun birahaneye gitmişler kafaları cektikten sonra oradan çıkmışlar ara sokagın birisine girmişler biraz yurudukten sonra karşılarına yaşlı bir adam çıkmış, dursun temele demişki şu a damı soyalım bunlar ikisi adamın butun parasını almışlar ve tam kacarlr ken bekci olayı farketmiş bunların arkasında bagırmaya başlamış dursun önde temelarkada koşarken bekçi bunların arkasından kufur edinçe temel dursuna dönup ula bu bekçi beni tanıdı galiba demiş
 
——————————————————————————–
Bülent 
İmam Hatipten yeni mezun olan Temel, bir camiye müezzin olarak atanmış. Aylardan da Ramazan ayı. Temel bu işi ilk kez yaptığı için oldukça heyecanlıymış. İftar vakti bizim Temel minar eye çıkarak ezan okumaya başlamış. Ezanı öyle güzel okumuş ki herkes hayranlıkla Temel’in ezan okuyuşunu dinlemiş. Arkasındanda herkes iftar sofrasına oturarak iftarınını açmış. Biraz sonra minareden bir ses duyulmuş; deneme bir-ki, deneme bir-ki…
 
——————————————————————————–
Koral 
Bir rahibin papağanı varmış. Papağan abuksubuk konuşur, küfür eder, rahibi sinir edermiş. Bir gün bir rahibe, rahibe “Benimde bir dişi papağanım var hep dua eder. Senin kinin yanına koyalım. Belk i seninkini adam eder”demiş.Rahip” tamam” demiş.Rahibe papağanı rahibin evine getirmiş, öteki papağanın kafesine koymuşlar.Rahibin papağanı hemen atılmış “ne dersin öpüşelim mi?” rahibenin papağını “tabi canım ben zaten yıllardan beri bunun için dua edi yorum” demiş.
 
——————————————————————————–
Beri
Bir gün öğretmeni Koral’a: -Oğlum,her gün okula geç kalıyorsun.Evden biraz daha erken çıksana! -Öğretmenim,ben zaten çok erken çıkıyorum. -Peki neden geç kalıyorsun? -Okulun karşısındaki tabelada “Okul var yavaş gidiniz” yazıyor
 
——————————————————————————–
Koral 
Temel balıkçılığa başlamış. Temel bu işten pek kazanamayınca. Balıkları toprağa ekmiş. Bir ay olmuş ağaç çıkmamış iki ay beklemiş çıkmamış. Daha sonra eski okul arkadaşı Dursunun fizikçi olduğunu hatırl amış. Ona bir mektup yollayıp olanları yazmış. Birkaç gün sonra cevap almış “Sevgili Temel sorununu anlayamadım. Bana toprakla balıktan birer parça göndermen lazım”
 
——————————————————————————–
Koral 
Temelin aniden hastalanmış olan karısını apar topar hastaneye götürmüştü… Uzun süren kontrolden sonra doktor, Temel’i ayrı bir odaya çekip: “Karınızın durumunu hiç beyenmedim doğrusu…” Temel doktora baktıktan sonra : “Doğrusu ben yirmi yıldır hiç beğenmiyorum”
 
——————————————————————————–
Koral 
Temel eve her zamankinden geç gelmiş. Şüphelenen Fadime Temelin cebinden iki sineme bileti bulunca Temelin karşısına dikilip: “Bunlar ne”deyince Temel”Filmi okadar çok beğendimki iki kere üst üste gittim”
 
——————————————————————————–
Koral 
Temel İtalyaya gider. Temel kırlarda dolaşırken bir keçi görür. Sahibini bulup satın alır. İstanbul limanına geldiklerinde. Bütün gümrükçüler gümrüğe çıkarlar.Temele sıra geldiğinde gümrüğe tabi malı olup olma dığını sorar.O sırada yanındaki keçiyi farkeder sorar: Bu keçi ne peki? Temel:O bir cins köpektir. Gümrükçü alaycı bir ses tonuyla: peki o boynuzlar ne? Temel: Valla ben onun özel hayatına karışmıyorum.
 
——————————————————————————–
Melih
Musolini bir gün adamlarına Fransız komutanların neden kırmızı gömlek giydiklerini sorunca , “savaşta yaralanırlarsa askerlerin morali bozulmasın “diye cevabını alır ve hemen şu emri ve rir: -Çabuk bana kahverengi bir pantalon diktirin..!
 
——————————————————————————–
Sahin
4 kısılık bır arastırma grubu Karadenızdebır mezara düşmüş lazlar 80 cesed çıkartmışlar ölü sayısının artmasından korkuyorlarmış
 
——————————————————————————–
Türka
“Kırmızı ışıkta karşıdan karşıya geçen köylü kadını polis durdurur ve sorar : – Hanım hanım nereye !… Bunun üzerine kadın : – Gaynımgile gidiyom saa nee!
 
——————————————————————————–
Barı
İki Karadeniz takımı Sinopspor’la Rizespor futbol maçı yapıyorlarmış.Maçın 5. dakikasında stadın yanından tren geçmiş.Sinopsporlular trenin düdüğünü maçın bitiş düdüğü sanıp stadı terk etmişler. Kalan 85 dakikada da Rizesporlu futbolcular gol atamayınca maç 0-0 berabere sona ermiş.
 
——————————————————————————–
Paşa 
Lazın biri yolda giderken yerde birşey görmüş. Bakıp bakıp ne olduğunu anlayamayınca eline alıp koklamış. Yine birşeye benzetemeyince birazcık ucundan ısırmış. Daha sonra hışımla yere fırlatarak : – Ulan az daha poka basıyorduk !…
 
——————————————————————————–
Sahin
Kadını biri New Yourk’ta bir silah satan dükkana girer. Kadın bana bir 38 lik brownıng verirmisiniz der Satıcıda kendizi korumak içinmi Kadın hayır onu daha sonra avukatım yapacak.
 
——————————————————————————–
Ilker 
Temel’le Dursun bir gün oturmuş hep birbirlerine fıkra anlatıyorlarmış. Temel’de yav. Dursun bu böyle olmuyacak bundan sonra bu fıkra lara bir numara verelim numarayı söyleyince hagi fıkra olduğunu anlayıp güleriz demiş. Dursun’da tamam demiş ve başlamışlar bütün bildikleri fıkralara numara vermişler. sonrada başlamışlar fıkraları söylemeye temel 1 demiş Dursun gülmüş, Dursun 2 demiş Temel gülmüs, temel 3 demiş Dursun gülmüş, Temel 25 demiş Dursun başlamış kahkahalar a tmaya Temel’de Dursin niye bu kadar gülüyorsun demiş Dursun’da Bu fıkrayı İlkdefa duydum da ondan gülüyorum demiş
 
——————————————————————————–
Alper 
Dünyanın en unutkan erkekleri arasında Einstain da vardı.Bir gün soyulmuş ve POLIS KARAKOLU’nun yolunu tutmuş.Polisler Einstain’a: — ” Soyulduğunuzu farketmediniz mi?” diye sorunca Einstain: — ” Farkettim… ” — ” E o zaman neden adamı yakalamadınız? ” — ” Işin boktan tarafıda o ya…Cebime giren elin benimki mi, başkasının mı onu unuttum
 
——————————————————————————–